Kvetoucí celé léto pelargónie Rosanna: přehled odrůd s fotografiemi, rysy pěstování a reprodukce

Rosanna je jedním z mrazuvzdorných pelargonií.Krásné, velké květiny, dlouhé a bohaté kvetení s minimální péčí - díky těmto vlastnostem tropické kultury se Rosanna stala oblíbenou odrůdou zahradníků.

Podle Asociace trvalek USA je tento cenný kultivar pelargónie považován za nejlepší trvalku roku 2008.A v roce 2013 si členové Královské společnosti květinářů Velké Británie přisvojili titulní květ - rostlinu století!

Botanické vlastnosti a historie výskytu

Květy této odrůdy rostlin mají příjemnou vůni, velkou, ve tvaru šálku, jasně modroubarvy s bílým středem, přibližně 30-50 cm. Květy po dlouhou dobu - od června do mrazu a hojně.

Rosanina pelargónie má dvě odrůdy .Azure Rush pelargónie má světle fialové květy s bílým středem.Výhonky jsou mnohem kratší, takže keř je menší než Rosanna.Ještě kompaktnější Geranium Lilac Ice je spíše kolekce.Kvete ne tak hojně, ale barva je překvapivá - v závislosti na počasí mění barvu z světle studené šeříky na růžovou s kovovým nádechem.Okvětní lístkyrovina bez bílého středu.

Existuje verze, kterou se odrůda Rosanna poprvé objevila ve Velké Británii, ale není tomu tak.Vědci si jsou jisti, že původem tohoto typu pelargónie je Jižní Afrika nebo Indie (jaké další typy a odrůdy pelargonií jsou?)V sedmnáctém století začali Britové zavádět nové odrůdy rostlin, takže se Rosanna objevila na anglických květinových záhonech a balkonech.V XVIII-XIX století, tato rozmanitost nejprve se objevila v Rusku, a aklimatizoval dobře dokonce v severních rozích země.

Vzhled

Rosanna je rostlina s ležícími, dlouhými stonky, velkými květy neuvěřitelné jasně modré barvy s jemným fialovým odstínem.Modrá je zvláště výrazná v ranních a večerních hodinách a za chladného počasí. V horkých letních dnech získávají květiny odstín levandule-fialové .

Hluboko oddělené měkké listy mají příjemnou vůni a bohatou zelenou barvu.Každý z okvětních lístků je zdoben asi pěti fialovými tahy.Dospělý keř rostliny může dosáhnout až půl metru na výšku a 50-60 centimetrů na šířku.S opatrnou péčí na několik let, může květina růst na plochu 1 metr čtvereční.

Populární odrůdy: popis a fotografie

Níže najdete popis populárních odrůd pelargónie Rosanne a podívejte se na fotografii.

Phaeum


Odrůda kvete od konce května do konce července .Květiny mají červenohnědý odstín.Navenek podobné odrůdám Samobor, Margaret Wilsonová, Lisa.

Xmagnificum


Odrůda získaná kombinací gruzínské aploché pelargónie.

​​

Double Jewel


Výška rostliny dosahuje 80 cm.

Split Splash


Je třeba poznamenat, žeodrůda Double Jewel vyniká bílými dvojitými květy .

Paní Kendal Clarková


Liší se téměř transparentními lístky.

Odrůdy s červenými listy

 • Focus Pocus;
 • Victor Reitor;
 • Midnight Reuters;
 • Oki Doki;
 • People Heron;
 • Bj Beauty.

Summer Skye má lístky levandule a fialové pléd má listy šeříku .Odrůda Orion je oblíbená - velké modré květy mají ve středu bílé skvrny.

Přistání: pravidla, rady a pokyny

Krása vybíravá a mrazuvzdorná vyžaduje minimální péči.Rosanu můžete zasadit do květináčů a záhonů.Před výsadbou je nutné připravit půdu předem (dva týdny).Chcete-li to provést, dát trochu rašeliny na dno malých jám.

Osvětlení a prostor

Na slunci a v částečném stínu, v květinovém záhonu a v květináči může růst nenápadná plodina.Je však vhodnější umístit květinu na slunnou stranu.

Nápověda! Pro hojné a pravidelné kvetení potřebuje tropická kultura strávit alespoň 6 hodin na slunci.

