Mrazuvzdorná a terapeutická odrůda "Krása severu"

Zemědělství je prvním zaměstnáním člověka a zahradnictví je jeho nedílnou součástí.Jednou z prvních pěstovaných rostlin byly hrozny.

Jedna a stejná odrůda révy může mít několik názvů: cenné odrůdy se vyvážejí z jedné země do druhé, kde společně se starou obdrží nové jméno, které se postupně zakořenuje.

Chovatelé, kteří obdrželi novou odrůdu, jí dali dvojí jméno.

Na území Ruska téměř všude, nejen v evropské části, ale také vna Dálném východěa dokonce i vSibiři , roste odrůda révy odolné proti mrazuKrasa Severa .

Toto je stolní odrůda, snědená čerstvá, v barvě odkazuje na bílé odrůdy.

Bílé odrůdy bílé tabulky jsou také Vostorg Bely, Alexander a Husayn Bely.

Hrozny Krasa Severa: popis odrůdy

Banda je velká, má tvar kužele, rozvětvená, bobule je velká, příjemná, šťavnatá.

POZOR. S velkou plodinou jsou bobule menší.Dvě, tři květenství se obvykle objevují při jednom střílení, abyste získali dobrou sklizeň, nemůžete je nechat všechny, jeden nebo dokonce dvě květenství jsou odstraněny, banda a bobule dozrávají velké.

Velké shluky ukazují oba původní, Karmakod a Ataman Pavlyuk.

Fotografie

Fotka z hrozny Krasa Severa:
Historie výběru

Krása severu byla získána křížením dvou známých odrůd révy -Úsvit severua Typhi Pink v Ústavu genetiky a šlechtění rostlin v roce 1960.

Charakteristiky

Krása severu je plodná, mrazuvzdorná odrůda hroznů, která zraje brzy a je stabilní během přepravy.Vysoký obsah kyseliny listové ji činí léčebným.

Léčivé vlastnosti se také liší Black Panther, Princess Olga a Russian Concord.

Při nadměrné vlhkosti mohou být bobule na keřech po dlouhou dobu a nezkazovat se.Odrůdaje odolná vůči šedé hnilobě , bobule nepraskají.Krása severu odolává mrazuaž -28 stupňů .

DŮLEŽITÉ .V zimě musí být hrozny pokryty.Réva je rozvázaná, listy jsou odstraněny, krájeny, přitlačeny k zemi a zakryty.Hrozny můžete zakrýt listy, stonky rostlin, piliny, smrkové větve, položit film nebo dřevěné štíty.

Ametyst, Valery Voevoda a Valek také vyžadují útočiště na zimu.

Nemoci a škůdci

Krása severu je náchylná k plísním a oidiu.

Plíseň je také známa jako plíseň plísní, houba se objevuje na zadní straně listu počátkem léta, množí se, ničí listy a rostlina může být ponechána bez nich.

Hlavní kontrolní metodou je postřik, který se doporučuje ráno.

K tomuto účelu použijte Bordeauxkapalina, první ošetření se provádí v květnu, poté, co se objeví několik nemocných listů, se provede další postřik.

Používají se jiná řešení: kuprostat, šampion, síran měďnatý.Chemikálie dávají dobré výsledky: radomil, saprol, strosby, acrobat.Postřikujte rostliny před deštěm.

Oidium (padlí z hroznů).Bobule v této nemoci hnijí a padají, je zde nepříjemný zápach.Proti oidiu také postřikuje koloidní síra a drogy: brzy, topaz.

Nezapomeňte na prevenci takových běžných chorob hroznů, jako anthracnosa, chlorosa, bakteriózy, ) rubeola a bakteriální rakovina.

Hroznový má dva další nepřátele: vosy a ptáky.Proti ptákům byl k obvyklým sítím a strašákům přidán moderní lék: ptáci netolerují zvuky určitých frekvencí a v zahradách se objevila zařízení reprodukující tyto zvuky.

Bojovat s vosy bylo obtížnější, na konci léta začaly jíst čerstvé ovoce a proměnily se v škůdce nové plodiny.S tímto nepřítelem se lze vypořádat dvěma způsoby: zřícenina hnízd sršních hnízd a instalace speciálních hornetových nástrah.

Jsou nalezena hnízda, ošetřena látkou pro kontrolu vosy a poté spálena.Pro pasti se používají kontejnery, například plastové lahve: do nich se nalije sirup s jedem, větve se vkládají tak, aby se vosy mohly dostat k dobrotám, a jsou rozloženy na hrozny.Metoda je velmi účinná.

55 letzahradníci naší země a Ukrajiny pěstují Krasové hroznyNa severu milují tuto odrůdu pro svou nenáročnost a produktivitu, pro šťavnatou chuť svých bobulí, pro své léčivé vlastnosti.Zahradník ví, že Krása severu vás nezklame, dá vynikající sklizeň.

U nenáročných odrůd je také třeba věnovat pozornost potěšení ideálu, Denisovskému a Aleshenkinovu daru.