Lahodné jahody s minimální péčí - Youth Cherry

Cherry je cenný dietní produkt, který pomáhá zlepšit chuť k jídlu.

Třešně se konzumují čerstvé, sušené a konzervované.Vyrábají džemy, džemy, kompoty, sirupy, výtažky, likéry a likéry, vína a ovocnou vodu.

Cherry Youthje docela běžná kvůli své produktivitě a šťavnatému chutnému ovoce, úplnému popisu odrůdy, recenzi zahradníků, fotografií ovoce a samotného stromu později v článku.

Historie selekce a šlechtitelská oblast

) Málokdo ví, že tato odrůda byla získána na All-ruském institutu zahradnictví a školky určitýmKh.D.Enikeev , jakož i za účastiS. N. Satarova.

Molodezhnaya Cherry byla získána křížením takových odrůd, jako jsou Lyubskaya a Vladimirskaya.

Získaná odrůda byla zapsána do státního registru v roce 1993 ve středním regionu.

Ve stejné oblasti byly také vyšlechtěny odrůdy, jako jsou Na památku Enikeeva, Zhivitsa, Turgenevka.

Vzhled

Uvažujme samostatně vzhled třešně a jeho ovoce.

Strom

Třešňový strom Youthnení příliš vysoký, často střední nebo nízký , někdy se vyskytují keře různých druhů, jsou téměř kulatéforma mírně snížená ke dnu.

Třešňové keře jsou poměrně neobvyklým pohledem, ale nesou ovoce o nic horší než vysoký strom s objemnou korunou.Jeden keř může produkovataž 12 kg úrody bobule za sezónu .Pokud mluvíme o průměrném výnosu této třešně, pak je to10-11 kg.

Mohou se také pochlubit vynikajícími výtěžky Lebedyanskaya, Toy a Chocolate Girl.

​​

Tato třešeň, zejména pupeny, se nebojí suchých jarních větrů, nebrání jejímu kvetení, i když samotný strom je spíše slabý.Listy mládí mají bohatou světle zelenou barvu a žebrované okraje.

Maximální výška stromu je 2,5 metru,není příliš vysoká a nemůžete vyšplhat na třešňový strom, protože se snadno rozbije.

Ovoce

Nyní pojďme mluvit o plodech tohoto stromu.Podle chutijsou plody sladké a kyselé , mají hodně masa a středně velkého kamene béžové barvy, které se snadno oddělují ve zralých plodech.

Bobule mladých třešní se často používají k přípravě různých dezertů, protože mají více sladkosti než kyselina. Morozovka, Podbelskaya a Dezert Morozova jsou také dezertní odrůdy.

Barva dobře vyzrálé třešně je vínová, tvar je mírně podlouhlý.Jeden bobuleváží asi 4,5 g.

K plodům dochází na loňských větvích nebo kyticích.

Konzervy, džemy, džusy a jiné konzervy se vyrábějí také z plodů mládí.Nesmíme nechat ujít skutečnost, že tyto třešně jsou dobrétolerovat transport, protože jejich dřeň je velmi hustá.

Plody třešní jsou bohaté na vitamíny a organické kyseliny.Obsahují hořčík, fosfor, draslík a řadu kyselin.

Nadměrná konzumace se nedoporučuje, ale třešně typu Youth jsou jednou z nejlepších v současnosti, následuje fotografie a popis všech funkcí.

Fotky

Charakteristika odrůdy

Višně mládí jsou známapro vynikající plodnost. Zrání bobulezačíná koncem července. Nespornou výhodou mládí je skutečnost, žeje strom velmi odolný vůči houbovým chorobám.

Třešně jsou nejčastěji postiženy chorobami, jako je kokomykóza a moniliosa, ale pokud pěstujete Mládež, takový problém by vás pravděpodobně neobtěžoval.

Takové odrůdy jako Vyank, Ural Ruby a Novella jsou také rezistentní vůči kokomykóze.

Cherry je nejcitlivější na jakoukoli nemoc v teplých a vlhkých časech.Zpracování dřeva je stále nutné, takže ho budete zcela chránit před výskytem plísní.

Cherry Youth - samooplodná odrůda , tj.v sousedství nepotřebuje opylovače.Pokud si tedy všimnete, že počasí nepřispívá k opylování včel květin, obavy jsou zbytečné.

