Malý a vzdálený jabloň Altai Bagryanaya

Odrůda jablekAltai crimsonje uměle vyvinutá odrůda jabloní.

Tato odrůda se poměrně nedávno rozšířila, ale získala uznání v CIS již několik desetiletí.

vysokou odolnost proti mrazu a dobrou přepravitelnost ovoce.

Co je to za druh?

Jabloň Altai Crimson Apple Tree jepodzimní odrůdou.

Zrání ovoce a připravenost ke sklizni nastane koncem srpna.

Neukládají se déle než tři měsíce , doporučené místo pro sklizeň: sklepy a sklepy, izolované od světla, tepla a extrémního chladu.

V současné době se na Sibiři běžně používá.Zónované v oblastech západního Sibiře a východního Sibiře.

Podzimní odrůdy zahrnují: Aelita, Gala, Skořice pruhovaná, Bellefleur Kitayka, Sunny, Rock, Čerstvost, Prima, Uslada, Předpoklad, Mladý přírodovědec ], Kutuzovets, Calvil Snezhniy, Imrus, Zhigulevskoe, Long (Kitayka), DezertPetrova, Jonathan, Volzhanka, Borovinka, Aport Blood-Red.

Znečištění

Odrůda je opylovaná.Podle studie z let 2007–2008byly uznány nejlepší opylovači: Dar zahradníkům, Cherished, Firebird, Altai pink.

Pamatujte, že pro úspěšné opylení je třeba strom opylovače zasadit dostatečně blízko, ve vzdálenostiasi 3 metry .

Popis kultivaru Altai Bagrynyi

Jabloň Altai crimson je středně velký strom s dostatkemmalých plodů.

Vlastníširokou korunu , která opakuje tvar oválu.Listí má střední hustotu, růst je také průměrný . Růst větví je směrován nahoru nebo je umístěn pod úhlem 90%.

Zrání ovoce nastává na konci růstu, který je ve věku jednoho roku, a také na tresku.

Barva listů je tmavě zelená, povrch je matný.Velikost listu je střední, tvar je podlouhlý, oválný.

Vynechání není výrazné, hrot je zastrčený a směřuje do strany.Na samém spodku listu řapíky mají bohatý malinový odstín, jsou poměrně dlouhé.

Charakteristickým rysem Altai crimson -je malá velikost ovoce. Bohužel se to považuje zaminus odrůda. Hmotnost jednoho ovoce se lišíod 25 do 30 gramů , povrch je hladký a rovnoměrný.

Tmavě červená barva se objevuje na kůži ze strany, kde slunce nespadá, hlavní odstín pozadí je žlutý, a na místech, kde je zarudnutí, se silně projevuje namodralý povlak.

Žádná rezivost, trychtýřmá průměrnou velikost.Semenové komory uzavřeny.

Maso chutná dobře, je sladké s nádechem kyselosti.Barva je krémová, na okrajích semenného hnízda jsou umístěny červené žíly.

Fotky

Historie výběru

Odrůda Altai crimson byla chovánav roce 1963rok v NIISS je.M.A.Lisavenko. Odrůda jablekjermolevské révybyla pro své šlechtění uměle opylována směsí pylu Pepin šafrán, Welsey, Pepin Chernenko, Pipinka Lithuanian.

Za autory této odrůdy se považujeM.A.Lisavenko, T.F.Kornienko, I.P.Kalinina, Z.A.Grankina.

Zajímavé:Byl vyšlechtěn za účelem získání odrůdy jablek odolných vůči zimě, která by mohla přežít chlad Sibiře.

V roce 1988 bylozapsáno do úředního rejstříku.

Region růstu a distribuce

Většinaroste široce na Sibiři , protože je to jedna z mála odrůd, které mohou tolerovat nízké teploty.bez poškození.

Obzvláště často najdetev Altaji,z této oblasti si vzal jeho jméno.

Zároveň se strom zakořenil v jiných, méně závažných klimatických oblastech a je rozšířenýpo celém Rusku, nachází se v Bělorusku a na Ukrajině.

Pro pěstování v uvedené oblasti jsou vhodné tyto odrůdy: Gorno-Altayskoe, Gornist, Altynay, Lyubava, Pepinchikova dcera, Uralets, Amber, Na obrazovce, Baterka, Sokolovskoe, Ural Bulk, Stříbro kopyto, Solntsedar, Sazenice solntsedaru, sněženka, perština, koberec, ošetřená, země, Bratchud.

Výnos

Jabloň karmínový Altaiposkytuje roční výnos,objem ploduse každým rokem zvyšuje .První část ovoce se sklízí ze stromuve věku čtyř let.

Za 6 let se dosáhne velké plodiny ,letos je možné sklízetz 28 na 30 kg jablek. Výtěžek dále dosahuje35 kg. Ovoce dozrává ve druhé polovině srpna a má dobrou přepravitelnost.

Výsadba a péče o rostliny

Aby byl jabloň dobře sklizen a nebyl zasažen chorobami, je třeba dodržovat řadu doporučení.

Při výsadbě jabloní (a minimálně je třeba zasadit jabloň Altai Bagryanoye a její opylovač)musí být dodržena vzdálenost mezi stromy.

Optimální vzdálenost, aby stromy měly možnost opylení a neovlivňovaly se, je2,5–2 metry.

Po zakoupení sazenice je třeba vytvořit pohodlné podmínky pro přesazení.

Optimální rozměry přistávací jámy jsou:šířka je přibližně 70–80 cm, hloubka je 70–60 cm.

Stěny jám by měly být čiré, aby se zajistilo dobrépropustnost pro vodu a vzduch. Je nezbytné oplodnit dno jímky. Bezhnojení stromků nemusí mít dostatek minerálů.

TIP:Pro hnojivo použijte pár huminových kbelíků, vysoké mleté ​​trávníky.To vše musí být smíšené.A vyhněte se chemickým hnojivům

Před přímým výsadbou odstraňte všechny poškozené kořeny.Pokud si všimnete, že kořeny jsou příliš suché, namočte je do vody asi 5-10 hodin, aby se zvýšila jejich míra přežití .

Při výsadbě zakryjte půdu vrstvami a lehce pěchujte, aby byl strom lépe držen v zemi.Nepřehánějte to, protože v případě příliš hustého plnění existuje šance, že strom nedostane správné množství kyslíku.

DŮLEŽITÉ:Chcete-li zasadit, musíte použít kolík, který bude váš strom během růstu podporovat.Pokud nepřipojíte rostlinu, stonek je zdeformovaný a je pravděpodobné, že váš strom nebude plodný.

První měsíc po výsadbě musí být jabloňnapojena ve 2-3 kbelících nejméně jednou za 10 dní.

TIP:Kolem osázené sazenice vytvořte válec ze země, aby se voda na zavlažování nerozlila.

Prvních pár let života pečlivě vykopat zemi obklopující jabloň a zajistit, aby se plevele neobjevily.

​​

Vyžaduje se pravidelné zavlažování. Protože jabloně jsou stromy, které milují vodu, můžete zasaditkoberec jetele nebo trávy, aby se zachovala vlhkost půdy.

Dospělé plodnice musí být napojeny:

  • naobdobí, kdy pupeny začínají rozkvétat;
  • tři týdny po začátku květu;
  • 4 týdny před sklizní;
  • po sklizni, během pádu listů.

V zimě mohou stromy kousat myši, takže musí být svázány smrkovými větvemi nebo proužky pergamenu.První dva roky na jabloniodřízly všechny květiny, aby se zabránilo vyčerpání. Je nutnéhnojit 4krát za sezónu.

Nemoci a škůdci

Scab. Altai crimson má střední odolnost proti chrastě.Příčinou onemocnění jsou spory, které se v zimním období v zimním období vyvíjejí na listech.Projevuje se lézemi světle zeleného odstínu, postižené oblasti jsou mastné, později skvrny začnou získávat karmínový odstín.

DŮLEŽITÉ:Střevům lze zabránit tím, že zabráníte hnilobě listů po pádu listů.Vyčistěte a spálte je mimo vaši zahradu včas.Pak minimalizujete šanci na infekci stromem.

Ošetření:Před otevřením pupenů se stromy postříkají chloridem draselným nebo močovinou.Může být také ošetřen kapalinou Bordeaux.

Jablkově zelené mšice. Parazit je jedním z nejčastějších škůdců.Larvy jedí během otoků ledvin, prostě jedí zelené a stromové květy.

Ošetření:Zpracování kapaliny Bordeaux, pálení a stříhání výhonků infikovaných vejci před prvními listy, postřik různými druhy infuze (palina, pampeliška, tabák, paprika,česnek, rajče atd.).

DŮLEŽITÉ:Okřídlené ženy v dospělosti migrují na sousední stromy, onemocnění může ovlivnit celý sad.

Rakovina. Neodolatelné houbové onemocnění, které se projevuje výskytem hnědohnědých vředů nebo porostů na kmeni, větvích a kořenech stromu.Při takové nemoci kůra začíná umírat a strom začíná hnit zevnitř.Často ovlivňuje stromy, které jsou slabé nebo v pokročilém věku.

Ošetření:ošetření močovinou dvakrát ročně (na podzim a na jaře), strom může být postříkán chloridem měďnatým a Bordeauxovou tekutinou.

Jabloň karmínový Altai je zvláště vhodný pro pěstování v oblastech, kde dochází k chladným zimám.

Ovoce se neliší ve velké velikosti, ale má příjemnou chuť a snadno se přepravuje.

Péče o jabloň je standardní, poněkud nenáročná, potřebuje opylující strom.

Prvních pár let života pečlivě vykopat zemi obklopující jabloň a zajistit, aby se plevele neobjevily.