Květinářství tipy: jak snížit fuchsie na zimu a na podzim.Vlastnosti procedury a další péče

Fuchsie je krásná pokojová rostlina se svěžími květinami.Hlavním rozdílem je jasné a neobvyklé kvetení.Aby se dosáhlo nádherného kvetení, musí být fuchsie správně prořezána.

Tento postup se provádí velmi pečlivě a dodržuje všechna doporučení a pravidla.Pojďme si o tom všem podrobně povídat v našem článku.Na toto téma si také můžete prohlédnout užitečné video.

Jak oříznout?

Volba sezóny

Nejprve stojí za rozhodnutí se rozhodnout, kdy je nejlepší prořezat rostlinu.Často se to dělá na jaře.Prořezávání probíhá před objevením nových pupenů.Pokud se to udělá správně, pěstitel květin obdrží krásné a dlouhé kvetení.

Je to možné na podzim?

Prořezávání Fuchsie je povoleno na podzim, ale musí se to provést koncem října nebo začátkem listopadu.Tato možnost je vhodná pro zahradníky, kteří pěstují květ jako pokojovou rostlinu. Oříznutí na podzim by mělo být šetrné. Na každé větvi se odstraní části, na nichž byly odstraněny stopky.Řezané větve na první na vrcholu pár listů ss kamennými ledvinami.

Doporučení. Když fuchsie na podzim stále kvetá, je lepší se jí nedotýkat, ale odložit tuto záležitost až do zimy.

Je povoleno na zimu?

Zimní prořezávání se provádí pro fuchsie, které kvetou až do pozdního podzimu.

Prořezávání musí být provedeno před zimováním (podrobnosti o tom, jak správně připravit fuchsii na zimování a její skladování v suterénu a sklepě, viz zde ).Měl by být silný, zbývá pouze 15 centimetrů.Pokud je koruna již vytvořena, je třeba odstranit slabé výhonky a poté ztenčit a zkrátit zbývající větve na jednu třetinu jejich výšky.

Vlastnosti postupu: nástroje, dezinfekce

Hlavním nástrojem jsou nůžky na nůž nebo na zahradu.Je velmi důležitédezinfikovat zařízení před postupem. ​​Tím se zabrání virovým onemocněním přenášeným šťávou z postižených květin.Pro dezinfekci se používají různé prostředky obsahující alkohol.

Lze použít lékařské spreje, alkoholové utěrky nebo výrobky pro domácnost, jako je chlor a petrolej.

Dobře dezinfikuje síran manganičitý .Nářadí se ponoří do roztoku na několik minut a poté se otře čistým hadříkem.

Jak dosáhnout nádherného kvetení?

Svěží kvetení přímo závisí na prořezávání.Čím později je to provedeno, tím později bude rostlina kvést.Postup se provádí dvakrát ročně.Poprvé před zimou a podruhé brzy na jaře.Prořezávání na jaře dochází na konci únoranebo začátkem března.Jejím hlavním úkolem je vytvoření krásné koruny s mnoha mladými výhonky, na jejímž konci se objevují pupeny.

Vlastnosti prořezávání:

 1. Nejprve jsou odstraněny všechny křehké malé větve, protože na nich nebude žádné kvetení nebo bude slabá.
 2. Poté lze přistoupit k odstranění suchých a velmi tenkých větví.
 3. Aby se zabránilo příliš silné hustotě pouzdra, odřízněte výhonky namířené do středu.
 4. Při stříhání výhonků je třeba vzít v úvahu, že koruna musí mít správný tvar.Plátek se provádí ve vzdálenosti 1 až 2 centimetry od místa.

Jak správně ošetřovat květ později?

 • Osvětlení. Fuchsie má dobrý přístup k rozptýlenému osvětlení, takže po oříznutí musí být umístěn na parapetu, jehož okna směřují na sever nebo východ.Při nedostatku světla se v rostlině objeví malé a vzácné květiny.
 • Zaléváníby mělo být mírné.Je třeba dbát na to, aby ornice nevyschla.
  Nápověda. Použití má smysl pouze pro měkkou vodu.Na jaře voda 1-2krát týdně a v zimě ji redukujte několikrát měsíčně.

Mluvili jsme více o tom, jak se starat o fuchsii doma a na zahradě v tohoto článku.

Hnojiva

Hnojení začíná okamžitě po zimování a jarní prořezávání.Musíte pokračovat v krmení až do pádu.Ve zvláštních obchodech si můžete koupit hnojiva určená pro kvetoucí rostliny.

