Mladá rozmanitost, rychle získávaná popularita - Na památku Dženeyeva

Odrůda hroznů na památku Dženeyeva je považována za jednu z nejmladších odrůd a její konečná kvalita ještě nebyla studována.

Chovatelé si stanovili za cíl potěšit chutné a šťavnaté hrozny obyvatel středního pruhu a splnili je.Pravda, nebylo možné úplně se chránit před hnilobou a růstem.

Nicméně, na památku Dženeyeva, aka akademika, získává popularitu.

Co je to za druh?

Na památku Dženeyeva (aka Academician Avidzba) -stolní hybridní poddruhy černých hroznů , velmi rané období zrání.

Černé odrůdy rovněž zahrnují Black Raven, Charlie a Moldavsko.

Sklizeňdozrává začátkem srpna- přibližně v desetinách.Používá se hlavně v kytici stolních červených vín.Je zapsána v ukrajinském registru odrůd pro průmyslové pěstování.

Populární jsou také čerstvé bobule -nenápadně sladkokyselá chuťa úplná absence semen ji činí přitažlivou pro všechny.

Mezi bezsemennými odrůdami jsou nejoblíbenější Korinka Russkaya, čarodějnické prsty a svrchovaně bezsemenné.

Bobuledokonale přepravují a skladují- nepraskejte, nehnijte, neztrácejtechuťové vlastnosti.

Hrozny na památku Dženeyeva: popis odrůdy

Keř se vyznačuje dobrou postavou.Banda je velká, volná, do 1, 5 kg, ve tvaru kužele.Bobule je oválná, mírně protáhlá, velká (12-15 g), modro-černá barva s charakteristickým bílým měsícem.

Velké klastry se také mohou pochlubit Baikonurem, Red Delight a Lorano.

Kůže bobuleje hustá, ale ne hustá, při požití zcela necítíte.Buničina je hustá, šťavnatá, křupavá, bez semen, s hmatatelným muškátovým oříškem a třešňovými tóny.
​​

Listtmavě zelený, velký, s pěti laloky, silně řezaný, s mírným štětinovým pubescenčním zespodu.

Koruna mladého výhonku je světle zelená s načervenalým nádechem.Hermafroditové květiny.Zralý výhonek je zelenavě hnědý v červené barvě s tmavými rubínovými uzly.

Hermafroditita květin se rovněž liší Montepulciano, Julian, Hadji Murat.

Foto

Úvodní fotografie odrůdy Pamyat Dzheneyev:

Historie výběru

Přijato na Magarachu NIViV (Ukrajina))„Rodiče“ - Dárek od Zaporozhye a Richelieu.Chovatelé si kladli za cíl vyvinout zcela novou odrůdu, která by si zachovala všechny pozitivní vlastnosti rodičovského páru, ale nic by se nebála.

Musím říci, že téměř uspěli - tato odrůda je dobře zavedená nejen v mírném podnebí (Ukrajina, Moldavsko, Krymská republika).poloostrov), ale podle výsledků experimentů - dokonce i v centrálním pásmu Ruska.

V současné době se testují zbývající vlastnosti nového hybridu.

Charakteristiky

Odrůda se vyznačuje dobrou produktivitou a dokonce „nevlastní synové“ a „spící pupeny“ „střílí“.Vyžaduje prořezávání pro šest až osm očí.

Vysoké výtěžky jsou rovněž prokázány Pereyaslav Rada, Shakhtar a Arkady.

Bojí se sprchy a jarních mrazů.Vyžaduje to přístřeší na zimu.Odolnost proti mrazu je vysoká - až do -26 stupňů, dobrá odolnost vůči parazitům.

Vyžaduje profylaktické ošetření proti hnilobě šedé a padlí.Je nutné chránit bobule před nájezdy vosy.

Slučitelnost s akciemi je uspokojivá.

Obsah cukru 18 - 20% Brix.

Nemoci a škůdci

Bobule jsou před ptáky chráněny pevným pletivem, které zcela pokrývá vinici.Rybářská síť je zde špatný pomocník, pokud ovšem zemědělec nemá samozřejmě za cíl chytit více ptáků jako svačinu.

Strašák, včetně všech druhů strašidelných plakátů s velkýma očima, také nepomůže - rychle na úsvit ptáků ukáže, že jsou vedeni nosem, a poté bobule nelze srazit.Vosy přijdou také.

Svazky jsou baleny do sáčků ze síťoviny, které umožňují průchodu větru a slunce, ale ne vosy.Budete také muset pečlivě zkontrolovat stránky.Všechna objevená sršeň musí být zničena.

Odrůda je rezistentní vůči parazitům , ale vyžaduje profylaxi proti šedé hnilobě a múčnatce - oidiu a plíseň.K tomu se používají následující léky: Vitriol, Benomil, Derozal, Tserkobin Rovral, Ronilan.

Takéje nutné krmit keře , ale nesmí se nadměrně unášet hnojivy s vysokým obsahem dusíku.Vinné révy se musí zbavit nevlastních synů, dalších výhonků, je také nutné vyčistit prostor kolem svazků listů.

Na památku Dženeyeva - odrůda není rozmarná, vyžaduje minimální osobní péči.Proto ho začátečníci tolik milují.Zkušení však nejsou za nimi - kvůli vínu.

Mezi nenáročné odrůdy stojí za pozornost věnovat se Giovanni, Aleshenkinovu dárku a Delight Ideal.

Stačí to jen vyzkoušet a ztratíte poslední pochybnosti o tom, že tato odrůda je nejen možné pěstovat, ale je také nezbytná.Léčba proti plísňovým infekcím není vůbec komplikovaná a ani pro nezkušeného zahradníka nebude obtížná.