Volochaevka, Maják a Stejný věk jako se může pochlubit také vlastní plodností.

V každém případě bude sklizeň dobrá a velkorysá , a proto je mládež považována za jednu z nejvícespolehlivé odrůdy třešní.

Mládež nemá žádné konkrétní roky, ve kterých nese ovoce dobře, a ty, v nichž je ovoce velmi málo, potěší tento stromkaždoročně velkým množstvím šťavnatých bobulí.

Tato odrůda se vyznačujepředčasnou splatností , jižve čtvrtém nebo pátém roce růstu, třešně začínají hojně přinášet ovoce.

Strom také vykazujeodolnost vůči zimním chladem a mrazům, v létě nadměrnou suchost.

Tato třešeň se často používá jako opylovač pro pozdější odrůdy.

Ve střední oblasti Ruska, Ukrajiny, Běloruska můžete potkat mládež .

Výsadba a péče

Cherry Youth jako každý ovocný strom vyžaduje péči, ale důležitou roli hraje také správná výsadba, zvolené místo a čas.

Přistání

Pro přistání mládí musíte velmipečlivě vybrat místo pro přistání.

Další plodnost stromu do značné míry závisí na tom.

Takové místo by nemělo být špatně větráno a mládež by neměla být vysazována v nížinných oblastech.

Ideální čas pro výsadbu mládeže jejaro.

Je nutné pěstovat třešně na vyvýšeninách v blízkosti podzemních vod, protože pro normální vývoj vyžaduje hodně vlhkosti.

Půda by měla býtmírně alkalická písčitá hlína , a pokud to není možné, bude vhodná ineutrální , kyselost půdy znamená hodně.

Vysokákyselost půdy může být snížena vápnem, které by se mělo přidat.

Místo přistání by mělo být dobře osvětlené a mělo by se o to postarat.

Pokud se rozhodnete pro výrobu třešňového sadu, měly by být stromy vysazeny nejméně tři metry od sebe.

Pokračujeme přímo k procesu.Vykopejte díru , která je hluboká 40 cm a průměr 80 ​​cm .Před odesláním mladé rostliny do této jámy je nutné nalijte hnojiva ve forměhnoje a dusíku , aby se třešně zakořenily.Pokud si během výsadby všimnete, že jsou některé kořenové procesy poškozeny, měly by být odstraněny.

Poté, co byl strom již vysázen, by se kolem něj měla udělat díra , která by měla být pokryta hnojem nebo například pilinami.

Děje se tak tak, že půda udržuje vlhkost déle, kterou mládež tolik potřebuje.

Pokud vysazujete 2leté sazenice, doporučujeme je okamžitě oříznout. Prvním krokem je zbavit se výhonků, které vystupují z větví v pravém úhlu.

Poté nastíňte tzv. Kostru třešně - tři větve, kolem kterých chcete odříznout všechny výhonky.Jedinou výjimkou je, že nemůžete řezat větve, které sahají pod úhlem 90 stupňů od stonku.

V procesu růstu a vývoje mládeže musí být každý roknapájeno dusíkatými hnojivy,navíc, čím je strom starší, tím více hnojiv je zapotřebí.

V podzimní sezóně je také vhodné strom nakrmit a připravit na zimupomocnápotašová a fosfátováhnojiva.Pokud je to možné,hnojit půdu hnojem.

Mládež, jak již bylo uvedeno,vyžaduje pro normální růst hodně vody.

Proto, i když ji vysadíte na místě, kde protéká podzemní voda,zalévání mládí znovu nikdy neublížía bude prospěšné pouze pro plodení stromu.

Sazenice nBěhem prvních 4 až 5 let ošetřujte vápnem , což poskytne stromu vynikající ochranu.

Malá mínus stromů této odrůdy jerychle zarostlá,nové větve se objevují jedna po druhé, proto je třeba je mistrovsky zlikvidovat a ponechat pouze hlavní.

