Mrazuvzdorný stupeň černého rybízu Bagheera

Černý rybízje dobře známý bobule a pozornost na tuto úžasnou rostlinu lze snadno vysvětlit širokým rozsahem jejího použití.

Toto je skutečný poklad pro fytoterapeuta, užitečné látky obsahují listy a větvičky a bobule, kořeny, jen se sklesly, dosud si nenašli hodné použití.

Těžištěm je samozřejmě bobule s neporovnatelnou chutí a vůní.

Článek podrobně zkoumal odrůdu rybízu Bagiri, jakož i vnější popis rostliny a fotografie.

V zahradách se již usadilo více než dvě stě odrůd s nejrůznějšími rysy, rybíz lze nalézt pro každý vkus a zřídkakterý zahradník má rostliny stejné odrůdy.Obvykle je to rybíz od časného do pozdního zrání.

Popis odrůdy Bagira

Bagiraje odrůda černého rybízu se středním dozráváním.Má rozlehlý keř středního růstu, od jednoho a půl do dvou metrů, listy střední intenzity zbarvení, matné, mají pět čepelí, pomalé padání je zaznamenáno - v zimě listy keřů s listy.

Odrůda je samoúrodná, dobrá v tom, že bobule je velká, až tři gramy, má asi jednu velikost, její barva není jen černá, ale lesklá černá, což bobulu ještě přitahuje.Berry se shromáždil štětcemod tří do sedmi centimetrů, od čtyř do sedmi kusů v uzlu a štětce v uzlech jsou obvykle dva nebo tři.

Výnoskultivaru Bagiri je dobrý, až pět kilogramů od keře, plodná fáze se zadává na začátku druhého nebo třetího roku po výsadbě.Šupka má průměrnou hustotu a suchou separaci, což umožňuje nejen skladování bobule, ale také jeho transport bez ztráty. Sladká chuťa vůně bobule si dlouho uchovávají a dozrávají společně.

Vynikající chuť bobule je, jako by byla vytvořena, aby se z ní vytvořil džem.Zejména ve spojení s jablky letních odrůd: srpen, bugler, Papyrovka, Robin, White Bulk.

Velmi důležitou pozitivní jakostí odrůdy je její odolnost vůči nízkým teplotám v zimě a vysokým, v létě.Rostliny Bagira jsou zřídka zasaženy antrakózou a plísní, častěji trpí rzí a klíšťaty.

Foto


Historie výběru

Pozoruhodná odrůda černého rybízu Bagir byla získána hybridizací odrůd Minai Shnyrev a Bradthorp chovateli All-Russian Scientific Research Institute InstituteI. V. Michurina.

Kultivace a péče

Zřídka to, co rostlina dává přednost stínování světla, dávejte slunce co nejvíce všem, a rybíz z malého stínu, jsou pouze dobré, neexistují žádné spáleniny od slunce., a tato kvalita nezávisí na odrůdě.

Půda téměř všechny rostliny, jako je úrodná, neutrální a rybíz, není v tomto ohledu výjimkou, ale pokud se jedná o půdu na vašem webu,řekněme, ne ve skutečnosti, ve vaší moci to zušlechtit.

Za tímto účelem nalijte do výsadbové jámy padesát centimetrů, šířky padesát centimetrů a hloubky padesát centimetrů velký kbelík humusu, superfosfát o třech gramech, síran draselný padesát gramů a dřevní popel, vše promíchejte a do sazenice zasaďte sadbu., prohlubujte, hojně zalévejte, mulčujte půdu kolem malého keře, rozdělte sazenice na dva nebo tři pupeny.

Práce je hotová, pečlivě se o ni pečlivě staráme a dostaneme dlouho očekávaný výsledek, ale je to tak, pokud jste na výsadbovém materiálu neuložili a nekoupili jej od náhodného prodejce, a pokud k tomu došlo, počkejte na překvapení.

Rybíznemá rád vysoušení půdy, potřebuje zalévání, protože zasychá, následované uvolněním a stálým plevelem.

Jedná se o velmi jednoduché agrotechnické techniky, bez nichž je však nemožné.

Keřodrůdy Bagiramá střední rosnou sílu, rozrůstající se a do pátého roku po výsadbě by měl tvořit tři nebo čtyři výhonky každého růstového roku.Keř může růst na jednom místě až do věku patnácti let, a jak stárnou, jsou staré výhonky vystřiženy a vznik mladých mláďat bude nahrazen.

Hustá rostlina s dobrým zakořenením výhonků, do které naše odrůda patří, roste velmi rychle, protože kořeny výhonků v místech kontaktu s půdou.Aby se zabránilo nekontrolovatelnému růstu, měly by být výhonky zvednuty nad zemí.

Rybíz se šíří vrstvením a střílí a je velmi snadné je zakořenit.

Dobře vyzrálé výhonky se nutně řežou do šikmé části patnáct centimetrů a vysazují se do připravené půdy k výsadbě v úhlu čtyřiceti pěti stupňů se dvěma nebo třemi pupeny nad povrchem půdy.Péče o klasické řízky.

Onemocnění a škůdci

Odrůda Bagiraje odolná vůči antracnózám a plísním, ale může být ovlivněna rzí a klíšťaty.Klíšťata se otevřeně pohybují po celé rostlině od časových pupenů až do úplného rozkvětu a v této době je nejzranitelnější vůči účinkům pesticidů.

Použité přípravky jsouNeoron ,Actellik ,Akarin .

Na našich stránkách se můžete podrobně seznámit s hlavními příznaky běžných chorob zahrady.Přečtěte si vše o anthracnose, bakterioze, chloróze, rubelě, oidiu a plísni, https://selo.guru/ptitsa/bolezni-p/gribkovye/parsha.html a rez, bakteriální rakovina a bakteriální spálení.

Z rostliny před květem se rostlina postříká infuzí shag.Pokud si všimnete oslabených výhonků s malými listy, je nutné je odstranit a spálit a po rozkvětu posypeme keřem keř, takže zničíte krabičku rybízu.Mšice lze porazit pouze zničením mravenců, vroucí voda je pro jejich vyhlazení vhodná - je neškodná a účinná.

Rybízové ​​odrůdy Bagirachované na konci sedmdesátých let minulého století a úspěšně prošlytest času, který zůstal oblíbeným zahradníkem, přestože počet nových odrůd neustále roste.

Neměli byste však ignorovat tyto odrůdy černého rybízu: Belorusskaya sweet, 98) Gross, Summer resident, Dobrynya ], Venuše.

Užitečné video

Můžete se naučit, jak správně pěstovat černý rybíz z řízků sledováním videa: