Mimořádně krásný zahraniční host - Euphorbia Mile (brilantní)

Na planetě roste velké množství druhů euforie.

Mnoho z nich se pěstuje v domě.

Nejoblíbenější a láskou zahradníků je však krásná euforie, lépe známá jako Euphorbia Mil, pojmenovaná takna počest barona Mil , která ho přivedla zpět na ostrov z Evropy na začátku 19. století . kde byl guvernérem.

Stejně jako mnoho jiných zámořských hostů i tato euforie po dlouhou dobu rostla ve sklenících a dosáhlavelkých velikostí , i zde měla často různé bizarní tvary.Pak se stěhoval do okenních parapetů, kde samozřejmě vypadal skromněji, ale přesto vypadal docela působivě.

Popis

Ve volné přírodě roste euforie mléčná řasa hlavněv horách východní Afrikyave výškách Madagaskaru , kde jerostedo gigantických rozměrů.

V oficiálních příručkách se mléčná euforie nazývá takéeuforie , krásná euforie.Obecně se nazýváKristova koruna , Kristova krev.Sukulentní rostevelmi pomalu , za rok rosteo 1-2 cm.

Kmen

EuphorbiaMile je sloupcová rostlina, protože její kmen dosahuje velké tloušťky a může mítaž ​​20 cm v průměru.

Je světle šedé, nahnědlé barvy, připomínající plaketu, hladkou, poměrně hustě tečkovanou.tuhé dlouhé hroty, mírně žebrované.

Euphorbia může růstna dva metry.

Listy

Listy jsou jasně zelené, trojstěnného tvaru.Euphorbiaje pichlavý , protože na konci každého je malý pichlík.Když roste mléčná řasa, listy padají, takže je hojně pokryta pouze vrcholky stonků.

Kmen i listy řepy obsahují mléčnou šťávu husté bílé konzistence.Je toxickýa může způsobit podráždění kůže nebo dokonce popáleniny.

Kvetoucí

Euphorbianeustále kvete po celý roks nepopsatelnými žlutými drobnými květy, které se shromažďují do květen ve tvaru sklenice.Jsou obklopeny jasně červenou nebo neméně jasně žlutou, oranžovou listovou deskou, díky níž je květina atraktivní a dostatečně velká.

Na jedné rostlině je mnoho květin, které jsou rozptýleny napříč všemi větvemi, a proto euforie vypadá velmi působivě.

Je možné vyvolat svěží kvetení rostlinsnížením teplotyna 15 stupňůa uspořádáním jasného přídavného osvětlení.

Pročnekvetemíle euforie?Euphorbia nemusí květovat, pokud má přílišpříliš mnoho postranních výhonků a pupenů , kteréodebírají veškerou sílu rostliny .

Takové druhy Euphorbia jsou v domácí pěstování velmi oblíbené jako: vícebarevná, ohraničená, cypřiš, Tirukalli, Žebrované, Pallas, Belozhilkovy, Trojúhelníkové.

Fotky

Dále vidíte fotografii mléka Milkweed Milk (brilantní):Domácí péčepodmínky

Stejně jako všechny ostatní druhy mléčných řas, ostnatá euforieje nenáročná, žije dlouho. S řádnou péčí doma, Euphorbia Mila bude neustále potěšit majitele svěží kvetení.

Transplantace po zakoupení

Euphorbia, které bylo právě vyvedeno ze skladu,musí být aklimatizováno : přibližnědní 10 by nemělo být transplantováno.Je lepší, když bude v tuto chvíli na dobře osvětleném, ale ne slunečném místě.Pak musí být přesazen z přepravní nádoby do předem připravené půdy.

V květináči, kde euforie poroste,musí být uspořádán odtok .Rostlina je vyjmuta z hrnce, kořeny jsou pečlivě prozkoumány a jsou pečlivě otřepány z technologické půdy.

Pokud se mezi kořeny nachází houba, která se během přepravy a skladování uchovává vlhkost a živiny, je pečlivě odstraněna.

Poté se euforie umístí do vařeného hrnce s čerstvou půdou a opatrně se posype zeminou ze všech stran, přičemž se snaží udržet rostlinu ve středu hrnce a dobře udržovat v zemi.

V budoucnosti nebude euforie muset být často transplantována , protožeroste pomalua také pomalu roste kořenová hmota.

Je možnékaždé dva rokypřekládat rostlinu na čerstvou půdu, pokud se zjistí, že kořenový systém nevyplnil celý starý hrnec, pakpřekládky používají hrnce stejné velikosti.

Zalévání

V zalévání euforie existuje několik funkcí:

 • v zimě rostlina praktickynevyžaduje zalévání , stačípo celou dobu půda dvakrát až třikrát zvlhčí;
 • pro zavlažování odebírejte pouzeměkkou teplou vodu ;
 • v období růstu, od jara do podzimu, by měl být hliněný hrudekneustále zvlhčován ;
 • pokud rostlina uschla a upustila listy, neznamená to, že zemřelapři intenzivním zalévání, rychle se zotavila .

