Mladá odrůda pro ty, kteří milují sladší - Rosmus hrozny

Tato velmi mladá odrůda se zdá být vytvořena speciálně pro ty, kteří milují sladší.

Zdá se, že jeho chuť je pro mnohé příliš přitažlivá, ale gurmáni tvrdí, že se jedná o standard hroznové chuti.

Bobulejsou tosladké , které stačí vyzkoušet jen jeden - limonáda, ani zmrzlina ani nejdražší dezerty nemohou v létě nahradit hrozny rosemus.V tomto článku jsou uvedeny všechny informace o hroznech Rosmus, včetně popisu odrůdy a fotografie.

Hrozny Rosemus: popis odrůdy

Rosmusje stolní hybridní poddruh růžových hroznů.Doba zrání je superčasná.Mezi velmi rané odrůdy patří také Ametyst, Amirkhan a Anyuta.

Bobule dozrávájiž začátkem srpna, ale zůstává na keřech až do poloviny podzimu - pro lepší cukr.Přesto je navzdory stabilitě lepší nechat Rosmusa na křoví déle než v prvních říjnových dnech - jinak se muškátový oříšek může zhoršit.

Mezi zákazníky, kteří chtějí nakupovat bobule i řízky, je velká poptávka.Velmi dobře snáší transport, nehnije, je dobře a po dlouhou dobu skladován.Bobule nepraskají ani kazí.

Nadezhda AZOS, Bazhen a Krasa Balki jsou rovněž dobře zachovány běhemdoprava.

Nejoblíbenější čerstvé pro svou neobvykle sladkou chuť s jasnou pižmovou notou a růžovou dochutí.Používá se také v domácích dezertech a v muškátových kyticích dezertů.

Rosmus- v současné době se testuje mladá odrůda a její vlastnosti.Předběžná zjištění jsou následující: odrůda se nebojí plísní plísní a oidium ) ani šedé hniloby ani parazitů.Vosy jsou mírně poškozeny.

Odolnost proti mrazuje dobrá - až do mínus 23 stupňů Celsia.„Přátelé“ s akciemi, zejména s Kober 5BB.Vyžaduje povinný úkryt na zimu.Dobře reaguje na dodatečnou péči v podobě pravidelného zalévání a vrchního obvazu minerálními hnojivy.

Zda se fyloxéra bojí, není dosud stanoveno.Obsah cukru - více než 20 Brix.Vyžaduje standardní prořezávání pro šest až osm očí s normou pro keř 35.

Odrůdy jako Aladdin, Vostorg Bely a se také vyznačují vysokým obsahem cukru.) Král Ruby.

Fotografie

Fotografie z hroznů Rosmus:
Vzhled

Keřese vyznačují vysokou růstovou silou.Banda je velká, do kilogramu, kuželovitá, není náchylná k loupání.

Stejný rys rozlišuje Pereyaslav Rada, Ruslan a Charlie.

Bobulejsou velké, 10–12 g, oválné barvy - od růžovo-zlaté až po tmavě růžovou.Buničina je šťavnatá, masitá.Kůže je hustá, střední tloušťky, sstravování není patrné.

Během vegetačního období se na výhonku obvykle tvoří tři květenství.Zrající výhonek je zelenohnědý, pokrytý tmavými rubínovými uzly.Hermafroditové květiny.

Hermafroditické květiny jsou také vlastněny Montepulciano, Julian a Hadji Murat.

Listyjsou tmavě zelené, střední velikosti, zakulacené a středně členité.Stopky jsou husté, dlouhé, světle zelené.

Historie výběru

Rosmus je plodem práce ukrajinského amatérského chovatele Vitalije Zagorulka.

„Papa a Mama“ - odrůdy Arkady a Sofia.Odrůda byla získána na základě tzv. Saturačního výběru, kdy byla předchozí odrůda křížena se sladší, protože procento obsahu cukru v Rosmusu často přesahuje dokonce i jeho „předka“ - Radiant rozinky.

Rychle se rozšiřuje v jižních regionech, v současné době se zkouší vhodnost pro pěstování v chladnějších zeměpisných šířkách.

Nemoci a škůdci

Všichni vědci by chtěli vymyslet odrůdu, kterou by se ptáci nedotkli.Bohužel zatím nikdo neuspěl - sojky, vrabci, prsa, magie určitě přijdou.

Není těžké chránit hroznypřed „vzdušným útokem“ - pomůže zde plot s pevnými oky se středně velkými buňkami.Nepoužívejte k tomu lanové sítě, jako jsou rybářské sítě - z toho nebude nic dobrého, kromě uvězněných a mrtvých ptáků, kteří se rozhodli ve špatné hodině jíst bobule.

Nevěřte zahradníkům, kteří chválí strašáka anejrůznější plakáty a koule s impozantníma očima draků a sokolů - ptáci se jich vůbec nebojí.

Vosy jsou těžší.Někteří zahradníci tvrdí, že pruhovaní predátoři se o Rosmusa nestarají, zatímco jiní trvají na tom, že je proti nim bezmocný.Proto bude muset být klastry zabaleny do speciálních sáčků s malými oky.

Nechají bobule vdechovat vzduch a slunce, ale vosu nenechají.Používají se také lepivé pasti a insekticidy typu„OtOs“ .Bude nutné česat místo pro vosová hnízda a vše, co se najde, bude zničeno.Musíte také zavřít otvory v sloupcích, na nichž jsou drženy keře - to je oblíbené místo pro osídlení osy.

Phyloxeraje možná nejhorším nepřítelem hroznů a nejhorší je, že je velmi obtížné se ho zbavit.Pomáhá pouze těkavý sirouhlík.

Koncentrace by měla být přibližně 300–400 (ale ne méně než 80) krychlových centimetrů na metr čtvereční.Pouze tak bude možné zachránit keř před parazitem, nízká dávka bude jednoduše zbytečná.

Další nepříjemnou nemocí je bakteriální rakovina .Vědci tvrdí, že již bylo vynalezeno, aby se zajistil lék na nemocné keře, ale zatím jsou v experimentální fázi.Proto bude nutné posílit preventivní opatření.

Před zakoupenímmusí sazenicevelmi pečlivězkontrolovat , zda jsou neporušené, a pak je lepší nezranit nebo poškrábat odřezky.Koneckonců, nádor se může vyvinout z nejvíce nezmyslového poškrábání.Ill dílyvinice je vykořeněna a spálena.

Prevence takových běžných hroznových chorob, jako anthracnosa, bakteriosy, chlorózy, zarděnky, by neměla být opomíjena..

Rosmusje velmi mladá odrůda a stále si získává pověst sama pro sebe, ale soudě podle předběžných přezkumů má velkou budoucnost.

Nemá strach z mrazůa bude muset být chráněn před přesně stejnou věcí, jakou všichni pěstitelé révy chrání své révy před ptáky, vosami, mšicemi.To není vůbec obtížné, zvláště když víte, že na oplátku dostanete tak úžasně sladký jižní zázrak, že ani ta nejdražší pochoutka nemůže být srovnatelná.

Užitečné video

Podrobnější popis odrůdy révy Rosmus se dozvíte z krátkého videa: