Mladá a slibná odrůda - libyjské hrozny

Libye je jednou z nejmladších a málo známých odrůd.

Již však získal uznání mnoha zahradníků za slibné a zasluhující pozornost.

Libye díky svým vynikajícím vlastnostem rychle získává na popularitěa je ideální pro pěstování v chalupě.

Popis odrůdyLibye

Libye je hybridní odrůda růžového stolního hroznu.Má skvělou chuť a krásu hroznů.Bobule jsou velmi sladké, s příjemným stínem muškátů.Stejně chutné jsou odrůdy Velika, Romeo a Čokoláda.

Vzhled hroznů

Libyjská odrůda má při růstu na vlastních kořenech velkou růstovou sílu. Zrání vinné révy je velmi dobré.Bisexuální květiny nevyžadují opylení.Řízky se dokonale zakoření.Pro tuto třídu bude optimální prořezávání, asi 2-4 oči.Kořen květů je také demonstrován Vodograi, manikúrním prstem a Liang.

Jednou z hlavních výhod Libye jsou velmi velké shluky o hmotnosti asi 1 kg.Jsou volné, spíše volné a často beztvaré.

Charakteristickým rysem této odrůdy je odlišná barva bobulí v jednom seskupení způsobenánerovnoměrné zrání.

Bobule v Libyi jsou velmi velké, váží až 13–16 gramů, kulatého nebo oválného tvaru, světle růžové.Buničina je šťavnatá, narůžovělá, s vysokým obsahem cukru a lehkou dochutí muškátového oříšku.Kůže je velmi tenká a v ústech taje.V plodech jsou 2-3 dostatečně velká semena, která se snadno oddělují od dužiny.

Pouze velké shluky a bobule se mohou pochlubit kromě originálu, potěšení a bazhenu.

Historie výběru

Odrůda libyjské odrůdy je výsledkem mnohaleté práce slavného ukrajinského amatérského chovatele V. V. Zagorulka.

Libye byla získána v procesu křížení rané odrůdy révy bílé Arcadia s růžovým plamenem středního Flamingo.

Stejná ruka chovatele patří Asya, Ruth a Viking.

Libyjská odrůda byla nedávno vyšlechtěna a dosud neobdržela širokou distribuci. Byl zapsán do ukrajinského státního registru v roce 2011 a byl doporučen k pěstování v Moldavsku, na Ukrajině a v jižních oblastech Ruska.

Libye není charakterizována zvýšenou odolností proti mrazu, ale za předpokladu, že má dobré přístřeší, může být pěstována v přísnějších klimatických podmínkách.Vzhledem k časnému období zrání Libye také snadno roste ve střední zóně Ruska a Běloruska.

Předčasné zrání jsou také Gordey, Harold a Pleven.

Charakteristika

Libyjské hrozny jsou velmi rané odrůdy.Od vzniku prvních vaječníků po úplné zráníSvazky projdou asi 100 dní.Tato odrůda nemá ráda přetížení a pokud je správně tvarována, dává vynikající úrodu.Stejné příznaky ukazují Muscat Dievsky, Bogatyanovsky a Demeter.

Další nespornou výhodou Libye je poměrně dlouhá doba použitelnosti. Po vyjmutí z pouzdra si klastry zachovají své vlastnosti déle než měsíc a dobře snášejí transport.

Libyjská odrůda s náležitou péčí vždy produkuje trvale vysoké výnosy.Pravda, mrazuvzdornost se neliší.

Odolává mrazům při -20-21 ° C, ne nižší a vyžaduje pečlivé zabalení na zimu.Ale přesto se úspěšně pěstuje v oblastech s mírným chladným podnebím.

Hlavní podmínka pro získání dobré sklizně: výběr správného místa pro výsadbu.Libye roste dobře na světlých hlínách, na teplém, ale dobře větraném místě, s maximálním přístupem ke slunečnímu záření.

Z nedostatků této pozoruhodné odrůdy lze zaznamenat pouze nízkou odolnost vůči chorobám, jako je plíseň a oidium. Kvůli vysokému obsahu cukru bobule často napadají vosy a ptáci.

Fotografie

Nemoci a škůdci

Libyjská odrůda je často ovlivněna oidiem, o něco méně často - plísní.

Z škůdců pro Libyi jsou zvláště ohroženy vosy.Phyloxera není ovlivněna.

Oidium je nebezpečné v tom, že ovlivňuje celou rostlinu. Nemoc začínávzhled šedavé plísně na listech.Později se šíří na květenství, výhonky a bobule.Nejlepší je zabránit výskytu této choroby a provést ochranná opatření.Houba, která v krátké době způsobí infekci, může zničit nejen celou plodinu, ale i celou vinici.

Toto onemocnění se s největší pravděpodobností rozšíří za suchého a horkého počasí. Aby se předešlo poškození, je nezbytné provádět preventivní ošetření vinice nejméně třikrát ročně: když se objeví první 4-6 listy, po ukončení květu a během výskytu bobulí.Lze použít koloidní síru nebo speciální ochranné biologie.

Hrozny plísní Libye podléhají mnohem menší míře , je však třeba provést preventivní ošetření.Základním pravidlem ochrany proti plísním je zajistit vinici dobrou ventilaci a řádné prořezávání a štípání.Jako preventivní opatření pomáhá ošetřování keře 1% Bordeauxskou tekutinou nejméně třikrát ročně: před a po květu a před sklizní.

Jako ochranné opatření lze kolem vinice vysadit několik lůžek. Tím se snižuje riziko infekce a snižuje se počet léčebných postupů.Je nezbytné a správné používat minerální hnojiva.Na samém začátku růstu výhonků se používá dusíkaté hnojení a poté pouze potaš-fosfor.

Nezapomeňte na takové běžné hroznové choroby, jako je anthracnosa, bakterioza, chloróza, bakteriální rakovina a rubeola.Jedná se o časté návštěvníky vinic a nikdy nezraní preventivní opatření proti nim.

Vosa jsou při pěstování Libye velkým problémem. Vzhledem k vysokému obsahu cukru a tenké kůži bobulí je odrůda často napadena vosami a ptáky.

Pro ochranu můžete použít úkryt křoví s tenkou průhlednou mřížkou z polymerních materiálů nebo se pokusit napnout několik řad rybářské šňůry nebo provázku mezi mřížemi.

Je nezbytné odstranit všechna hnízda sršeň poblíž a postavit speciální pasti poblíž vinice. Jako takové pasti lze použít ploché nádoby naplněné medem nebo sirupem smíchané s insekticidem bez zápachu.

Gauze sáčky, které se nosí na dozrávajících hroznech, také pomáhají při zachování plodiny.

Je důležité pravidelně kontrolovat a ventilovat tyto klastry, aby se zabránilo jejich rozpadu.

Užitečné video

Souhrnně lze konstatovat, že hrozny Libye jsou vynikající odrůdou pro letní chatu.Má mnoho výhod a má velmi malý počet nevýhod.

Skvělé pro pěstování v netradičních oblastech pro vinařství a nevyžaduje žádné zvláštní znalosti a dovednosti. Hlavní věc je dobrá péče a včasné ošetření.Libye se vyznačuje extrémní nenáročností a vysokou produktivitou a obrovským sladkým ovocem s úžasným karamelemchuť osloví dospělé i děti.