Pokud překrmujete fuchsii, začne to růst listy, ale kvetení bude řídké.Aby se tomu zabránilo, hnojiva se aplikují pouze jednou za pár týdnů.Složení přípravků by mělo zahrnovat dusík, fosfor, draslík a hořčík.

Existují některápravidla, která musí být dodržena při vrchním orovnávání květů po prořezávání:

 • Vrchní orovnávání se provádí pouze na vlhké půdě.
 • Organická hnojiva by měla být ředěna vodou dvakrát tolik, kolik je uvedeno v návodu.
 • Během nachlazení se květina nemusí krmit.

Pěstování, rozmnožování a přesazování

Péče o Fuchsii doma x je poměrně jednoduchá.Tuto květinu může pěstovat i začínající zahradník. Stačí si pamatovat některá pravidla růstu :

 1. V létě udržujte teplotu asi 20 stupňů a v zimě ji snižujte na 5 stupňů.
 2. V zimě potřebuje fuchsie více světla.
 3. V létě může být květina odebrána venku, takže dýchá čerstvý vzduch.
 4. Chraňte před průvanem.
 5. Mírně zalévejte měkkou vodou.
 6. Postupujte podle doporučení pro hnojení a výběr hnojiv.
 7. Proveďte včasné a správné prořezávání.

Transplantace fuchsie se provádí každý rok.Tím se aktualizuje květina a dá se místo zarostlého kořenového systému.Kapacita je zvolena ze střední velikosti, vyrobena z keramiky a světlé barvy.Drenáž musí být na dně hrnce, expandovaná hlína je velmi vhodná.Půda není rostlinavysoce náročné, ale je lepší použít půdní směs rašeliny, písku a listnaté půdy.

Důležité! Aby se předešlo poškození kořenů, musí být při výsadbě květina pečlivě překládána hrudkou a posypána půdou podél okrajů.Před přesazením je oříznuta třetina délky výhonků.

K rozmnožování dochází semeny, řízky a listem :

 1. Fuchsie není často množena semeny , protože semena se získávajítvrdě, proto musíte květinu uměle opylit.Semenná metoda rovněž neumožní získat rostlinu s přesnými odrůdovými charakteristikami.
 2. K rozmnožování se nejčastěji používají řízky. Tato metoda je nejjednodušší a nejžádanější.
 3. A třetím typem reprodukce je list. Rychlý a snadný způsob.Bude nutné odtrhnout největší a nejzdravější list, vložit jej do volného substrátu a přikrýt jej sklenicí nahoře.Po vytvoření procesů okamžitě transplantujte do květináče.

Pro více informací o tom, jak pěstovat fuchsie doma, si přečtěte zde a od tohoto článku se dozvíte o vlastnostech pěstování a péče o tuto krásnou květinuv zahradě.

Nemoci

Fuchsie je zřídka nemocná, nejčastěji kvůli nesprávné péči po oříznutí.Nejčastější onemocnění:

 • Rust. Hnědé skvrny na vnitřní straně listu jsou jasným znakem této choroby.To by se mohlo dostat na závod kvůli špatné dezinfekci nástrojů.Zbavit senemoc naléhavě potřebuje odstranit napadené listy a provést ošetření Bordeauxovou tekutinou v intervalu 2-3 dnů.
 • Kořenová hniloba. Objevuje se v důsledku nadměrné vlhkosti.Pokud byly během transplantace zaznamenány kořeny tmavě hnědé barvy, znamená to, že květina zasáhla hnilobu.Takovou fuchsii již nelze zachránit, jedinou věcí, kterou lze udělat, je snížit řízky a zakořenit je.
 • Chlorosis. Květina může onemocnět chlorózou, pokud je napojena vodou z vodovodu.Hlavním příznakem jsou zažloutlé listy.Chcete-li se vrátit ke zdravému vzhledu, musíte zkontrolovat režim zavlažování.

Užitečné video

Z videa se naučíte, jak udělat podzimní prořezávání fuchsie:

Závěr

Prořezávání fuchsie je nezbytnou zemědělskou technikou, bez níž nebude rostlina aktivně a nádherně rozkvétat.Tento proces je jednoduchý, takže to dokáže i začínající pěstitel.Ale pokud se tak nestane, rostlina bude mít ošklivý tvar, počet pupenů se sníží, stejně jako jejich velikost.