Květ neuvěřitelné krásy - pestré pelargonium!Funkce výsadby a péče

Pojďme mluvit o pelargoniu, lépe známém pod názvem pelargónie.Roste u mnoha lidí jak v bytech, tak v letních chatkách a zahradách.Pelargonium se zamiloval do svých neobvykle jasných květenství a nejrůznějších odrůd a forem.Jak se však ukázalo, nejen květenství může mít pestrou barvu.

Pelargonium je zástupcem rodiny Geranium.Vytrvalá kultura, jejíž odrůdy jsou nabízeny ve formě keřů.Výška rostliny je od 25 do 55 cm. Stonky jsou mírně rozvětvené, vztyčené.Poprvé byly pestré odrůdy pelargonia představeny hornímu světu na samém začátku 20. století.Cena takových pelargónií je v současné době asi 250 rublů.

Vzhledové rysy

Odrůda se vyznačuje svou vynikající pestrostí: jasně zelený střed je často obklopen bílo-žlutou hranou,ukazovat vínový stín na slunci.Kromě toho, listoví přichází s rámečkem ve dvou nebo třech proužcích, přidělených na listu se smetanovou, žlutou, hnědou, zlatou barvou.Květenství jsou malé, jednoduché formy jasných barev.

Rod vyniká klidným růstem a dobrým větvením, díky svým jedinečným ozdobným listům je skvěle vhodný jako detail v interiéru.

Pozor! Nejnákladnější pelargóniejsou zvažovány odrůdy se zlatými a zlato-černými listy.Vypadají jako nejodolnější, tolerují zimování a přímé sluneční světlo.

Foto

Viz také fotografie této rostliny:


Kde je nejlepší pěstovat a jak?

Ideální půda

Již můžete pěstovat v hotových obchodech s neutrálním indikátorem kyselosti půdy.

Pokud nedůvěřujete zakoupeným sloučeninám, můžete si směs připravit doma.Bude mít dvě části:

 • trávníková půda;
 • list;
 • překonává.

To vše musí být smícháno s trochou hrubého písku.Drinage a tenká vrstva půdy jsou nality do hrnce, na kterém je vysázena květina spolu se zemí, posypat kořeny novou půdou.

Nápověda! Vnímání Geranium není příliš pozitivní.Čas od času se důrazně doporučuje, aby byla půda uvolněna tak, aby kyslík vstupoval do kořenů.
​​

Během pučení musí být transplantovaná květina intenzivně oplodněna .Stačí složité krmení jednou týdně.Kompost lze kombinovat s zaléváním, chovem s vodou.Takový tandem poskytne přístup ke živinám ke kořenům.Transplantace by měla být brzy na jaře.

Umístění a osvětlení

Zkušení pěstitelé květin doporučují umístit krásu poblíž jižního okna.

Pěstováním pelargonia na balkóně ho můžete přenést již v dubnu.Pokud chcete poslat květinu do zahrady, počkejte, až se vzduch se zemí zahřeje na správnou teplotu.

V chladném období položte pelargónie na nejteplejší a nejlehčí okenní parapety .Nebojí se slunečního světla.Zesílené osvětlení je pro ni.Ale ve dnech teplé sezóny, kdy necháte pelargónie na okně, je nutné zakrýt kulturu před paprsky.

Funkce péče

 • Ořezávání.
 • Zalévání.
 • Teplota.

Vhodným časem pro tvorbu různorodých pelargónií je jaro .Podzimní obřízka netoleruje dobře.Díky této proceduře je možné usnadnit zimování, vytvořit vzhled mladých výhonků a postranních procesů a zvýšit počet květenství.Rostlina, která rostla během doby spánku, se na jaře znovu ořízne.

Důležité! Od poloviny podzimu začíná pelargónie spící období a vývoj se zastaví.

V horkých dnech je zalévání vždy nutné, je však třeba sledovat, zda voda nestagnuje.V květináčích musí být drenážní otvory, které přispívají k péči o přebytečnou vodu.Stříkání a mytí listů je přísně zakázáno, poškozuje rostlinu.Zalévání by mělo být pod kořenem nebo v pánvi.

Nezapomeňte, že pelargónie potřebují zimní mír .Vhodná teplota je 10 ° C.Pokud během této doby nemáte správnou teplotu, nemůžete čekat na pupeny.Pokud je v zimě nalezen potemnělý okraj listu, který je z okna naléhavě odstraněn, je to varování, že teplota je příliš nízká.

Během květu je teplota přibližně normální až na teplotu 20–23 stupňů.Ve volném prostoru na ulici se cítí pohodlně i na slunci.

Nemoci a škůdci

 1. Verticilin vadný .Závažné onemocnění pro pelargonium.Existuje pouze jedna cesta ven - zničení zasažených květin a obřízka všech podezřelých výhonků.Zpracovat s trichoderminovým biofungididem pro každý keř 2 g produktu.
 2. Šedá hniloba .Objevuje se rezavé skvrny v celé rostlině.Listí vybledne a zbarví se dožloutlé.Nemoc vzniká při zamokření, ale může být také způsobena velkým množstvím dusíku v hnojivu.Odolávat obřízce a fungicidům.Po infekci transplantujte květ do nové půdy a změňte banku.
 3. Eden .Objevuje se ve formě výrůstků na listech.Ošetření - omezte zalévání a odřízněte všechny špatné listy.
Existuje jen málo pěstitelů, kteří by nebyli zapojeni do pěstování této krásné květiny.Najdete ji na mnoha parapetech.Je velmi populární a nenáročný.Kromě toho má také užitečné vlastnosti.Chceme vám říci o takových odrůdách pelargonia: hojně kvetoucí Anděl, voňavý Hedvábí, kompaktní Pak, elegantní Rokoko, nenáročný Hvězdná, miniaturní Ludwigsburg Flyer, neobvyklá Mildfield Rose, krásná Anita, nabídka Růžová a atraktivní Clara Sun.

Rozmnožování

 • Cuttings.
 • Rozdělením keře.

Řízky připravujeme jejich sušením v nádobách s hrubým pískem a perlitem. Vysázené větvičky se dají do částečného stínu .Jakmile rostlina ztvrdne, může být bezpečně zasazena do nádob a uloženana běžně osvětleném místě.

Chcete-li oddělit keř, musíte jej dobře zalévat, pak jej vytáhněte hrčkou z hrnce a jemně se rozdělte.Po rozdělení rozdělte vysoké větve na 5-7 cm a zasadte je do země.Zpočátku bude rostlina rozmarná, odhodí listy a uschne - to je normální.Po týdnu trochu nakrmte budoucí květ, abyste stimulovali růst.

Naučíte se, jak se správně starat o rostlinu, můžete pěstovat květ neuvěřitelné krásy, kterému určitě děkujete, potěší vás svými barvami a bizarními tvary.