Požadavky na půdu

Tato odrůda pelargónie nevyžaduje zvláštní půdu.Nejdůležitější věc je dobrá drenáž půdy a pravidelná včasnost.

Péče

Je třeba dodržovat nejzákladnější pravidla :

 • nalezení květiny na slunné straně po dobu nejméně 6 hodin denně;
 • vysušená zemina;
 • pravidelné zalévání;
 • hnojení minerálními nebo organickými hnojivy během vegetačního období.

Květina se cítí skvěle, jak v květináči, tak na otevřeném terénu.

Zalévání by mělo být provedeno, jakmile půda vyschne .Voda se s výhodou používá při teplotě místnosti.

Geranium snáší sucho lépe než zamokření.

Pokud je vaše domácí zvíře pěstováno v květináči, doporučujeme nalít vodu do pánve, abyste zabránili zakořenění kořenového systému.

Nápověda! V případě zhoršení kvetení se doporučuje prořezávání proti stárnutí.Stačí ponechat 8-10 cm.

Transplantace by měla být prováděna pouze tehdy, pokud byla rostlina přeplněna.Je však třeba si uvědomit, že příliš velký hrnec může vyvolat aktivní růst zelené hmoty.

Časté nemoci a škůdci

Tato odrůda tropických plodin má dobrou imunitu proti chorobám a parazitům.Nejčastěji z jednoho nebo druhého onemocnění vyvolává příliš suchý vzduch, nedostatek osvětlení a nadměrné zalévání.

Houby Botrytis (Botrytis Blight) -šedé skvrny na částech květu naznačují vývoj houby .Pokud nepřijmete včasná opatření, stonek zcela zhnije.Pro boj s touto chorobou je nutné vyčistit půdu plevelů, odstranit postižené části Rosanna, ráno zalévat květinu a ošetřit rostlinu fungicidy.

Beauty Rosanna může být ovlivněna mšicemi a molicemi.V tomto případě je nutné rostlinku postříkat přípravky:

 • „Spark“;
 • The Coman;
 • The Actelik Dor.

Aerosol z Bacillus thuringiensispomůže proti hlízám zelí a prostředky proti zahradnictví a insekticidní mýdlo pomohou proti roztočům.

Funkce rozmnožování

Květina neprodukuje semena, což vysvětluje tak dlouhou dobu květu.

Existují dva způsoby, jak šířit tento druh nenáročný pelargónie - na jaře rozdělte oddenek nebo odřízněte stonek a přesuňte jej na jiné místo.

Kořen se během transplantace pečlivě řeže , takže všechny pozemské pupeny zůstávají na zemi naživu.Tento způsob reprodukce není vhodný pro oslabené rostliny.

Nápověda! Častěji se používají řízky - z jedné dospělé rostliny lze získat desítky nových plodin.
 1. Pod listem pelargónie jsou řízky pečlivě řezány úhledně ostrým sterilním nožem.Horní část květu po zákroku by měla mít alespoň 2-3 zdravé listy.Řezy mohou být také řezány ze spodních holých kmenů za předpokladu, že existují spící pupeny, z nichž vyroste nová rostlina.
 2. Řízky musí být sušeny a ošetřeny aktivním uhlím.
 3. Poté se prohloubí do země o 2 cm.

Geranium Rosanna má mnoho výhod- nenáročný, odolný vůči chorobám a škůdcům, mrazuvzdorný a dlouho kvetoucí.Se základní péčí kvetou od konce května do prvních mrazů na konci podzimu.Není divu, žeTato rozmanitost tropické kultury je mezi pěstiteli květin tak oblíbená a oblíbená.

Geranium je nenáročný a neuvěřitelně krásný květ.Jak si vybrat, co zasadit na zahradě nebo na parapetu?Naše články vám pomohou orientovat se v rozmanitosti druhů a odrůd rostlin.Dozvíte se o trvalce ve tvaru Pionu a ročním Robertovi, zajímavém pelargánu Plenu a hybridech odrůdy Anděli, přečtete si, co je dobré ) Max Fry, jak se starat o vonné látky a vonné látky Citron, jak pěstovat černé a růže podobné.

Užitečné video

Zveme vás ke sledování videa o Rosannově geranii: