Léčivá trvalka "Air": fotografie, popis, stejně jako užitečné vlastnosti a kontraindikace

Vzduch je léčivý trvalek. Bohaté na éterické oleje a vitamíny.Používá se v tradiční medicíně.Roste ve vlhké, dobře osvětlené oblasti.

4) Propagováno osivem a vegetací.Má ráda časté zalévání a stříkání.

V tomto článku se dozvíte, co je Air Bolotny.

)

Obecný popis

Air Bolotny nebo Air Ordinary - travnatá stálezelená trvalka. Patří do rodiny Araceae.Ve výšce dosahuje 60 - 130 cm, má široké plíživé kořeny hnědého stínu.

Kořenový systém květu je silný, zarostlý, houbovitý s klenutými kořeny válcovitého tvaru.Průměr odrůd Aira může dosáhnout 1,2 - 1,5 metru.Venku je kořen Aira jantarově hnědý, uvnitř sněhově bílý s jemně růžovým nádechem.

Z povrchu mateřského kořene odchází velké množství elegantních sněhově bílých kořenů.Průměr oddenku ve tvaru kordu je 45 - 55 cm. Listy kalamaru jsou protáhlé, lineární, ossiformní, shromážděné v hustých svazcích.Šířka listů je 1-6 cm, délka 55-125 cm. Stonek rostliny je vztyčený, zúžený ostrými žebry.

Květinová šipka ve tvaru trojstěnu s drážkou, která běží hladce podéllevá strana. V horní části šipky je vytvořeno květenství válcovitého tvaru.Skládá se z miniaturních vylisovaných květů krychlového tvaru.Při hmatu jsou květenství podobné kukuřičným klasům.Z jejich základny prochází květová šipka, která roste v listnatých houštinách rostliny.Květy jsou malé, smaragdově jantarové, shromážděné v malých klasech.

Tento zástupce flóry není nemocný ani postižený škůdci. Vzduch je zařízení, které není schopné samoopylení.Kvetení nastává v polovině pozdního léta.Roste v mělké vodě, bažinaté a mokré oblasti.Najdete ji podél břehů, rybníků, jezer.Miluje bažinaté sluneční louky a lesní okraje.Roste v centrální části Ruské federace, Sibiře, východu, Asie a Kazachstánu.Asie je považována za místo narození rostliny. Nedoporučuje se udržovat rostlinu doma.

VÝPLATUJTE POZORna jiné rostliny, které jsou méně náchylné k chorobám a hmyzím škůdcům.Například Tree Hydrangea, Roicissus, Home Biryuchina, jakož i Ruellia.

Foto

Toto jsou fotografie společnosti Air Swamp:

Domácí péče v životním prostředí

Podívejme se podrobněji na péči o vzduch v domácnosti.

Tvorba koruny

Rostlina není třeba ořezávat.Pokud se však vzduch používá jako ozdobná květina, může být tvarována a odříznuta vadnými stonky.

Zalévání

Hlavním rysem pěstování Aire je pravidelné odplevelení a zalévání. Pokud rostlina roste ve vodnaté oblasti, je důležité zajistit, aby hladina vody nevyschla.Po zaschnutí hliněné kómatu rostlina umře.

Výsadba

Přestože je vzduch vodní květ, lze jej snadno pěstovat na zahradní půdě. Pro výsadbu se vybírají vlhké oblasti. Doporučuje se vybrat místo, kam bude voda ze střech budov stékat.

Pro udržení deště nebo tání je nutné kopat hloubku 10–20 cm.Dje sníženo přistávání vzduchu v obyčejných zahradních postelích. V tomto případě však bude závod velmi utlačován.

Nejlepší podmínky pro růst Aire jsou mělká voda hluboká 4 až 16 cm. Vybrané místo by mělo být dobře osvětlené.Také by mělo mít čas zahřát se v vegetačním období.

Pokud zvolíte umělé rybníky, měly by mít úrodné zablácené dno.Kořenový systém květu musí být upevněn ve spodních sedimentech. Je přísně zakázáno zakrývat zadní část půdy půdou. Po 7–10 dnech by mělo být vytvořeno první střílení.Pokud je místo vybráno správně a odpovídá požadavkům rostliny, objeví se po 3-4 letech plantáž kořene květu.

Důležité! Před výsadbou vzduchu musí být dno pečlivě pleveleno.Ostatní zástupci flóry by neměli mít povoleno přemístit rostlinu.Jinak bude vzduch růst pomalu a jeho kořenový systém nebude růst.

Transplantace

Aby se zrychlil růst plantáže, je květina pravidelně přesazována.K tomu je kořenový systém zarostlého vzduchu zasazen do velké oblasti výživy.V tomto případě by měla být půda opevněná a hebká.A oblast je vodnatá a slunná.Vzduch vypadá skvěle spolu s Kubyshki, Nymphaeum a Kaluzhnitsa.

Rozmnožování

Travní vzduch lze šířit dělením keřů. Postup se provádí na jaře nebo v létě. Je zakázáno rozdělit rostlinu na podzim, protože květina nemá čas zakořenit.V tomto případě nebude mít dostatek světla, tepla, a když se objeví mráz, květina umře.

Před postupem rozmnožování je kořenový systém Aira důkladně omyt z nečistot a půdy.Kořeny jsou řezány ostrým nožem. Je důležité, aby každý keř měl dobře vyvinuté silné stonky. Rostlina je přesazena do středu nádoby nebo půdy pro neustálý růst.

Teplota

Rostlina má ráda jaro a léto.V tuto chvíli může růst při teplotě 15-25 ° C. V horkých dnech vyžaduje opatrné zalévání.

Může tolerovat teplo až do 30 ° C.Na podzim av zimě vyžaduje přístřeší na zimu.Pod vrstvou mulče by teplota neměla klesnout pod 0 ° C.

Důležité! Vzduch vyžaduje přístřeší na zimu.K tomu použijte silnou vrstvu mulče.Nejspolehlivější možností je však pěstovat rostlinu v zimní zahradě nebo ve skleníku.V takových podmínkách můžete snadno sledovat teplotu, kterou květina potřebuje v chladném období.

Osvětlení

Rostlina miluje jasné přirozené světlo.Může růst na slunných loukách.Odolává přímému slunečnímu záření.Může růst ve stinných houštinách.Ale s nedostatkem slunce pomalu roste a prakticky neroste.

Výhody

Dekorace z kořenového systému této rostliny se používají pro onemocnění žaludku a jater. Rostlina odstraňuje bolesti zubů a bolesti hlavy.Díky tomuto nádhernému představiteli flóry můžete léčit bronchitidu, astma, depresi.Rostlina se používá pro kousnutí jedovatých hadů.Šťáva z kořenového systému zlepšuje krátkozrakost, paměť, myšlení, sluch.

Šťáva z oddenku způsobuje odvykání od kouření. Tento zástupce flóry zlepšuje trávicí systém, diurézu.Léčivé vlastnosti kalamu přispívají ke zlepšení biliárního systému jater.Můžete použít lázně s přídavkem kalamádové šťávy.V tomto případě dochází k dezinfekci a eliminaci respiračních onemocnění.

Léčivé vlastnosti

Léčivé vlastnosti a kontraindikace kořenů Marsh Calamusu spočívají v tom, že oddenek rostliny je bohatý na chemické prvky. Vzduch obsahuje prospěšné éterické oleje.

Používá se pro žluč a urolitiázu.Vzduchový květ je opilý vředem, gastritidou a dvanácterníkovým vředem.

Ether tohoto zástupce flóry se přidává do esencí, kompotů, konzerv, sirupů. Kousky kořenového systému mohou být naplněny alkoholem a přidány do jídel místo koření.Calamus marshPoužívá se v parfémovém průmyslu a při výrobě domácí kosmetiky.

Kosmetika je opevněná, vhodná pro děti.Díky chemickým prvkům kalamu dochází k tonizaci srdečního svalu a posílení krevních cév.

Aplikace v lidovém lékařství

Společnost Grass Air má poměrně široké uplatnění.V lidovém léčitelství se vzduchová bažina používá k přípravě tinktur z listů a oddenků.Používají se místo expektorantních drog. Používají se ke křečím, záchvatům hněvu.Může zvýšit sexuální funkci.

Lotiony, odvary se vyrábějí ze šťávy.Zabíjejí infekce a snižují krevní tlak.Pomocí tohoto zástupce flóry se odstraní plísňové léze kůže.V lidovém lékařství jsou nemoci míchy léčeny odvarem.

Léčivé vlastnosti kořene kalamáře rašeliny pomáhají obnovit ztrátu citlivosti. Rány se promyjí šťávou.Podporuje hojení škrábanců a řezů.Vývar umyl vlasy, což pomáhá posílit a růst kadeře.

Kontraindikace pro rostlinu /kořen

Vzduchová šťáva není povolena pro těžké krvácení.

Použití tohoto zástupce flóry k hypotenzivům je zakázáno. Rostlina je schopna snížit krevní tlak.To může vést ke špatnému zdraví.

Na alergie na éterické oleje nelze použít vzduch.
Použití kalamu se nedoporučujetěhotenství a krmení.
Je zakázáno používat vzduch k epilepsii.

Není dovoleno používat oddenkovou šťávu se zvýšenou kyselostí žaludeční šťávy.
Na zánět ledvin nelze použít vzduch.

Vzduch je bylina, která má řadu léčivých vlastností. Bohaté na vitamíny a minerály. Používá se pro různé nemoci.Používá se při vaření místo koření.Roste podél břehů řek a jezer.Miluje slunce, stříká, teplé počasí.Má rád časté transplantace do opevněné půdy.

Existují další rostliny s travnatými listy.Můžete se dozvědět více o nolin, ostřice, cyperus, bambusové, chlorofytum, vřesovišti ].

Užitečné video

Více se dozvíte o užitečných vlastnostech a kontraindikacích Air Bolotny v níže uvedeném videu: