Metody léčby červené hippeastrum a způsob ochrany proti škůdcům

Hippeastrum je slavná květina v kruhu zahradníků.Začátečníci, amatéři, profesionálové - každý o této krásné rostlině slyšel a ví.

Bohužel, ne každý ví, jak prodloužit životnost květiny a vyléčit ji.Řekneme vám, jak se ujistit, že vaše hippeastrum nic neublíží a po dlouhou dobu potěší oko svým kvetoucím a zdravým vzhledem.

Nejprve, než se podíváte na to, jak zacházet s vaší rostlinou, musíte pochopit, ne-li příčinu, potom nemoc, se kterou je vaše květina nemocná.Je to pochopit, a nejen zjistit jméno.To pomůže zachránit vaše zařízení a zabránit chybám v budoucnosti.

Nemoci a škůdci

Zvažte nejčastější choroby hippeastrum:

Stagonosporózanebo lépe známý název ječervené popálení .Vnější znaky: šarlatové skvrny nebo malé pruhy. Ovlivňuje listy i hlízy , které se někdy vyskytují na stopce.Způsobuje smrt květu v důsledku deformace neslučitelné s normálním vývojem.

Virová mozaika .Vnější znaky: zelené skvrny různých odstínů.Světlé, tmavé.Navíc je to množství tmavých skvrn, které naznačuje vážný stav květu.Toto onemocnění je prakticky nemožnévyléčit .ProtoPečlivě zkontrolujte, zda vaše zařízení neobsahuje tato místa.Proveďte profylaxi (více k tomu v příslušné sekci).

A teď budeme hovořit o škůdcích, kvůli kterým je stonek zdeformován, zastaví se růst rostlin, listy mění barvu (změní barvu na žlutou, tmavnou):

Thrips .Je snadné odhalit tohoto škůdce, po jejich invazi zůstanou jasné skvrny.Někdy se mohou zdát stříbřité. Pijí šťávu z listů, čímž je ničí .

Předstíraný štít je měkký .Tento parazit se objevuje v hlízách hrocha, žije pod šupinami uprostřed baňky.Z důvodu tohoto parazita se rostlina nemůže normálně rozvíjet, jejírůst je velmi pomalý .Nelze mluvit o květu, o velmi malém procentu, že rostlina vyroste z cibule zasažené pseudo-chrastou, která bude kvetat.

Larvy mouchy narcisové .Příznaky životně důležité činnosti tohoto parazita jsou:hniloba baňky .V podstatě ničí rostlinu, spadají do její cibule a všechno jí až do konce.Žárovka potom přirozeně hnije.Ale existuje možnost zachránit rostlinu.(Více podrobností viz část „Léčba hippeastrum“).

Nyní, když znáte hlavní choroby této rostliny, můžete diagnostikovat svou vlastní a zahájit léčbu.

Důležité! Není možné vyléčit heppeastrum z virové mozaiky.V pozdějších fázích je stejně nemožné zbavit se narcisové mušky!

Léčba červené popáleniny

 1. První věc, kterou potřebujetepři detekci této choroby:odmítají pesticidy .Připravte fungicid Maxim nebo Vitaros.
 2. Základna stopky by měla býtošetřena roztokem karbofosu .
 3. Zkontrolujte podmínky, v nichž je květina obsažena, v případě potřeby ji přeneste dodobře větrané oblasti .

Falešná pračka

 1. Připraví se roztok karbofosu a horká voda ( ne vroucí voda! ).
 2. Cibuli ošetřete horkou vodou.
 3. Nech ji uschnout.
 4. Použijte roztok z karbofosu, naneste jej na stonek květů nebo cibule.Udělejte totak pečlivě, jak je to možné , nebo ošetření prostě nebude užitečné.

Larvy mouchy narcisové

 1. Cibuli zpracovejte horkou vodou.
 2. Opatrně odřízněte shnilé místo, je vhodné snížit celkový průměr řezu, který by neměl překročit 1/4 celkové velikosti žárovky.Pokud potřebujete jít hlouběji, ale znovu buďte opatrní.
 3. Umístěte poškozenídřevěným uhlím .
Důležité! V tomto případě nepoužívejte chemikálie.Zničíte rostlinu.

Thrips

 1. Připravte rostlinu, je-li to nutné, přemístěte ji do lépe větrané místnosti.
 2. Ošetřte květinupomocí roztoku actellic nebo karbofos .

Co když listy zblednou?

zažloutlé listy v hippeastrum?Vaše květina usnula!Vzhled žlutých listů naznačuje, že rostlina upadla do jakéhokoli hibernace.

Nestrach,schovávejte květinu na chladném místě , aby ji nikdo neznepokojoval, aji nezalévejte 4-5 měsíců .

Příležitostně navlhčete zem stříkací pistolí.Jakmile listy uschnou, odřízněte je.

Prevence nemocí

Je lepší nepořádat se s chorobami této květiny, jako s lidskými.Zkuste podle potřeby přijmout preventivní opatření.

Obecná profylaxe je následující:podrobná prohlídka květu , odstranění veškerého hmyzu, červů atd. A jemně otřete místo, kde byly , horkou vodou .

DŮLEŽITÉ! Uchovávejte květiny v teplé místnosti, která je dobře větraná a nedochází k přerušení osvětlení. Žárovky pečlivě prohlédněte , hodinu a půl před výsadbou ponořte do horké vody (přibližně 45–47 ° C).

Zalévání květin ve všech fázích by mělo být opatrné. Zabraňte vniknutí vody do žárovkya silného proudu.Voda by neměla být studená nebo horká, chladnější, lepší vstávání je lepší.

Krásná rostlina hippeastrum nevyžaduje komplexní péči.V podstatě jsou jeho nemoci léčitelné, ale přesto se jim snaží vyhnout.Včasné oblékání a správná péče udělá práci a vaše květina se bude cítit skvěle.

Častěji se podíváte na nejrůznější změny v jeho vzhledu a nebudete si moci ujít počáteční problémy.Hezký květ!