Metody pěstování a množení zahradní a vnitřní břečťan

Hederova zahradní břečťan je vinutí popínavé rostliny.Je to nenáročná vytrvalá rostlina.Odkazuje na rychle rostoucí poddruhy.

Je vybaven listy různých tvarů a velikostí.Barva listů je jiná.Může být rovný, s tahy, ohraničením a tečkami.

Délka větve dosahuje 2,5–3,0 metrů.Deštníkové květenství.Příjemná vůně přitahuje mnoho hmyzu.

Při pěstování domu je proto třeba na okna položit ochrannou síťovinu.Po rozkvětu se objeví nepoživatelné bobule.

Jak pěstovat břečťan ze semen?

Zvažte, zda je možné pěstovat břečťan doma.

Po odkvětu má rostlina malé bobule.Barva bobule závisí na poddruhu rostliny.Uvnitř jsou semena.Jsou odstraněny asušeny 1-2 dny .Semena mohou být také umístěna do růstového stimulátoru.Tento postup zvýší skladovatelnost a klíčivost.

Hrnce by se měly používat jako nádoby.Vařený substrát se nalije do nich.Semena rozprostřete jeden po druhémve vzdálenosti 5-10 cm od sebe .Výsadba je napojena vodou z rozprašovací láhve.Z výše uvedeného je nutné postavit mini skleník.

Používejte skleněné nádoby, řezané plastové lahve nebo čirý celofán.Také, pokud je kapacita příliš široká, může být mísa zakryta čistým sklem.

Takovékonstrukce udržuje skleníkový efekt a stabilní teplotu. Bez skleníku se semena nevyklíčí .Ve večerních hodinách jsou budoucí sazenice zvýrazněny uměle.

Protože sklo nelze otevřít, semena se zalévají z pánve.Voda se nalije do ní až do úplného odpaření.Je důležité, aby v misce byly vytvořeny drenážní otvory.Jinak by vlhkost nevnikla do nádoby.

Půda musí být neustále udržována vlhká. Po 14–30 dnech by se měly objevit první výhonky .Poté, co se na klíčcích objeví 2-3 listy, jsou přesazeny do samostatných květináčů pro stálý růst.

PLATTE POZOR! Naučte se všechna tajemství péče o břečťan, jakož i možná nemoci a škůdce břečťanu a jak se s nimi vypořádat.

Rozmnožování

Zvažte, jak propagovat pokojovou břečťan.

Apikální stonky

Tento druh rozmnožování se provádípo prořezání rostliny .Špičky stonků jsou odříznuty od trvalky.Výsadbový materiál by měl být nejméně 8-12 cm dlouhý.

Důležité! ​​Uzly a listy by měly být na rukojeti.Zkušení pěstitelé doporučují přítomnost podřízených kořenů.Bez těchto parametrů nemůže zařízení plně zakořenit.

Sazenice jsou zakořeněny ve vodě.Je nutné, abybyla voda měkká , bez chemických nečistot.Řízky jsou zasazeny do vody tak, aby listy byly na povrchu a nedosahovaly vody.Pravidelně přidávejte vodu.Když se objeví první kořeny - rostlinatransplantované do země.

Další způsob zakořenění jevýsadba do vlhkého substrátu .K tomu potřebujete nádobu, misku nebo mělkou nádobu vyrobenou z kovu nebo dřeva.

Nedoporučuje se používat hrnce vyrobené z plastu nebo hobliny.Při zavlažování tento materiál emituje toxiny.

Nádoba je naplněna zakoupeným nebo připraveným substrátem.Řízky se vysazují jeden po druhém.

Je nutné, aby mezi nimi bylprostor 40–55 cm .Z výše uvedeného můžete vytvořit domácí skleník.Vyrábí se ze skleněných nádob, řezaných plastových lahví nebo celofánu.

Je důležité, aby byl materiál průsvitný.Takové skleníky vytvářejí skleníkový efekt.Díky stabilní teplotě se řízky stříhají mnohem rychleji.Pokud je ve večerních hodinách rostlina uměle zvýrazněna, objeví seprvní kořeny za 7-21 dní .Poté, co rostlina roste a objeví se první listy - je přesazena do samostatných nádob pro stálý růst.

Nedoporučuje se pěstovat břečťan několik v jedné nádobě.Tato rostlina nekoreňuje dobře ve skupinách.

Výhonky

Jiný způsob šlechtění ivy Heder jsou výhonky.Jako výsadbový materiálse používá stonek celé rostliny .Je nutné, aby měl alespoň 8-12 vyvinutých letáků.Tato metoda reprodukce je jednodušší než reprodukce u malých stonků.

Čím více listů je na řízcích, tím rychleji se zakoření.Na dříku je proveden podélný řezs nůžkami nebo ostrým nožem.Vzhledem k tomu, že břečťan je ampelousní rostlina, může se plazithorizontálním způsobem .To bude vyžadovat širokou misku.

Vřeteno je položeno vroubkované.Hloubka prohlubně by neměla být větší než 2,0 - 2,5 cm.

Jinak budou kořeny zesíleny po velmi dlouhou dobu.A se špatnou péčí mohou oslabit a ne klíčit.Po stlačení by listy měly být na povrchu půdy.Jinak se budou hnít v zemi.

Při pěstování musí být substrát vždy mokrý.Pokud dovolíme dlouhodobé sušení půdy - rostlina nebude zakořenit.Kořenový systém by se měl objevit po celé délce vyříznutého stonku.

Kořenění probíhá 10–21 dní .Po úplném zakořenění rostlina poroste.

Poté se rostlinný materiál vytáhne ze substrátu.Stonek je pomocí kořenového systému rozřezán na malé kousky.Je důležité, aby na každém segmentu zůstaly 2-3 listy.Sazenice jsou vysazeny v hotových nádobách pro stálý růst.Při správné péči z horní části výhonu by se měly objevit nové listy a rostlina by měla růst.

Offsety

Tento postup šíření je velmi podobný šíření střel.Řízky však nejsou odříznuty od samotné matky.V tomto případěje vhodný jakýkoli materiál pro výsadbu .Na dříku je také vytvořen podélný řez.Vrstvy jsou připevněny k povrchu půdy pomocí zakoupených držáků.

Po vzhleduKořenový systém rostliny není rozřezán na několik částí, ale je vysazen v celku pro neustálý růst.Zařízenípotřebuje dobré osvětlení, systematické zalévání .

Je důležité , aby břečťan rostl v teplých a klidných místnostech.

Delenki

Tento druh šlechtěníse používá pro dospělé rostliny .Když břečťan silně roste, jeho kořenový systém je rozdělen na několik částí.

Je důležité nepoškodit kořeny, protože kořenový systém této rostliny je velmi křehký.

Kořeny se dělí pomocí zahradního nože.Je nutné, aby každý keř měl několik stonků s plně vyvinutými listy.

Každý keř je vysazen do samostatných nádob pro stálý růst.Výsadba je hojně napojena vodou a vrchním dresinkem.

Nezbytná půda

Jako půdu můžete použítkomerčně dostupný substrát pro domácí rostliny .Můžete to uvařit sami.To bude vyžadovat listovou a trávníkovou půdu.Do něj se nalije hrubozrnný mořský písek.Přidá se rašelina nebo se používají rašelinové tablety.Můžete přidat humus.Nesmíme však dovolit, aby se humus dostal do kořenového systému břečťanu.

K popálení dojde a rostlina zemře.Zkušení pěstitelé květin také doporučujípřidat uhlí .Zvýší prodyšnost půdy.Při množení nelze půdu lisovat.Země musí být volná.Na dně je položen odtok z rozbité cihel nebo oblázků.Taková půda je ideální pro jakékoli rozmnožování břečťanu hederového.

VÍTE? Jaká ideální dekorace na zeď je anglický břečťan.

Souhrnně.V článku jsme odpověděli na otázky, jak pěstovat, jak šířit břečťan?Která půda je pro to nejlepší.A jak se ukázalo, není to tak obtížné.Při správném přístupu se tato rostlina stane ozdobou vašeho domu nebo zahrady.

Užitečné video

Upozorňujeme na video o pěstování a reprodukci obyčejného břečťanu: