Letní známka s bezvadnou pověstí - raná moskevská hruška

Hrušky jsou vynikajícím dietetickým produktem bez alergií, který se doporučuje pro dětskou výživu již od roku.

Hruška je navíc velmi chutná!

Jednou z nejoblíbenějších odrůd hrušek je hruškaMoskva brzy- popis odrůdových charakteristik, fotografií ovoce a doporučení a zpětná vazba od zahradníků o pravidlech výsadby a péče později v článku.

Co je to za druh?

Hruška hruška brzy - jeden z prvních v dozrávání.

Odrůdy hrušek jsou obvykle rozděleny do tří typů:

  • léto ;
  • podzim ;
  • zima.

Každá z těchto skupin je dále rozdělena do tří podtypů.Takže v letních odrůdách lze rozlišit začátkem léta, polovinou léta a koncem léta.

Hruška Moskva brzy - odkazuje na začátek léta.

Historie šlechtění a šlechtitelská oblast

Odrůda raných moskevských hrušekbyla chována v roce 1991 .Selektivní chovna zemědělské akademii Timiryazev (nyní - Ruská státní agrární univerzita Ruská agrární univerzita).

Řezy této odrůdy byly získányod Vladimíra Ivanoviče Susova , čestného agronoma Ruska, předního výzkumného pracovníka v Michurinské zahradě.

Odrůda bez zón pochází okamžitěod mnoha „rodičů“,je vhodnápro severozápad a střední region ,začíná přinášet ovoce po 6-7 letech života.

V těchto regionech jsou vynikající: Lada, Rossoshanskaya krásná, Moskvichka, Noyabrskaya a Rogneda.

Popis odrůdy rané moskvy

Hruška odrůdy rané moskvydosahuje výšky 4–5 metrů .Crohn střední výplň, pyramidální tvar.Kmen a hlavní větve jsou nazelenalé s mírně šedým nádechem.

Ovoce se Susovovým hodnocením ve velikosti 4, podle chuti 5. Pokud převedete tato čísla do jazyka obyčejného zahradníka, pakhmotnosti hrušky dosáhne velikosti 120 - 140 ga mají dokonalou chuť: velmi šťavnaté, tající v ústech a s jemnou vůní.

Vzhledem je časná moskevská hruška plodempravidelného kulatého kuželovitého tvaru. Hladká, hustá kůžeje zelenožlutá , na které se během plné zralostiz jedné strany objeví červenka.

Tento povrch opálení má odstíny červenooranžových malých teček.Pokud nakrájíte hrušku, otevře se uvnitřhrubozrnná šťavnatá dužina bílé nebo lehce krémové barvy.

FotografieCharakteristiky

Hruška, výtěžek Moskevský časný chovatel Susov se na své stupnici hodnotil jako pevný čtyřka s maximálním počtem bodů 5.

Samozřejměse výnos může lišit v závislosti na roce,přírodní podmínky, kvalitní péče o stromy. Zejménamoskevská časná hruška reaguje na zalévání , kolikrát je v letní sezóně nutné a popis péče o hrušky je uveden dále v článku.

Tento typ hrušek byl v této tabulce hodnocen jako 4,5 za mrazuvzdornost (nebo mrazuvzdornost v zimě).

To je velmi důležité, protože časné odrůdy se začínají vyvíjet brzy, kdy stále existuje nebezpečí návratu nočních mrazů.

Odrůdy hrušek mají také dobrou odolnost proti mrazu: Svetlyanka, Severyanka, Tonkovetka, Sverdlovchanka, Perun a Oryolová krása.

Pro začátek Moskvy mohou opylovači sloužit jakojakékoli rané odrůdy hrušek zónované ve středním Rusku.

Ovoce dozrávákoncem července - začátkem srpnaspíše přátelsky.Jedinou nevýhodou raných odrůd obecně a zejména rané Moskvy jekrátké skladování .Hrušky jsou skladoványpo dobu maximálně 5 dnů až dvou týdnů, a to i za ideálních podmínek v chladničce.

Výsadba a péče o rostliny

Výsadba sazenic lze provádět na jaře i na podzim . Rostliny vysazené před zimou jsou obvykle odolnější proti mrazu, ale stále je vhodné si je zahrát bezpečně a zvolit si jarní výsadbu, protože pak má rostlina čas v létě ztuhnout a nezmrzne.

Místo hrušky by mělo být vybránoslunné a teplé. Jakékoli zastínění stromu bude ovlivněno křehkostí, a tedy malou a malou plodinou.

Hruška by měla být vykopána předem .To je zákon.Ideálně by jamy měly být vykopány na výsadbu na jaře již od podzimu.To je nezbytné, aby se půda usadila a již se nebude deformovat.Jinak existuje nebezpečí, že kořen krku rostliny půjde do podzemí, což je pro hrušky nepřijatelné.

V každém případě je týden povinným obdobím zachování půdy v přistávací jámě.
Zvláštní pozornost by měla být věnována půdě , ve které jsou zasazeny hrušky a na které závisí přežití a další sklizeň.

Vykopaná díra je plná úrodné, volné země.Můžete jej smíchats skořápkou, popelem, superfosfátem. Pak -nutně zalévat.Je lepší, když je voda teplá - asi 20-25 stupňů.

A mulčování, aby půda nevyschla. Hodně závisí na zalévání obecně během celého období vývoje hrušně.Alenení možné povolit přistání v jílovité, vlhké, studené půdě.

Nejlepší je jemně zajistit silný kolíček pro podvazek ve středu přistání.Pomůže to vydržet a správně vytvořit hrušku.

Koruna je odříznuta při dokončeném sazenici nebokoruna je sevřena a nejsilnější kořeny jsou vyříznuty pro lepší engraftment , takže koruna se netvoří nahoru, ale v postranních větvích.

Při výsadbě věnujte pozornost , aby byly kořeny narovnány a vedle nich nebyly žádné mezery .Doporučuje se lehce stlačit zem uvnitř i vně přistávací jámy.

Hnojiva mohoukrmit hrušky z druhého roku jeho života .Minerální hnojivalze použít jak na podzim, tak na jaře . je však lepší nezneužívat organickou hmotu. U úrodné půdy každé tři roky, dostatečné množství.

Na jaře lze přidat předem zředěný dusičnan (30 g na metr čtvereční) a močovinu (100 g).Na podzim můžete krmit fosfor a draslík.

Prořezávání dříví moskevské hrušky je velmi důležité , protože silná stromová koruna vyžaduje neustálé formování a ředění, aby nezakrývalo květiny a ovoce.

Nemocné a sušené větve by měly být odstraněny také jednoleté výhonky.K tomuse používají pouze zahradnické nůžky, které jej dříve dezinfikovaly . Obvykle se ořezávají na podzimpo sklizni.

Jako přístřeší se doporučují mladé stromy. Kořeny jsou obzvláště citlivé na mráz, proto po shromáždění listů posypou bazálním kruhem malou vrstvou pilin a potépoloží smrk .Jedinou věcí je zajistit, aby nebyla odpálena větrem podzim-zima.Můžete posypat sněhem.

Onemocnění a škůdci

Odolnost proti jedné z nejčastějších nemocí - strupovitý Susov s hodnocením 4.

Ale nezasahujeZnát příznaky infekce.Nejprve - na zadní straně listu se objeví žluté tečky, které se změní na hnědé skvrny.Potom se postižené listy stočí a spadnou.

Odolnost proti chorobám se může pochlubit: Samara Beauty, Téma, Russian Bere, Yakovlevskaya a Extravaganza.

K boji proti této plísňové infekci použijtejarní postřik tekutinou Bordeaux. A věnovat pozornost také prevenci nemocí,shromažďování a spalování nebo kompostování padlých listů.

Podobným fungálním onemocněním je rakovina černého .Na kůře a na listech a dokonce i na ovocích se objevují červené skvrny.Ošetření roztokem síranu měďnatého se současným odstraněním infikovaných částí kůry.

Suché a horké počasí může vést k plísni.Příznaky onemocnění jsou složené listy potažené bílou vrstvou.Tomu lze zabránit postřikemroztokem koloidní síry.

Ze škůdců stojí za zmínkuštětinovník. Východní a hruška.Jsou to malí motýli, kteří kladou vejce na listy nebo na květenství.

Po vytvoření a plazení z housenek dochází k masivní porážce plodů.Kontrolní opatření -lovecké pásy, feromonové pasti, preventivní prohlídky, čištění ložisek infekce.

Z klíšťat jsou škodlivé klíšťata hruškově hnědéhoovoce a žlučník. Boj -postřik během květu kterýmkoli z akaricidů , ale přednostně různými druhy, aby se zabránilo závislosti a odolnosti vůči škůdcům.

Denní motýl je nebezpečný -hloh .Její larvy jedí hruškové listy do tenkých žil a výrazně zasahují do stromu.Kontrolní opatření -stříkáníinsekticidy, zbavení se kvetoucích plevelů, které přitahují tyto škodlivé lepidoptera.

Na zahradě se nejčastěji vyskytují následující choroby ovocných stromů: https://selo.guru/ptitsa/bolezni-p/gribkovye/parsha.html, Rust, Bakteriální spálení.

Hruška je rozmarnější než jabloň běžnější ve středním pásmu, ale s náležitou péčí zahradníka stonásobně odmění.