Vlhkost

Mléko Euphorbiamůže růst při jakékoli vlhkosti .

Často se však musí stříkat a umývat, nejlépe pod teplou sprchou.Netoleruje kontaminaci listů.

Teplotní podmínky

Euphorbia je teplomilná rostlina, se silným poklesem teploty, kterou umírá.

Je lepší, když teplotaneklesnepod 18 stupňů.

Již10 stupňůje kritických pro eufobii.

Světelný režim

Fotofilous Euphorbia, musí být umístěn na jižním parapetu.

V teplém období by měla být euforievypuštěna do vzduchua je ještě lepší kopat zahradu přímo v květináči a místo by mělo být jasné, ale chráněno před přímým slunečním světlem.

Půda

Pro tuto rostlinu je ideální půda tvořenáz hrubého písku , humusu a kousků uhlí v přibližně stejných poměrech.

Vrchní obvaz

Euphorbianevyžaduje intenzivní vrchní obvazani během růstu.Postačí to dvakrát ročně pomocí minerálních hnojiv, ale je užitečné neustále přidávat kostní moučku k zemi.

Rozmnožování

Rozmnožování euforské míle pokojové rostliny se nejlépe provádí na jaře za použití řízků a semen.

Semena

Euphorbia se snadno šíří semeny,klíčí dobře , ale odrůdové vlastnosti se nemusí zachovat.A kromě toho se semena doma velmi obtížně sbírají.

Řízky

Tatoje nejúčinnější a nejjednodušší metodamnožení mléčných řas mléka, při které jsou zachovány všechny odrůdové znaky obsažené v rostlině.

Odříznuté apikální řízky se umísťují do půdy speciálně připravené pro tento účel, která se skládá ze směsi rašeliny a písku ve stejném poměru.

Před výsadbouse řízky na nějakou dobu spouští do vody , takže šťáva vytéká.

Pro lepší tvorbu kořenů jsou nádoby s sazenicemiumístěny na baterii nebo sporák , takže půda zůstává trvale teplá, ale mělo by to být docela jasné místo.

Rostliny mohou být pokryty sklenicí nebo nad nimi může být uspořádán skleník vyrobený z filmu.Takže by se měli lépe zakořenit.

Vytváření a ořezávání stromu

Aby rostlina vypadala atraktivně, je nutné vytvořit (oříznout) euforii na míli:

 1. Nejprve se nastaví horizontální směr větví za tímto účelem jsou vrcholy výhonků sevřeny a boční pupeny jsou zcela odstraněny.
 2. Když je v pouzdrudosaženo požadované velikosti, odřízne se celá koruna .
 3. U intenzivních výhonů a pupenů je osvětlení sníženo.
 4. K tvorbě mléčných řasse můžete zapojit kdykoli v roce .

Nemoci a škůdci

Hlavní problémy při pěstování euforie jsou spojeny zejména s poruchami péče:

 • pokles listů na podzim je zcela normální jev, ale v létě se vyskytuje hlavněkvůli nedostatku tepla ;
 • kmen začal hnit a listy se stočily, což znamená, žehliněné hrudky byly neustále podmáčeny ;v počátečním stádiu lze květ zachránit omezením zalévání, ale pokud proces rozpadu odešel dostatečně daleko, rostlina nevyhnutelně zemře, takže je třeba odříznout horní řízky a vypěstovat novou euforii;
 • , pokud se na rostlině vyskytují pouze jednotlivé květy a listy ztratí jas, pak tatoindikuje nedostatek světla , což znamená, že je nutné zvýšit osvětlení.

Euphorbia je často napadena škůdci:

​​
 • roztoč pavouk;
 • mšic;
 • hmyz v měřítku;
 • molice.

K boji a prevenci je nutné:

  1. Neustálepečlivě zkoumat rostliny .
  2. Zabraňte prachu, aby zakryl listy.
  3. Čas od časupro zpracování euforie mýdlovou pěnouje lepší používat domácí nebo dehtové mýdlo.

 • Jsou-li zjištěni škůdci, musí býtodstraněni , i když k tomu je nutnéproříznout zasažené listy a větve .
 • Postižená rostlina je ošetřena mýdlovými mýdly, poté je po dlouhou dobu udržována v teplé sprše.
 • Pokud toto ošetření nepomůže, použijí sechemikálie .
 • V případě poškození roztočem a muškou se zpracovávají rámy oken a parapety.

Doma v tropech tato sukulentní forma neproniknutelné houštiny, místní obyvatelé ji používají k vytváření ozdobných živých plotů.

Někteří teologové se domnívají, že euforie byla ve starověku zavedena na území moderního Izraele, kde rostla ve formě velkých keřů.Kristovo mučednictví bylo tkané z jeho větví.