Milovaná mnoha chovateli, kuřata trpaslíka Welsumera

Trpasličí plemena kuřat jsou oblíbenou drůbeží pro mnoho sběratelů.Nevyžadují údržbu ve velkém domě a také spotřebovávají méně krmiva.Právě k tomuto typu hornin patří trpaslík Welsumer.

Trpaslík Welsumer je jedním z nejznámějších plemen trpaslíků chovaných nizozemskými odborníky.K vytvoření plemene došlo od roku 1900 do roku 1930.

Jako rodičovští jedinci byli použiti zrezivě zbarvená kuřata, která byla chována v blízkosti stejnojmenné vesnice Belsume a trpasličí italská kuřata.

Chov plemene se účastnil také trpasličí forma na Rhode ostrovech.Chovatelům se postupně podařilo získat drobné ptáky červené a stříbrné barvy.

Popis plemene Trpaslík Welsumer

Trpaslík Welsumere má nízko nasazený kmen, který je vodorovný k povrchu Země.Krk plemene se vyznačuje střední délkou.Na její peří není příliš dobře vyvinutá.

Hruď Welsummers je také nízká.Má mírné vychýlení dopředu a dává mu zaoblenější tvar.Zadní strana je dlouhá, ne příliš široká.Celé sedlo je zcela zakrytépeří.

Postupně prochází do ocasu, ležícího pod tupým úhlem vzhledem k tělu ptáka.Z kulatých copánků stojí malý srp.Křídla jsou uzavřená, pevně přitlačená k tělu.

Břicho tohoto plemene je objemné a nízké.Hlava střední velikosti, bez peří na obličeji.Hřeben má jednoduchý tvar, střední velikost.Má 4 až 6 zubů.Vousy jsou na konci krátké a kulaté.

Ušní uši jsou ve tvaru mandlí.Zobák je středně dlouhý, jeho barva může být žlutá nebo světle žlutá.Oči jsou velké, žlutooranžové.

Boky a nohy tohoto plemene jsou velmi silné.Mohou být jasně vidět pod peřím.Prsty jsou dlouhé a žluté, rozprostřené daleko od sebe.

Mnoho ruských chovatelů miluje kuřata Loman Brown pro své kladení vajec.

O vzácnějším chovu kuřat z Japonska Ayam Tsemani psali naši experti celý článek, který se nachází na: https://selo.guru/ptitsa/kury/porody/sportivno-dekorativnye/ayam-tsemani.html.

Kuřecí trpaslík Welsumer má masivnější tvar těla.Jejich břicho je dobře vyvinuté, na dotek je docela měkké.Zadní strana je široká, téměř vodorovná.Ocas je uzavřený, stojí v tupém úhlu.Hřeben je velmi malý, takže je téměř neviditelný na hlavě kuře.

Vlastnosti

Trpaslíci Welsumers primárně přitahují chovatele svými externími údaji.

Tito ptáci nejsou příliš velcí, a proto se ve srovnání s velkými kuřaty zdají být hračkami.Díky své malé velikosti se stávají ideálními.domácí zvířata v omezených letních chatkách.

Slepice tohoto plemene mohou žít v malých domech nebo klecích, takže se s nimi mohou vyrovnat i začátečníci.Malé beelzumery navíc nevyžadují velké množství krmiva, takže jejich údržba nebude pro finance příliš nákladná.

Tato drůbež je přitahována nejen svou malou velikostí. Trpaslíci Velšští jsou klidná kuřata .Snadno si spolu s dalšími domácími zvířaty a drůbeží, takže nemůžete uspořádat samostatný dům s procházkou pro ně.

I přes svou malou velikost jsou trpaslíci Welsumers schopni přepravit více než 130 vajec ročně.U dekorativních malých plemen je tato úroveň produkce vajec považována za poměrně velkou.

Bohužel toto plemeno nemá téměř žádný instinkt pro inkubaci.Z tohoto důvodu musí majitelé hospodářských zvířat zakoupit inkubátor, aby pravidelně aktualizovali stádo rodičů.

Udržování a růst

Při zachování trpasličí podoby velšmerů je důležité mít na paměti, že tyto slepice jsou citlivé na působení chladu.V zimním období je vhodné nenechat ptáky chodit na procházku, aby nepoškozovali hřebeny a nohy.

Doporučuje se také dodatečně izolovat dům sena smíchaným s rašelinou.Pokud má chovatel dodatečné finanční prostředky, může být vybaven vytápěním v drůbežárně, což mnohem účinněji vytápí lokalitu Welsummer.

Ve voliéře, kde je toto plemeno chováno, Mělo by být instalováno velké plavidlo s hlínou a pískem .V tom, slepice zařídí koupele, které pomáhají zbavit se parazitů.To pomůže hospodářským zvířatům vyhnout se mnoha invazivním chorobám.

Jak víte, toto plemeno má dobrou produkci vajec, takže chovatel musí pečlivě sledovat pravidelný rozsah nosnic.Již dlouho se ukázalo, že přirozené osvětlení příznivě ovlivňuje celkovou produkci vajec plemene.V zimní sezóně musí být v drůbežárně nebo voliéře uspořádáno umělé osvětlení.

Krmení

Chovatelé drůbeže vždy dávají nakrájenou zeleninu s žloutkem kuřatům trpaslíka Welsumera.Tato směs pomůže mladým ptákům zvyknout si na krmení výživnými krmivy.Týden po vylíhnutí je nahrazen obilovinami.

Dospělé slepice plemene Welsummermusí dostávat výživu zrnaa množství zrna v kombinovaném krmivu by nemělo být nižší než 65%.Málokdo chovatelů ví, že zrno pro tyto ptáky nelze vyčistit, protože plevy jsou zdrojem minerálů, které jsou aktivně využívány tělem ptáka.

Pokud jde o zbytek krmiva, jeho hlavní částí by měla být zelenina, zelenina a hmyz.Slepice si zpravidla během procházky najdou hmyz, ale pokud chybí, musíte si koupit speciální jídlo.

Vlastnosti

Celková hmotnost trpaslíků trpaslíků se může pohybovat od 1,2 do 1,4 kg.Nosnice tohoto plemene mohou přibrat na váze až 1 kg.Jsoukladou v průměru 130–140 vajec ročně, ale chovatelé si musí pamatovat, že produkce vajec tohoto plemene je velmi závislá na množství přirozeného světla získaného během procházky.

V průměru může každé vejce se světle hnědou skořápkou dosáhnout hmotnosti 45 g. Pro inkubaci by měla být vybrána největší vejce.

Kde si mohu koupit v Rusku?

  • Na území farmy si můžete koupit trpasličí welsumery " Bird Paradise ".Nachází se v moskevském regionu, okresu Solnechnogorsk, v obci Novinki, v domě 42. Zde najdete nejen násadová vejce a jednodenní kuřata, ale také správné krmné směsi, inkubátory a antiparazitika pro tyto slepice.Informace o nákladech na zboží naleznete telefonicky: +7 (915) 049-71-13.
  • Dospělí kuřata, vejce pro inkubaci a jednodenní kuřata trpaslíků welsumers lze zakoupit na „ Bird Village “.Farma se nachází v oblasti Jaroslavl, v ekologicky čisté oblasti, pouhých 140 km od Moskvy.Chcete-li se dozvědět více o přítomnosti ptáka, můžete objasnit cenu telefonicky +7 (916) 795-66-55.

Analogy

Pro milovníky velkých kuřat jsou velké Velzumeri, ze kterých byla získána trpasličí forma, dokonalé.Tito ptáci mají přesně stejný vzhled jako trpaslíci, pouze mohou získat hodně tělesné hmotnosti a vyznačují se také zvýšenou produktivitou vajec.

Velká forma tohoto plemene se lépe vyrovná s povětrnostními podmínkami, vyžaduje však více krmiva apotřebuje prostornější dům.

Jako trpasličí plemeno lze použít trpaslíka Kokhinkhinova.Vyznačují se malými rozměry, zajímavým vzhledem a nízkou produktivitou.Proto je toto plemeno domácích slepic chováno pouze pro dekorativní účely.

Závěr

Trpaslíci Welsumers jsou plemeno kuřat, které je ideální pro chovatele, kteří kvůli omezeným finančním zdrojům nechtějí chovat velkého ptáka.

Vrstvy velšského masa mohou snadno krmit až 140 vajec ročně, když jsou krmeny malým množstvím krmiva.Aby se však zvýšila produktivita vajec, musí chovatel zvýšit dobu chůze.