Květy Gloxinia a hlavní obtíže, kterým pěstitelé květin čelí

Svým květemgloxinia (jiné jméno je synningia)dobyla mnoho srdcí pěstujících květiny a stala se jednou z nejpopulárnějších indoor rostlin na světě.

Kvetení

Klíčem k hojnému a nepřetržitému kvetení jakékoli pokojové rostliny je kompetentní péče.A gloxinie není výjimkou z tohoto pravidla. S touto kyticí může dobře konkurovat svěží růžicevelkých, jasných a atraktivních barev, charakteristických pro synningii.

Zrání pupenů

Pupeny se vysazují pouze v důsledku řádné kultivace. Pupeny rostlinyse objevují okamžitě poté, co počet párů listů na ní dosáhne tří nebo čtyř.Počet samotných pupenů závisí na podmínkách, ve kterých byla synningie obsažena (teplota, osvětlení a vlhkost), jakož i na věku a hmotnosti hlízy.

Doba květu a její vlastnosti


Doba trvání je asi 5 měsíců a obvykle trvá od dubna do srpna (s ohledem na opakované kvetení).Vliv na tento faktor má také různorodost této pokojové rostliny.

Květiny

Květiny Sinningia připomínajízvonky .Díky tomu získala rostlina své oblíbené jméno - gloxinia(pokud se překládá z němčiny - „zvonek“).

Řada barevobsažená v barvách gloxinií je pozoruhodná svou úžasnou rozmanitostí.Hlavní barvy jsou bílá, růžová, červená a fialová.V závislosti na odrůdě jsou froté a nepárové, vícebarevné, s různými barvami s okrajovými okraji.

Skutečnost přítomnostiaroma synningia květůse také liší odrůdy rostlin.Existují odrůdy, které nemají vůbec žádný zápach, a jsou i ty, které prostě voní.Vůně květin u těchto odrůd gloxinií je výrazná a jemná, může se mírně podobat vůni jasmínových květů.

Péče během pučícího období

Během vývoje a kvetení pupenů vyžaduje syningia náležitou péči :

 • závod by měl v tuto chvíli dostat dost světla.
  Gloxinie nesmí být umístěna na přímém slunečním světle (aby nedošlo k popálení).
 • V půdě v květináči se nesmí nechat vyschnout.Zalévání by mělo být prováděno pravidelně, a dokonce i zkušení pěstitelé doporučují umístit rostlinu na paletu s měkkou a teplou vodou (asi 10 minut).
  Nedovolte, aby na květiny a listy pronikla vlhkost (to může způsobit hnilobu)
 • je vhodné nakrmit 1krát za 7 dní hnojivy pro kvetoucí rostliny.

Péče po květu


Doba květumůže být výrazně prodlouženaza předpokladu, že je řádně udržována ].Mnoho odrůd a typů syningia inklinuje k květu znovu, obzvláště jestliže bývalý bylbrzy.Obvykle to není tak svěží a hojné a květiny jsou mnohem menší.

Po rozkvětu je třeba pečlivě zvážit přítomnost bodu růstu na stonku.Pokud existuje, rostlina po měsíci dá nové květiny.

Prořezávání

Někdy může být pro stimulaci opětovného kvetenívyžadováno oříznutísynningií.V tomto případě je pozemní část odříznuta (listy a stonek; 2-4 spodní listy nelze odstranit) a je ponechán výhonek dlouhý asi 2 cm. Brzy poté dojde k druhému růstu gloxinií: objeví se postranní výhony.

Není nutné vůbecopustit všechny postranní výhonky , postačuje pouze jeden nebo dva z nejsilnějších - zbytek je odříznut, aby nedošlo k oslabení rostliny.O měsíc později se na nich začínají vyvíjet nové pupeny.

Během sady pupenů by syningia měla být krmena hnojivem

Proč nekvete a jak se s tím vypořádat?

Často si pěstitelé květin všimnou, že jejich domácí mazlíček není ve spěchu, aby je potěšil rychlým kvetením.Příčinou tohoto jevu je nejčastěji negramotná péče o rostliny. Abnormální obsah lze posoudit, pokud:

 • je rostlina přeplněna hnojivy na bázi dusíku.Dusík působí jako stimulátor rychlého růstu zeleně a zároveň překážkou kvetení.Nejlepší obvaz na gloxinii je hnojivo na bázi fosforu a draslíku;
 • chybí pokrytí.Sinningia je fotofilní rostlina a osvětlení je prostě nezbytné pro to, aby bylo možné rezervovat nové pupeny a krásně tvarované květiny.
  S nedostatkem přirozeného světla může gloxinie také uspořádat další umělé osvětlení
 • , velikost květináče, kde roste, není pro rostlinu vhodná.Ideální nádoba na syningia je nízká, široká a malá, s průměrem asi 9–15 cm. Ve velké a hluboké podobě utrácí energii na růst hlíz, na úkor kvetení (byla popsána doba klidu gloxinií a zachování hlíz až do jara ) 80]).
 • Neexistuje žádná transplantace.Transplantace by měla být prováděna jednou ročně;
 • Půda, ve které roste synningia, je řídká.Gloxinie vyžaduje úrodnou půdu obsahující humus, jehličnatou a listnatou půdu, písek, perlit (nebo hydrogel) a rašelinu.Výsadbovou směs pro rostlinu lze vyrobit samostatně, nebo si můžete koupit hotovou.
  Před výsadbou rostliny je nutné vypálit půdu v ​​troubě asi půl hodiny - zničit patogeny.

Kveteníje nádherný pohled, který může dát moři estetického potěšení.Že to bylo nádherné, hojné a dlouhé, je nutné poskytnout této nenápadné kráse kompetentním odchodem.

Fotografie

Níže vidíte fotografii:

Užitečné video

V tomto videu se dozvíte, co s Gloxinií dělat po rozkvětu:

Užitečné materiály

Níže je uveden seznam článků, které by pro vás mohly být užitečné:

 1. Propagace gloxinie
 2. Přistání gloxinie
 3. Nemoci a škůdci gloxinie
 4. Jak se starat o gloxinii v zimě
 5. Druhy gloxinie