Kvetoucí pelargónie: je možné po zákroku transplantovat a jak se o rostliny postarat?

Geranium je nenáročný květ, který není rozmarný.A transplantaci docela dobře snáší, ale stejně jako u většiny rostlin je to pro ni stres.

Během kvetení se situace zhoršuje, je mnohem obtížnější vyrovnat se se změnami.Během tohoto období opravdu rostlina potřebuje více síly k utváření a vyživování květin.Transplantace během květu by měla být prováděna pouze v extrémních případech.

Vlastnosti

Před rozkvětem si každé zařízení vybuduje sílu pro provedení tohoto procesu .Během tohoto období je pelargonie zásobena živinami a posiluje kořenový systém.

Kvetení je důležitou fází reprodukce.Čím déle tento proces trvá, tím více rostlina potřebuje sílu.Někteří zástupci utrácejí tolik energie, že zemřou po rozkvětu.

Celé období květu lze rozdělit do několika fází.V první fázi jsou ledviny položeny.V nich se vytvářejí reprodukční orgány pelargónie.Druhou fází je vzhled květiny.Ve třetí fázi dochází k opylení a tvorbě ovoce se semeny.Funkci pelargónie lze považovat za téměř celoroční kvetení.V zimě je rostlina v klidu.

K nepřítomnosti kvetoucího pelargónie dochází z různých důvodů.Aby rostlina kvetla, potřebuje správnou péči a včasné prořezávání.Kromě toho je důležité vědět , co dělat s vybledlými pelargónami.

Je možné během květu transplantovat?

Geranium může být transplantován kdykoli v roce .Ale stojí za zvážení některé rysy transplantace:

 1. Během období aktivního kvetení, jak je uvedeno výše, rostlina roste hodně energie na tvorbu květů.
 2. V tomto okamžiku dochází k aktivnímu toku mízy.Proto během tohoto stresového období může transplantace pelargónie vést k dlouhému období zotavení a pádu květů.

Je to možné po zakoupení?

Nedoporučuje se transplantovat kvetoucí pelargónie ihned po zakoupení .Je vhodné, aby zařízení zajistilo kompletní mír.Přizpůsobení se novým podmínkám trvá velmi málo času.V tuto chvíli musíte pečlivě sledovat teplotu, vlhkost v místnosti, zajistit pravidelné zavlažování a pokusit se zařízení po nějakou dobu rušit.

Ve většině případů, pokud nejsou tyto podmínky dodrženy, mohou květiny nedávno zakoupené v obchodě zemřít okamžitě po rozkvětu.Koneckonců, než se objevil v domě, byl pelargónie hodně stresován.Jedná se o transplantaci ve školce, dopravu, pobyt v mezilehlých místech na cestě do cíle, ubytování v obchodě.

Kdy je třeba, aby rostlina kvetla?

Důvodypro přesazení kvetoucích rostlin může být několik:

 • V květináči nezůstala prakticky žádná půda z růstu kořenů.Řešením bude pravidelná překládka.
 • Závod je zaplaven vodou.Co může ohrozit život pelargónie.
 • Květina roste špatně, vypadá slabě, i přes květ má málo listů.
 • Geranium onemocněl.Půda je náchylná k škůdcům.
Důležité! Nový transplantační hrnec by měl být vybrán jen pár centimetrů větší než předchozí hrnec.Geranium začne kvést až poté, co kořenový systém zaplní celý prostor.

Jak transplantovat?

Transplantační algoritmus je poměrně jednoduchý :

 1. Je nezbytné, aby byl závod před operací důkladně zbaven.Doporučuje se stát několik hodin ve vlhké půdě.Můžete se vrhnout večer a ráno pokračovat k transplantaci.
 2. Je nutné dezinfikovat nádobu, do které bude pelargónie transplantována.Postačuje ošetření roztokem obsahujícím chlor.
 3. Hrnec je nejlépe vybrán s drenážními otvory.Pokud tomu tak není, otvory se budou muset řezat nezávisle.
 4. Odtok by měl být umístěn na dno hrnce.Můžete použít vermikulit, polystyren, drobky, fragmenty hliněných nádob a další.Drenážní vrstva by měla být vysoká přibližně 3 cm.
 5. Pelargónie by měla být pečlivě odstraněna z hrnce.Pomocí špachtle nebo lžíce uvolníte malou zem kolem okrajů hrnce, aby se snadněji objevila hrudka.Je vhodné netahat stopku.
 6. Pečlivě zkontrolujte kořenový systém z hlediska hniloby nebo poškození.Pokud jsou nalezeny nezdravé kořeny, uřízněte je nůžkami nebo ostrým nožem.
 7. Umístěte pelargónie do nového hrnce, přidejte chybějící množství půdy.

Půdní směs musí být správně vybrána.Vhodný skladový pozemek určený pro begónie.Nebo můžete připravit půdu sami.K tomu smíchejte 1 díl písku, 2 díly humusu a 2 díly sodové půdy.

Připravená půdní směs musí být dezinfikována.Můžete jej vysypat roztokem manganistanu draselného nebo páry v troubě asi 30 minut.
 1. Zalévejte rostlinu a na několik dní ji umístěte na tmavé místo.
 2. Asi po týdnu mohou být pelargónie uvedena do trvalého bydliště.

Péče

 • Hnojiva .

  První obvaz se přednostně podává 2 týdny po transplantaci.

 • Předpoklad .

  Geranium netoleruje průvan, proto by se průvanům mělo zabránit.Nedoporučuje se vystavovat rostlinu chladnému okennímu parapetu.

 • Zalévání .

  Půda by neměla vyschnout a přetéct.Zalévání pánví je nejsprávnější.Voda by měla mít pokojovou teplotu, aby kořeny neměly hnilobu.

 • Teplota .

  Je vhodná typická pokojová teplota mezi 18 a 25 stupni.Je vhodné vyhnout se extrémním teplotám.

 • Vlhkost .

  Nedávejte hrnec pelargónie do suché místnosti nebo do blízkosti radiátorůtopení.

Pokud se něco pokazí

Je možné, že po vysazení rostliny začne uschnout, listy z ní začnou klesat.To vše jsou důsledky stresu.Musíte mít trpělivost a chvíli počkat, možná velmi brzy si pelargónie přijde na smysly a začne znovu získávat sílu.Pokud se rostlina zhorší, uschne a zemře, pak je vysoká pravděpodobnost infekce škůdci a chorobami.

Přemístění pelargónie není obtížný úkol , zvládne to i ten nejzkušenější zahradník.Stojí za to postarat se o další péči, která pomůže rostlině vyrovnat se s velkým stresem.