Kvetoucí královská květina - lilie na vašem webu

Lilie v jakémkoli prostředí vypadají královsky krásně.

Dnes se díky úsilí amatérů a profesionálů chovalo mnoho nových odrůd a hybridů jedné z nejslavnějších cibulovin.

A pěstitelé květin - sběratelé jsou schopni ohromit jakoukoli fantazii s odstíny barev vládnoucími ve voňavé velkoleposti záhonů, jejichž hlavní výzdobou jsou dlouhé nebo trubkovité květiny, podobné obrovským miskám, pohárům nebo hvězdám.

Kvetoucí

Zvažte, kdypřichází období kvetoucí lilie a seznamte se s kvetoucí rostlinou na fotografii.

Lilie různých tvarů, velikostí, barev, byly a zůstávají květyléto , takže k jejich nejkrásnějším květům dochází v červenci, některé odrůdy kvetouod poloviny června do začátku srpna .].

Ale s vážným přístupem si můžete vybrat odrůdy tak, aby květinová zahrada potěšila vaše oči od poloviny května, když nenáročný časný květ, ale neméně krásné květy fialové nebo sfingydo začátku podzimu (Flora Nova, Alushta, Rio Negro).

Doba květuod 3 do 20 dnů , zde také hodně záleží na odrůdě.

Podle tvaru květu se lilie dělí na:

 • ve tvaru šálku - lístky se širokým otevřením jsou velmi podobné šálku, rozměry jsou stejnéobvykle dost velký.V průměru může květina dosáhnout 20 cm;
 • ve tvaru trychtýře - okvětní lístky shromážděné v těsném pupenu připomínají otvor ve tvaru trychtýře.U těchto odrůd je délka okvětních lístků považována za důležitou, výška pupenu se může lišitod 5 do 30 cm .Právě tento druh lilie je nejběžnější v indoor floriculture;
 • Pírkovité květiny, úžasné krásou a půvabem, se zakřivenými jemnými okvětními lístky, zakrnělé, s malým průměrem květenství, dobývají také dlouhou dobou kvetení.

Vizuálně vidět kvetoucí lilie na níže uvedené fotografii:

Rané odrůdy

Nejběžnější asijské hybridy lilií se těší velké květenství a mnoha pupenů.

DŮLEŽITÉ:rané odrůdy mohou krásu uchovat po dlouhou dobu, ale téměř se nikdy nepoužívají pro kytice - těžko voní, mají velmi křehké listy, takže pro ně je lepší zůstat na květinovém záhonu.

Honey Century láká svými odstíny červené a oranžové, hybridy Orleans jsou známé pro palmatoidní formu jemného šeříku a nyní zde jsou bílé, nažloutlé a narůžovělé odstíny.

Dvoubarevné barvy, froté lilie jsou stále relevantní.

Je známo také více než sto odrůd LA hybridů (Longiflorum - Asiatic), kteří dobyli znalce lilií nejen svou krásou a velikostí, ale také příjemnou vůní.

Mezi těmito hybridy existuje také mnoho rozdílů v barevném schématu: odjasně růžová, světle zelená a třešňová až dvoutónová a skvrnitá.

Odrůdy střední doby květu

Voskové lístky shromážděné v misce krémových odstínů nebo světle bílé - tak vypadají „Asiaté“ průměrných období květu.

Všechny odstíny od bílé po žlutou jsouhybridy kandidáta , které začínají ze sněhobílé lilie.Mezi nimi - Apollo se svými bílými příjemně vonícími „zvonky“, shromážděnými v kartáčkuaž do 10 ks. ., Lilium testium, krémová s poupaty připomínajícími turban.

Zlaté americké lilie - takzvaná odrůda Shuksan se žlutohnědými skvrnitými pupeny a lístky s růžovými hroty.

Pozdní kultivary

Pozdní kvetoucí lilie se vyznačují velmi silnými vysokými stonky a pupeny, někdy jednoduše obrovské velikosti.Například, tmavý malinový Barbados může dosáhnoutv průměru 30 cm , a bílý stonek s mírně nažloutlým rozptýleným Anais se žlutými rostlinami medu a tmavě fialovým stigmatem rostena 1,5 m .

POZOR:mít všechny odrůdy ve své sbírce je nemožným úkolem i pro ty nejpálenější milence.Nesnažte se dosáhnout nemožného, ​​sbírejte cibuli do sbírky tak, aby vás potěšilo od začátku léta do pozdního podzimu.

Péče po květu

Domácí lilie vybledly, co mám dělat dál?

Léto končí, barvy slábnou a nyní se zdá, že květinová zahrada je prázdná bez nádherné šeříky.Je čas se ujistit, že příští rok budou květinové záhony šťastnépohled.Jsou-li pupeny rozřezány na kytice, je třeba dodržovat několik pravidel:

 1. Řezané květiny brzy ráno nebo pozdě večer, když slunce nepoškodí ránu na stonku.
 2. Lilie je lepší se odlamovat spíše než řezat: často jsou při řezu napadeny virovými infekcemi.
 3. Neodstraňujte více než 2/3 stonku s květinou, což pomůže normální výživě a vývoji cibule.Předpokládá se, že čím déle je, tím lepší je výživa.
 4. Řez se nejlépe provádí mírně šikmo, pak se na rány nehromadí voda, což způsobí hnilobu.

Pokud rostlina zmizí v květinovém záhonu, stačí odstranit sušené pupeny, krmitpotašovými hnojivy , opatrně zalévat vodou, aby se zabránilo vysychání půdy.

Je nutné neustále odstraňovat plevele z květinového záhonu a pravidelně uvolňovat půdu.

Pokud žárovky zůstanou zimovat na stejném místě, je třeba dbát na to, aby nezmrzly.Rostlinymůžete zakrýt smrkovými větvemi, spadanými listy, slámou .

DŮLEŽITÉ:Trubkové kultivary musí být vykopány, velmi špatně snášejí nízké teploty. Zahradní lilie 3 týdny po rozkvětu je již možné začít se dělit na děti.Je však lepší počkat, až na podzim, když cibule zesílí.Lilie jsou transplantovány jednou za 3-5 let.

Proč rostlina nekvete

Zvažte, proč lilie nekvete.

V létě kvetou téměř vždy zahradní i vnitřní krásy .Ale pokojové květiny jsou poněkud rozmarnéroste na záhonech.Existuje mnoho důvodů, proč nemusí kvést.

 • V prvním roce rostlina nemusí mít dostatečnou sílu k rozkvětu.
 • Začnou kvitnout 3-4 roky života.
 • V zimě potřebuje baňaté období odpočinek - chladnou stínovanou místnost a pouze lehký postřik.
 • Není třeba neustále transponovat květinu do větší nádoby: narušuje to květování.
 • Tropická rostlina potřebuje vysokou úroveň vlhkosti, hnojiv a lehké půdy.
DŮLEŽITÉ:pokud je rostlina „vrtošivá“ několik let, umístěte ji na tmavé místo a nezalévejte ji po dobu 1 - 1,5 měsíce.Není nic špatného na tom, že listy mírně vyblednou, zlepšení podmínek, hojné zalévání a jasné světlo, bude to vnímat jako signál k růstu a reprodukci.

A doma, na zahradě a v záhonech zůstává lilie vždy královnou.Tato květina - symbol síly, integrity, poctivosti a čistých myšlenek je považována za nejkrásnější ze všech.