Léčitelko Sedum nebo zázračné vlastnosti rozchodníka

Naši vzdálení předci se považovali za součást světa, který je vytvořil, pokusili se žít v harmonii s ním, lišili se pozorováním a logickým myšlením, čerpali sílu ze silného a vytrvalost z vytrvalého.

Níže uvedený článek podrobně rozebíráléčivé a prospěšné vlastnosti , použití v lidovém léčitelství a kontraindikace používání rozchodníka (sedum) a také to, jak vypadají léčivé vlastnosti.

A dalšív té době si lidé všimli, že existují byliny a květiny, které jsou nepostradatelné, houževnaté a úspěšně je použily k léčbě různých nemocí.

Názvy se odrážely -herniální tráva, febrilní tráva, housle, mladí .Všechna tato jména patří do jedné rostliny - rozchodníka.

Nejčastěji se v lidovém a tradičním lékařství používá terapeutická rozchodník fialový.

„Zajíc zelí“

Popis

Jak toto sedum vypadá a jaké jsou jeho léčivé vlastnosti? Stonecrop purpurovánebo králičí zelí - keř vysoký od 20 do 60 centimetrů, v přírodě jako plevel, je rozšířený, nenáročný a vytrvalý.

Vzpřímené stonky větve zřídka a pouze na vrcholu se barva listu a stonku liší od světle zelené do tmavě fialové, list je hladký, tlustý, šťavnatý, střídavě uspořádaný na stonku, malé květy se sbírají v hustých štětinách, zbarveníkvětrůzné, od růžové až po tmavě vínovou.

Tato rozchodníková rozkvétáod července do začátku chladného počasí a vypadá tak krásně, že prostě nemohla zůstat bez povšimnutí, a dnes ji hojně používají zahradníci a krajináři.

Aplikace

V lidovém léčitelství byla houslová tráva používána k ošetření celéhovčetně oddenku a byla ošetřována podle jmen,obrovské množství nemocí, od odřenin, kuřích, bradavic a zlomenin, přes všechny intrakavitární, až po onkologii, včetně posílení imunity obecně, infuze oddenku posílily mužskou sílu - skutečně byla mladá.

Označení pro použití vrásčité trávy.

Šťáva šťavnatých masitých listůbyla používána k léčbě všech kožních onemocnění, infuze a odvary byly použity pro zlomeniny, dislokace, modřiny, choroby gastrointestinálního traktu, kromě hepatitidy, jakož i srdečních chorob anervový systém.

Terapeutické vlastnosti

Věda o farmakognosii, která studovalastonecrop purpurová , potvrdila svéterapeutické vlastnosti , které se nacházejí v kořenech a trávě.uhlovodany: glukóza, fruktóza, sacharóza, sedoheptulosa, organické kyseliny: šťavelová, jantarová, jablečná, fumarová, glykolová, éterické oleje, alkaloidy: sedamin, sedinin, methylisopeltierin, nikotin, fenoly, fenolkarboxylová kyselina, kumarinofeninon, tanin, bezvodý, tanin,vitamíny.

Biostimulační léčivé vlastnostisedumu jsou silnější než u aloe na základě rozchodníkaVyvinutý a široce používaný biostimulační prostředek Biosed.

Analogem květu fialové rozchodníky v užitečných a léčivých vlastnostech jevelmi často zdobení květinových záhonůrozchodníků velkých .

Vypadá také jako tmavě zbarvený chlapík, který se vyznačuje opačným uspořádáním listů na stonku a květy od bílé po žlutou, krémem.

Vedlejší účinky

Bio soused je extrakt purpurea magenta , jeho infuze a odvary mírně zvyšují tlak, mohou způsobit nervozitu, nervozitu, závratě., bolesti hlavy, další vedlejší účinky nebyly zaznamenány.

Jedinou vážnou překážkou jeho používání jako léčivého přípravku může býtindividuální nesnášenlivost rostlin, z nichž se skládá,a látky z nich odvozené.

Ale jeho příbuzný, který je široce používán v lidové medicíně - žíravina kamenná, má mnohem výraznější toxicitu.Naštěstí není možné zaměnit tyto dva druhy, navenek jsou velmi odlišné a dokonce i nezkušený bylinkář bude schopen rozpoznat, kdo je kdo.

Foto


Žíravina

Popis

Stonecrop- miniaturní přízemní rostlina, která v zimě často pod sněhem žije s živými výhonkya listy.

Oddenek je rozvětvený, četné stonky jsou dlouhé více než 15 centimetrů, nevstávají nad povrchem půdy, list je malý, přisedlý, hustý, jasně žluté květytvar pěticípého řetězového kola, shromážděného ve volných květenstvích.

Aplikace

Tradiční léčitelé věděli -žíravé sedum by se mělo používat opatrně, je toxické .

Šťáva byla použita k odstranění bradavic, mozolů, a pokud přijde do styku s kůží, může způsobit popálení.

Infuze a odvary léčivého sedimentu žíravinymají silný diuretický, protizánětlivý, obecně posilující účinek, úspěšně léčený žíravou malárií, epilepsií, aterosklerózou /

Akce

Tentotyp sedumu nelze použít k léčbě dětí, těhotných a kojících matek , při nichž je možné nauzea, zvracení, střevní křeče a dušnost.

Chemické složení žíravé spodiny bylo dobře prozkoumáno: obsahuje alkaloidy, glykosidy, saponiny, organické kyseliny, pryskyřice a vitaminy.

Navzdory široké škále aplikacíse vzhledem k vysoké toxicitě v tradiční medicíně v současnosti nepoužívá , ale stále je často používán tradičními léčiteli.

Vnitřní

Popis

Masité krásné listy, malé, ale atraktivní květenství, odolnost vůči suchu, přehřátí a další nepříjemnéDíky okamžikům existence v městském bytě se Sedum stal populárním obyvatelem domů a pokojů.

Nejčastěji se jedná o dekoraci interiéru v květináči Morganova - je to lidově nazývané indoor grapes - rostlina je velmi zajímavá, její listymají tvar hroznů, sedí pevně na stonku, stonek vadá pod svou hmotností a obvykle je zavěšen.

Jak pohodlné je mít po rucelék, který vyrostl na parapetu , a můžete jej použít podle potřeby!

Je možné použít měkkou šťavnatou dužinu, která vyplňuje husté listy rozchodníka ve stejných případech jako dužina a šťáva z aloe, a kvalita léčivé aloe vera není nižší kvality.

Aplikace

Chemické složení stonecropsje stejné jako stonecrop purple, což znamená, že může být použito pro stejná onemocnění podlestejné recepty.

Lidoví léčitelé stále sbírají léčivé rostliny a ošetřují je se všemi, kteří k nim přicházejí, ale existuje jen málo dobrých odborníků a velké množství různých zdrojů nabízí byliny, které léčí všechny nemoci.

Neměli byste riskovat své zdraví tím, že si vezmete stonecrop a jeho přípravky sami - poraďte se s fytoterapeutem.