Motýli na parapetu - Clerodendrum Uganda: fotografie a péče doma

Ugandan Clodendrumje ideální pro pěstování doma, rostlina vypadá velmi působivě, doba květu je několik měsíců.

Jeho pěstování nevyžaduje zvláštní péči, dodržování určitých pravidel je povinné.

Popis

Ugandský clerodendrum patří do čeledi verben, protože tvaremkvětů ve formě motýlůse běžně nazývá „modrý motýl“.Délka listů může dosáhnout 10 cm, barva listů je tmavě zelená, tenké lignifikované výhonky mohou dosáhnout délky 2,5 m. Doba květu trvá od jara do podzimu, listy se liší namodralým nádechem.

Další druhy Clerodendrum lze najít také na našich webových stránkách: Clodendrum Wallich, Clodendrum Thompson, Clodendrum Philippine.

Fotografie

Na fotografii můžete vidět ugandský klerodendrum:

Domácí péče

Pokud se rozhodnete pro ugandského klerodendra, domácí péče nebude obtížná.Nejlepší je umístit květdo jižních směrů,na jaře a v létě se doporučuje zasadit rostlinu na lodžii, vv tomto období jsou pro něj vytvořeny nejvýhodnější podmínky.

Severní směr je považován za nejhorší pro clerodendrum, mohou se vyskytnout problémy s výskytem květin, ke zlepšení podmínek je nutné použít dodatečné osvětlení fytolampy.

Přečtěte si více o péči o Clerodendrum zde.

Prořezávání

Prořezávání se považuje za nezbytnýpostup, který pomáhá udržovat aktivní růst klerodendra a zvyšuje jeho křoví.

Tento faktor rovněž určuje dobu prořezávání, která se doporučuje na jaře nebo na podzim - před a po květu.Během procedury se výhony zkracují.

Prořezávání umožňuje vytvořit korunu nejen jako vinnou révu, ale také ve formě standardního stromu. Dolní větve jsou za tímto účelem odstraněny z jednoho centrálního výhonku, což má za následek hladký kmen určité výšky.

Koruna se získává neustálým prořezáváním a sevřením bočních výhonků.Tato metoda dává stonku podporu, v důsledku čehož se rostlina neohýbá ani nezlomí.

Zalévání

Doporučuje se zalévat rostlinumírně a pravidelněpo vysušení země, protože nadměrné zvlhčení je velkým nebezpečím pro kořeny květu.V zimě se doporučuje clerodendrum zavlažovat méně často, úplné vysušení půdy není dovoleno.

Květina absorbuje vodu po celém svém povrchu, je velmi důležité pravidelně stříkat rostlinu.Úprava vody je také prospěšná díky zvýšené suchosti.vzduch, při stříkáníse používá tavenina nebo dešťová voda.

Výsadba

Mírně kyselé humusové půdy se používají k pěstování, může to být písek, rašelina, humus, list a sodná půda ve stejném poměru.V obchodě si můžete koupit mírně kyselou půdu pro begónie a růže.Doporučuje se položit drenážní vrstvu na dno hrnce, která zabraňuje stagnaci vody, před výsadbou musí být půda dezinfikována ,která ochrání květ před houbami nebo škůdci.

Transplantace

Frekvence transplantace květů může někdy dosáhnout 2krát ročně.Při výběru hrnce je třeba vzít v úvahu, že čím větší je, tím rychleji roste květina.Na dně květináče je nutné položitvrstvu drenáže3-4 cm, může to být expandovaná hlína, částice cihel, střepiny.

Poté je nutné naplnit půdu v ​​nové nádobě, vyjmout květinu, stříhat výhonky a transplantací transplantací, která zabrání poškození kořenového systému.

Osvětlení

Jednou ze základních podmínek květu jevelké množství světla , clerodendrum se nebojí přímého slunečního světla.

Teplota

Režim teploty je důležitou podmínkou pro normální růst květů.

V létě se rostlina cítí docela dobře při mírných teplotách, v zimě je optimální teplotní režim 12–16 stupňů.

Nedodržení tohoto odpočinku neposkytuje optimální podmínky proklidu, což může mít negativní vliv na kvetoucí proces.

Rozmnožování

Řízky

Rozmnožování se provádí řízky a semeny, řízky se doporučují v teplém období, v zimě je proces pomalejší.Doporučuje se transplantovat dostatečně silné řízky do samostatných květináčů.

K získání svěžího keřeje třeba odebrat 2-3 kusy, , aby se vytvořila koruna rostliny, je třeba pravidelně štípat.

Semena

Semena se pěstují obvyklým způsobem - semena se vysazují na jaře, když se objeví klíčky, ponoří se do velkých nádob.

Aplikace

Ugandan Clodendrum se používá jako kultura květináčů, jakož i pro vertikální zahradnictví.

Nemoci a škůdci

Ugandan Clodendrum může také infikovat choroby a škůdce, nejčastější jehniloba , jejíž výskyt je spojen s nesprávným nebo nadměrným zavlažováním.

Rostlina trpímolicemi a spider roztoči , které lze mechanicky odstranit stíráním listů.Zničte roztoč pavouk pomůže postřik mýdlovou vodou.

Velkým nebezpečím pro květ jemšice , které budou kontrolovány insekticidy, musí být odstraněny nejvíce postižené oblasti.

Proč nekvete?

Nepřítomnost květů v předepsané lhůtě je způsobenaporušením pravidel zadržováníklerodendra vzimní období.

Zima hraje důležitou roli, během níž musí rostlina obnovit nadcházející kvetení.

Příprava by měla být zahájena na podzim, když je růst výhonků zpomalen, během tohoto období by se mělo snížit zalévání, krmení by se mělo zastavit.

Na zimu je zařízení umístěno v chladné místnosti s teplotou vzduchu nejméně patnáct stupňů.

V tuto chvíli může clerodendrumzcela ztratit své listy,to se nedoporučuje obávat - proces je zcela přirozený.Při vytváření běžných zimních podmínek by neměly vznikat problémy s kvetením.Další problém s nedostatkem barev je nedostatek osvětlení.

Užitečné video

Ve videu můžete sledovat domácí Clerodendrum Ugandan:

Závěr

Ugandský clerodendrum je poměrně rozšířená rostlina, neliší se zejména rozmarností.

Kvetení pokračuje od žíly k podzimu, v zimě je třeba vytvořit optimální podmínky pro další růst.

Rozmnožování se provádí řízky a semeny, transplantace se provádí dvakrát ročně.

Zařízení může ozdobit jakoukoli místnost, optimální růst zajistí pravidelné zalévání a optimální úroveň osvětlení.