Místo výskytu roztočů doma.Jak se zbavit pavouků?

Čistý dům je zdravá rodina.Tento výraz je velmi přesný při popisu metod kontroly a prevence roztočů.Přítomnost těchto mikroskopických členovců v domě může u lidí vyvolat alergie, rinitidu, dermatitidu a zánět spojivek .Proto je třeba bojovat proti hmyzu.

Vzhledem k tomu, že je velmi obtížné pozorovat vzhled roztočů v domě pouhým okem, mohou lidé s nimi žít celé roky a ani o tom ani nevědí.

Ideálnídomácí životní prostředí

Roztoči se hromadí hlavně v místech, jako je :

 • Vak na shromažďování prachu ve vysavači.
 • Postel, jmenovitě matrace, polštáře, přikrývka, povlečení.
 • Čalounění sedacích souprav, křesla.
 • Koberce, koberce.
 • Oděvy.
 • Měkké hračky.
 • Lidské vlasy a kůže.
 • Vlasy pro domácí mazlíčky a další.

Mikroskopické členovce se živí epidermou, jmenovitě mrtvé kožní částice.Proto je domovem člověkaIdeální lokalita, protože během dne se od každého z nás odlupuje několik desítek milionů kožních vloček.

Pokud počítáte, pak v jednom roce jedna osoba vypustí 2 kg mrtvých buněk.Tyto buňky také krmí klíšťata.K tomu, aby existovaly klíšťata, je zapotřebí nejen stálé jídlo.

Kromě toho potřebují pro bezpečné bydlení několik podmínek:

 1. teplota v místnosti je 18–25 stupňů;
 2. vlhkost 70-80%;
 3. tma.

Proto se hmyz tak rád usadí v posteli člověka.

70% klíště shromážděného v bytě se shromažďuje v posteli, matraci a ložním prádle.A bez jakéhokoli ošetření se matrace za tři roky může proměnit v doupě roztočů a skládá se z 10% klíštěte a jeho exkrementů.

Chcete-li se dozvědět více o tom, odkud prachové roztoče pocházejí a jak s nimi zacházet, viz zde.

Při jaké teplotě umírají a za jakých okolností nebudou moci žít?

​​

Pravidelné mokré čištění prostor, mytí koberců a koberců, výměna podestýlky a další způsoby čištění bydlení od organických sloučenin jim umožní zbavit klíšťata jídla, což znamená, že povedou k jejich smrti.

Při jaké teplotě zemřou klíšťata?Snížení teploty na 10 stupňů nebo nižší a snížení vlhkosti vzduchu na 40% významně sníží aktivitu parazitů.Pokud takové podmínky trvají dva týdny, pak roztoči zemřou.Zemřou také při teplotách nad 60 stupňů.

Roztoči nemohou státpraní a žehlení , aby se jich tedy zbavilo, je nutné prádlo a spodní prádlo prát včas.

Je možné zbavit se vlastních rukou nebo je lepší obrátit se na dezinfekční prostředky?

Naučte se, jak se zbavit hmyzu žijícího v prachu.Není možné zcela zbavit roztoče samy o sobě, protože tyto členovce snadno pronikají trhlinami nebo oděvem.Doma je možné výrazně omezit populace klíšťat.Za tímto účelem je třeba provést několik akcí:

 1. Zbavte se starých polštářů, koberců, matrací, plyšových hraček a dalších nosičů prachu.Polštáře a přikrývky můžete nahradit polštáři a přikrývkami vyrobenými z umělých hypoalergenních materiálů, ale nikoli syntetickým zimním prostředkem.
  Pokud se výše uvedené položky nemohou zbavit, musí se prát pomocí speciálně vybraných přísad proti roztočům nebo při teplotě vody 65 stupňů.
 2. Mokrý dům alespoň jednou denně.
 3. K přidání léků proti roztoči k roztoku použijte vysavač.
 4. Získejte čističe vzduchu ultrafialovým světlem.Ultrafialové lampy mohou zničit pavoukovce do dvou hodin.
 5. Chraňte domácí zvířata mimo postel.Vlasy pro domácí mazlíčky si uchovávají klíšťata, která mohou cestovat na velké vzdálenosti.

Tyto metody pomohou snížit populaci roztočů, ale zcela je nevyloučí, proto je lepší kontaktovatdezinfekční prostředky.

Pokud se zdravotní stav zhorší, je nutné diagnostikovat byt co nejdříve .Pokud odborníci odhalili přítomnost pavouků v domě, měl by být byt okamžitě dezinfikován.

Krok za krokem: jak se vypořádat s pavoukovci v bytě a jejich vlivem zpracováním různými prostředky?

Benzylbenzoát

Toto je produkt pro ošetření pokožky.Lék začíná působit okamžitě po aplikaci a zachovává si své vlastnosti po dobu 36 hodin po aplikaci na kůži.Chcete-li zničit roztoče, je nutné tělo rozetřít prostředkem (krémem nebo mastí) a nevypláchnout po dobu 36 hodin.Někdypo aplikaci léku se může objevit pocit pálení v krku nebo zápěstí .To není velký problém, jedná se o obvyklou reakci těla na mast.

Po aplikaci léku nemůžete ložní prádlo změnit, protože klíště žije v posteli a změna povlečení problém nevyřeší.

Masť s benzylbenzonátem je lepší v den, kdy není třeba opustit dům, protože produkt má štiplavou chemickou vůni.Klíšťata umírají, když se blíží člověk.

Opláchněte teplou vodou po 36 hodinách.

Staloral pro alergie na členovce žijící v prachu

Jedná se o lék zaměřený na léčbu alergií. Účinnou látkou léčiva je výtažek z alergií na klíště , který se podává pod jazykem v malých dávkách po dlouhou dobu.V důsledku toho se člověk snižujecitlivost imunity vůči roztočům, tj. přecitlivělost je nahrazena normální imunitní odpovědí.

Je velmi snadné použít Staloral od alergií na klíšťata, kteří milují prach a emitují alergeny, proto musíte produkt použít v počátečním kurzu podle pokynů:

 1. Odstranit zlahvičku z umělohmotného víčka a sejměte kovový kryt a potom vytáhněte zátku.
 2. Připojte dávkovač a zatlačte na něj tak, aby bylo slyšet cvaknutí.
 3. Odstraňte oranžový dávkovací kroužek a 5krát stiskněte, aby byl naplněn maltou.
 4. Umístěte špičku výdejního stojanu pod jazyk a stiskněte výdejní stojan tolikrát, kolik je požadováno v pokynech.
 5. Produkt držte 2 minuty pod jazykem.
 6. Otřete dávkovač a na něj vložte oranžový kroužek.

Snadný letecký postřik

Jedná se o bakteriologický přípravek proti klíšťatům, jehož složení obsahuje výhradně přírodní složky.Tato kompozice je navržena tak, aby vylučovala výskyt alergické reakce na její složky.Kromě toho mají složky produktu krátký poločas rozpadu, což znamená, že částice rozstřiku nezůstávají ve vzduchu po skončení jeho působení.

Sprej lze použít k mytí jakéhokoli povrchu a praní při mytí .Kromě potírání roztočů odstraňuje bolesti hlavy, kýchání, rýmu a další alergické příznaky.

Spray Alergoff

Jedná se o aerosol, který zabíjí klíšťata a eliminuje jeho alergeny.Jak zabít klíšťata?Sprej by měl být aplikován na polštáře, přikrývky, matrace, čalouněný nábytek a koberce.Po ošetření nástrojem jsou roztoči zničeni a neobtěžují se po dobu 7 měsíců.Navíc sprej není škodlivý pro lidi a domácí zvířata.

Jak zničit lidové prostředky?

Olej z čajovníku

Olej z čajovníku je antiseptikum známé všem .Když vstoupí do těla klíštěte, jeho metabolické procesy jsou narušeny.

Složení:

 • čajovníkový ester - 10 kapek;
 • voda - 50 ml;
 • Tinktura Eleutherococcus.

Způsob přípravy :

 1. Smíchá se ether éteru a vody.
 2. Předehřejte roztok na 35–37 stupňů.
 3. Přidejte několik kapek tinktury Eleutherococcus.

Způsob použití :

 1. Otřete obličej, krk a tělo olejem a vyhněte se pokožce kolem očí.
 2. Pro větší pohodlí můžete roztok nalít do stříkací láhve a nastrčit na tělo.

Vysavač

Vynikající nástroj pro boj proti roztočům.Mytí vysavačů, jako je Kirby, Eureka, vyvinuté ve spojení s NASA, vám umožní zachytit nejmenší částice.Vysavače zahrnují výměnné filtry, které vám umožní likvidovat odpad a zničit zdroj pavouků.

Parní generátor

Parní generátory se snadno používají a nenarazí do vaší kapsy .Pro zpracování povrchů je nutné do zařízení nalít vodu a zapnout příslušný režim.Povrchová úprava by měla trvat 2-4minut.Pokud ošetřujete povrchy parním generátorem alespoň dvakrát denně, můžete se klíšťat zbavit po dlouhou dobu.

Generátor ozonu

Zabíjí Ozon tyto Arachnidy?Není prokázáno, že generátor ozonu ovlivňuje ničení roztočů.Kromě toho může vážně poškodit lidské zdraví, protože narušuje obvyklý metabolismus a zpomaluje cirkadiánní cirkadiánní rytmy.

Prevence znovuzalesňování bydlení

Aby se zabránilo co možná největšímu výskytu prachu v roztoči v domě, je nezbytné :

 • V bytě pravidelně provádějte mokré čištění.
 • Větrejte dům.
 • Praní prádla alespoň jednou týdně.
 • Za chladného počasí vyrábějte venku koberce a přikrývky na několik hodin, abyste se mohli chránit před výskytem nových klíšťat.
 • Sledujte pokožku a srst domácích zvířat.

Když se paraziti objeví v domě, je to nejen nepříjemné, ale i zdraví škodlivé.Proto, když se objeví prachové roztoče, je nutné okamžitě přijmout opatření k jejich likvidaci.Naštěstí existuje mnoho takových metod, každý si může vybrat ten pravý pro sebe.Pokud se váš zdravotní stav zhorší, musíte se obrátit na dezinfekční prostředky, jinak si můžete vyvinout takové patologie, jako jsou:

 • alergie;
 • rýma;
 • dermatitida;
 • konjunktivitida.