Malá kuřata s velkým potenciálem - trpaslík Leghorn

Kuřata Trpaslík Leghorn (známý také jako bílé mini kuřata a B-33) si zaslouží pozornost chovatelů drůbeže kvůli jejich vysoké produkci vajec.

Trpaslík Leghorn je plemeno vajec, které nese recesivní trpasličí gen (jinými slovy, B-33 je malá kopie Leghorn).

Není náhodou, že se ve jménu plemene používá slovo „trpaslík“, tyto slepice jsou docela miniaturní: Živá váha dospělého kohouta je 1,4–1,7 kg.Živá hmotnost kuře je 1,2 - 1,4 kg.

A slovo Leggorn, které není ruskému uchu příliš známé, je název anglického přístavu Livorno.

Bylo to tam, že na konci 19. století bylo toto plemeno chováno, mimochodem, v té době se ještě nerozlišovalo tak vysokou produkcí vajec.

V All-Russian vědeckovýzkumný a technologický institut drůbeže byli chováni za účelem jejich dalšího chovu na soukromých nádvořích.

Popis plemene Leggorn

Barva - bílá.Denní kuřata tohoto plemene jsou jasně žlutá.Kuřata s dobrým množstvím genů se vyznačují vysokou mírou přežití (při 95%).

Druh :

 • Hlava střední velikosti, zaoblená, červená.
 • Hřeben má tvar listu.V kohoutcích je vztyčený, u kuřat visí na stranu.
 • Polštářkyuši - bílé (nebo s namodralým nádechem).Červené skvrny jsou považovány za vadu, doporučuje se takové ptáky zlikvidovat.
 • Zobák je žlutý, silný.
 • Barva očí mladých jedinců je tmavě oranžová, u dospělých je světle žlutá.
 • Krk je protáhlý, s ohybem.
 • Ocas: u kohoutů je chovaný, u kuřat - naopak je vynechán.Ocas je široký u základny.
 • Tělo má klínový tvar, břicho je objemné.
 • Peří je husté.
 • Nohy jsou středně dlouhé (čím starší je kuře, tím více modré získají), nejsou opeřené, jemně vykostěné.Délka metatarzu čím kratší, tím lepší.
 • Křídla těsně přiléhají k tělu.

Údržba a chov

Chovatelé, v jejichž drůbežárně se tito ptáci usadili,zaznamenávají ekonomiku jejich chovu .

Tato kuřata konzumují o 35–40 procent méně krmiva než jejich malí bratří (například stejný losos Zagorsk).Nevyžadují velkou plochu pro chůzi, přestože trpaslíci Leggors jsou velmi mobilní.

Lze je pěstovat a chovat v klecích a venku.Tyto slepice klidně tolerují teploty pod nulou a jsou dobře aklimatizovány.Chovatelé berou na vědomí přátelskost Leggorna - zřídka bojují mezi sebou (zpravidla mohou kohouti bojovat, aby zjistili své vedoucí pozice) a neporušují ostatní obyvatele drůbežího dvora.

​​

Agresivní kuřata Leghorn trpaslíci mohou být agresivní, pokud je ve voliéře nebo kleci nedostatek potravy a shluků(ale jedná se o rys chování)kuřata, bez ohledu na jejich plemeno).

Samci trpaslíka Leghorna jsou celkem aktivní, v důsledku toho je hnojení vajec 95–98%.Jak chovatelé zabývající se trpaslíkem Leggornesem poznamenají, instinkt pro líhnutí u slepic tohoto miniaturního plemene je ztracen.

Řešením této situace je inkubátor.Důležitá nuance: během inkubace mohou vejce vyžadovat delší chlazení (je to kvůli jejich velké velikosti).

Charakteristiky krmení drůbeže

Neexistují žádná konkrétní doporučení týkající se výživy zakrslých kuřat plemene trpasličí leggorn, ale zvláštní pozornost by měla být věnovánakvalitě a vyváženosti krmiva .

Někdy jsou jejich chovatelé konfrontováni s následující situací: v 8. až 10. den života mohou kuřata ostře otáčet prsty, pak se úplně zničí.Důvodem je skutečnost, že díky recesivnímu trpasličímu genu mají jiné metabolické procesy, takže by krmení mělo být vyvážené a úplnější.

Nevyvážené krmivo (například přebytek bílkovin nebo jeho nedostatek) ovlivňuje zdraví trpasličích kuřat více než u drůbežího masa a vajec nebo v upravených hybridech.Důvodem kroucení prstů u kuřat je nadbytek proteinu v krmivu.Vyvážená strava pomůže zabránit ztrátám plodu.

Dospělí kuřata se ve věku 21 týdnů přemísťují do stravy dospělých kuřat.Mladý růst může být krmen hotovým krmivem pro hospodářská zvířata, protože je optimálně vyvážený a obsahuje všechny potřebné stopové prvky.Doporučené vrstvypřidejte do stravy vitamíny a snadno stravitelný protein.

Je dobré, aby kuřata přidávala ke své stravě klíčící zrna.Trpaslíci Leghorns rychle reagují na nesprávně vyvážené jídlo: výroba vajec může do tří dnů klesnout.Při správném krmení se nosnice také rychle obnovují a pokládají velká vejce.

Charakteristika

Dnes je Leggorny jedním z nejpopulárnějších plemen na světě.

Nezáleží na tom, zda jsou chováni nebo na drůbežárně na soukromém dvoře, nosnice dávají působivý výsledek produkce vajec - 210–260 vajec ročně.

Vlastnosti vejce:

 • Barva vajec je bílá.
 • Hmotnost vajíčka je 57–62 gramů.
 • Rush začíná ve čtyřech měsících.První 2 měsíce mohou nést ne příliš velká vejce, pak se výkon zlepšuje.

Analogy

Velmi podobné jako trpaslík Leghorn Ruské bílé slepice (objevily se jako výsledek selekční práce sLeghorn).Ruská bílá kuřata a trpasličí leghors jsou vzhledově podobné (první z nich jsou větší, v průměru 2,5 kg kohouti vážení a 1,6-2,0 kg kuřat), mají podobné vlastnosti: časná zralost, barva skořápky.

Výhoda ruské bílé: ve srovnání s trpaslíkem Leggorn má k inkubaci dobře vyvinutý instinkt.

PlemenoNew Hampshireje nižší než trpaslík Leggorn ve výrobě vajec: úroveň New Hampshire - 200 vajec ročně.

Plemeno trpaslíka Leggorna (stejně jako samotný Leghorn) neztratí popularitu mezi chovateli drůbeže kvůli jeho funkčnívlastnosti (vysoká produkce vajec; dobré vlastnosti masa; hospodárnost údržby).

Malé anglické bojové slepice jsou svým způsobem jedinečné.Spojují krásu a bojového ducha.

Pokud chcete vědět, jaký by měl být systém kanalizace v soukromém domě, pak zde: https://selo.guru/stroitelstvo/sovetu/shemu-kanalizacii.html.

V Rusku má All-Russian Institut pro výzkum a technologii drůbeže chovatelský, šlechtitelský a genový fond (včetně kuřat Karlikovy Leggorn).

Historie institutu začala v roce 1930 a během let se získaly jedinečné zkušenosti.AdresaVNITIP : 141311, Moskevská oblast, hrdý Sergiev Posad, ul.Ptitsegradskaya, 10. Telefon: +7 (496) 551-21-38.E-mail: [email protected] Adresa webových stránek: www.vnitip.ru.