Miniaturní pohlední muži s drzou dispozicí - slepice mořské

Mořská kuřata jsou velmi oblíbená u chovatelů drůbeže, kteří se do nich zamilovali pro svou původní miniaturu, malou hmotu, bojové dispozice a provokativní charakter.Vyznačují se elegancí, nenáročností a důvěryhodností, snadno se udržují a snadno zkrotí.

Mořští ptáci jsou trpaslíci .Byli chováni v Anglii na začátku 18. století a dostali jméno díky chovateli - Siru John Seabrightovi.

Chov kuřat tohoto plemene byl populární mezi aristokratickou třídou Britů, protože Lord Seabright byl významný a ušlechtilý muž.

Kolem roku 1800 John zahájil vytváření nového plemene kuře.Po několika letech konečně našel kuřata se známkami zakrslosti a nezbytnými vlastnostmi.

Pán křížením kohouta Bentamka a polského kuře s jatečně upraveným tělem a „přidáním“ krve hamburgských kuřat, rovněž s jatečně upraveným tělem, do získaného potomka plemene plemene, získal pán požadované plemeno.

V polovině 19. století byl v Anglii vytvořen klub chovatelů mořských ptáků zvaný Sebrightclub.který se skládal z ušlechtilých lidí.

Náklady na kuřata Seabright v polovině 19. století se pohybovaly od 15 do 30 liber na pár.Vzhledem k tomu, žetýdenní příjem bohatých občanů nepřesáhl pár liber, lze si představit, jak vysoká byla cena plemene v té době.

Popis plemene Sebright

Trpaslíci s hustou, kompaktní, středně vysokou postavou, silně konvexní hrudník, dobře zaoblený kmen, narovnanou postavu těla, krásný vějířovitý ocas.

Každé peří má lesklý černý okraj.Na peří je jasný výrazný vzor.

Známky plemene Sebright:

 • malá zaoblená hlava, růžový hřeben s „perlami“
 • , zobák je mírně ohnutý a má tmavý nebo růžový odstín
 • tvář je červená, oči tmavě hnědé
 • ušní mačky střední velikosti mohou být malovány v jakékoli barvě, ale je preferována červená barva
 • náušnice jsou hladké, jemné, zaoblené
 • hřbet je krátký, buď plochý nebo mírně konvexní, hladce procházející do ocasu
 • , krk je krátký, zakřivený hřbet a rozšiřuje se směrem k tělu
 • , tělo je široké arenastoe ale elegantní
 • holenní kosti jasně odlišit uzavřené křídla a
 • tlapka šedo-modrý odstín, vzdáleny od sebe, hladká.

Kuřata Seabright jsou kuroperi, tj.obě pohlaví mají peří stejné barvy .Peří jsou široké, se zaoblenými konci.Kohout nemá špičaté dlouhé peří v peří hřívy a dolní části zad a copánky v ocasu.

Nepřípustné nedostatky:

 • Hrubý a dlouhý trup velkých rozměrů
 • Křídla vysoce zvednutá nebo pevně přitlačená k tělu
 • Pigtaily v ocasu, ostré peří v hřívě a spodní část zad kohouta
 • Dvojité rámování peří nebo žádné rámování
 • Šedé rámování peří, hojné rozptylování černých teček
 • Měsíční okraj peří místo konstantního kontinuálního
 • Barva ptáků je stříbrná (hlavní barva je stříbro-bílá s černým lesklým okrajem každého peří) a zlatá (hlavní barva je středně zlatá hnědá)..

Fotogalerie

Na první fotografii vidíte stříbro Sebright, které představuje kameru:

Pár krásnýchstříbrná miniaturní kuřata:

Na následujících třech fotografiích vidíte zlatá kuřata Seabright:

Samice v kleci, připravená na výstavu:

A na poslední fotografii je jeden jedinec tohoto plemene, který chodí po poli:

Funkce

Křídla snížená téměř k zemi, volně přiléhající k tělu, je jedním z vnějších základních rysů tohoto póru.poš.

Slepice nevyžadují zvláštní péči, snadno se s nimi manipuluje, a proto jsou obzvláště oblíbené u chovatelů drůbeže.

Při výběru výběhu byste měli věnovat pozornost skutečnosti, že ptáci tohoto plemene létají dobře.

Mořští kohouti jsou chováni, kuřata nejsou příliš úrodná.

Maso ptáků tohoto plemene má vynikající chutnost a je podobné masu koroptve.

Chov a pěstování

Mořská kuřata se těžko pěstují,protože vyžadují velmi pečlivou péči.

Aby se zvýšila kuřata, snášejte vejce pod mláďaty v nejteplejším ročním období.Silver bentamok chovat mnohem obtížněji než zlatý.

Inkubace vajec může být prováděna přirozeně i pomocí inkubátoru.Potomci se objeví o den dříve než z vajec větších plemen.

Kuřata se krmí strouhaným vejcem prosetým krmnou směsí .Poté si můžete do stravy představit prosa, cereálie, sekané červy a zelení.Nejprve by interval mezi krmením kuřat měl být asi 2 hodiny, pak by se mělo jídlo snížit asi na 5krát denně.

Slepice tohoto plemene se krmí nenáročně, takže mohou dostávat stejné jídlo jako slepice velkého plemene.Také ve své stravě mohou zahrnovat mléko, jogurt, tvaroh, reverzní, pšeničné otruby, brambory, pekařské droždí, čerstvou mrkev a potravinářský odpad.Dospělí ptáci by měli být krmeni 3krát denně.

Ptáci jsou termofilní a mohou při akutních klimatických změnách trpět aklimatizací.Proto musí být v zimě izolován kryt, instalovat osvětlení a větrání a aby podlaha mohla používat hluboký podestýlku.

Vlastnosti

Hmotnost kohouta je asi 600 g, kuře je 500 g.

Vrstvy plemene Bentamok Seabright začínají snášet vejce ve věku 7 let.-8 měsíců.Za rok položili 50-100 vajec a další.Vejce jsou považována za chutnější než jiná plemena a váží 15–45 g.

Drůbežářské farmy chovající se v Rusku

 • Chovatelská stanice " Rus Zoo " - Moskva, ul. 20 Kravchenko, telefony +7 (926) 152-41-99, +7 (965) 165-15-56, +7 (915)898-56-72, e-mail [email protected], web rus-zoo.ru.
 • Soukromé nádvoří Marina Mikhailovna- Moskevská oblast, Orekhovo-Zuevo, ul.Krasina, e-mail [email protected], telefony +7 (929) 648-89-41, +7 (909) 681-28-08, webová stránka fermarina.ru.
 • Farma „ Bird Village “ - Jaroslavská oblast, telefony +7 (916) 795-66-55, +7 (905) 529-11-55, místo ptica-village.ru.

Analogy

Bentamka Altai má podobnou strukturu a hmotnost těla (kohout - 800–900 g, kuře - 500–600 g).Vejce kuřat tohoto plemene je přibližně 50–70 vajec ročně, hmotnost vajec je přibližně 35–40 g.

Odrůdu Bentamok můžete také rozlišit jako japonskou Chabot kuře ).Stejně jako Seabright jsou miniaturní - jejich přibližná hmotnost je 575 - 725 g.

Stříbrné Wyandotte trpasličí plemeno se objevilo křížením plemene Seabright s kuřaty Kokhinhin.

Jejich produkce vajec je 120–140 vajec ročně, minimální hmotnost vajec je 35 g. U ptáků Seabrightů jsou podobní u peří stříbra, silné struktury těla, ale mají vyšší hmotnost - kohout váží 2,5-3,5 kg, kuře - 2-3 kg.

Dnes je jedním z nejvzácnějších produktů plemeno moskevských bílých slepic.V celé zemi je jich několik stovek.

Plánujete pěstovat žampiony doma?Pak je tento článek pro vás!

V poslední době se Bentamki poměrně rozšířil.vzhledem k ekonomice, protože při poměrně vysoké produkci vajec konzumují tito ptáci mnohem méně krmiva než slepice velkých plemen.

Maso těchto ptáků je také velmi oblíbené - velmi něžné a chutné.A mateřský instinkt kuřat je prostě úžasný - mláďata se snaží vylíhnout vejce co nejdříve.