Péče

 • Ve ​​skutečnosti není vůbec obtížné ošetřovat tento strom, a rozhodně to není obtížnější než u jiných sazenic třešní.Pojďme to všechno dát na police.
 • Top-dressing
  Ať už je váš strom jakýkoli a za jakýchkoli ideálních podmínek, potřebuje top-dressing. Hnojení půdy během výsadby a další aplikace minerálních hnojiv je to, coposkytnout mládí dobrou plodnost a ochranu před škůdci.
 • Zalévání
  Mládež má velmi ráda vlhkost, nebojte se vylévat vodu, dávejte pozor, abyste ji nedoplnili.Chcete-li zachovat více vlhkosti v půdě, umístěte kolem kmene expandovanou hlinku nebo malé cihly.

  Je to snadný a cenově dostupný způsob, jak zajistit třešněm dostatečné množství vlhkosti během méně častého zalévání.

  Není možné nechat půdu vyschnout, pokud pršíne na dlouhou dobu, takže je třeba uspořádat umělé zalévání.

 • Osvětlení
  Třešňové odrůdy mládí vyžadují hodně barvy a tepla.V jeho blízkosti byste neměli zasadit mnoho jiných stromů, s výjimkou opylení.Místo, kde roste mládež, by mělo být dobře osvětlené.
 • Prořezávání
  To by mělo být prováděno každý rok, protože prořezávání zajišťuje vynikající ovocnost stromu.Zbavte se příliš dlouhých větví, které zůstanou drsné a silné.

  Většina zahrádkářů se domnívá, že větve by měly být zkráceny na průměr koruny 2-2,5 m. Abyste mohli stříhat, nemusíte být profesionálním zahradníkem, stačí tuto záležitost vzít zodpovědně.

  Horní část třešní by měla být řezána ročně asi o 50 cm (mluvíme o stromu, jehož věk je více než 4-5 let).

  Při prořezávání strom tvarujte tak, aby bylo vhodné sbírat ovoce, a vytvořit tak prostor pro štafle.

  Je rovněž nutné provést ořezávání proti stárnutí, to znamená zbavit se starých větví a výhonků.

 • Ochrana sazenic v zimním období
  Mládež je obecně docela odolná vůči chladu a větru, ale mladý strom potřebuje v zimním období dodatečnou ochranu.

  Odrůdy odolné vůči zimě jsou Zhukovskaya, Morozovka a Novella.

  Nejprve chránímujeme třešně před hlodavci, kteří se v chladném období nedotýkají jíst třešňového kořene.

  Aby se předešlo poškozeníkořenový systém, musíte skrýt strom níže, nebo dát plot, aby se zabránilo v přístupu.

  První metoda je relevantnější, protože u velkého počtu stromů budu trvat dlouho, než se zamknu. K zajištění další ochrany je kořen pokryt mechem.

 • Doporučujeme sledovat video o správné tvorbě ovocných stromů.

  Nemoci a škůdci

  Mládež není náchylná k houbovým chorobám , které postihují téměř všechny ostatní odrůdy třešní, které v naší oblasti rostou..Stále však existují určitá nebezpečí pro tento druh třešně.

  Jednou z nejnebezpečnějších chorob mládí jemoniliosa. Toto onemocnění se projevuje postupným sušením větví třešní, strom může být částečně nebo úplně zasažen.

  Pokud zjistíte, že váš mladík Cherry má moniliózu, nejprve odřízněte napadené větve (plus 15–20 cm zdravého dřeva).

  Zkrácené větve musí být zničeny, aby se zabránilo šíření infekce na jiné stromy a rostliny.

  Existuje také nemoc třešní, jako jemoniliální popálení .Zbavit se ho není snadné.Během kvetení se zpravidla objevuje moniliální popálení.

  Jediným způsobem, jak se dostat ven, je postříkat strom zvláštním roztokem.

  Je třeba vzít v úvahu skutečnost, že se taková nemoc šíří velmi rychle, takže pečlivě zkontrolujte stromy, které rostou vedle napadené třešně.

  Žloutnutí třešňových listů není ani zdaleka známkou zdravého stromu.Nejčastější příčinou zažloutnutí mladých listů je nedostatek dusíku.

  Listy na nemocném stromě mění barvu velmi rychle, často dosahují karmínové barvy, po které listy spadnou.V této situaci je nutné krmení stromu dusíkem.

  Při pěstování mládeže nejsou žádné zvláštní problémy.Přístup k tomuto podnikání s odpovědností a brzy budete mít vynikající třešňový džem, stejně jako možnost vychutnat si jíst čerstvé třešňové ovoce.