Na pokraji chladného počasí: příprava petrklíče na zimu

Petrklíč je stálezelená trvalka.Tato rostlina má obrovské množství druhů.Mezi nimi jsou odrůdy přirozené a chované chovateli.Většina druhů žije na severní polokouli.Tam převládají mírné klimatické podmínky.

Květina se nejčastěji usazuje v blízkosti nádrží, na trávníku nebo na horských svazích.V našem článku se budeme zabývat tím, jak zasadit tuto květinu správně a jaké činnosti by s ní měly být prováděny, abychom ji připravili na zimu.Na toto téma si také můžete prohlédnout užitečné video.

Příprava květu na chlad:Musím oříznout listy?

Například, floxy nebo pivoňky vždy ztratí svou nadzemní část na zimu, ale to nelze provést s prvosenka.Poté, co růžice slábne a mizí, nevytváří nejestetičtější vzhled, ale listy nelze v žádném případě odříznout, protože jsou jakýmsi přírodním štítem před chladným větrem a mrazem.Suché listí se odstraní pouze na jaře, když se sníh již roztavil a rostlina se otevřela.

Jak pěstovat semena na podzim?

Pokud je možné zasít semena petrklíče okamžitěpoté, co byly shromážděny, musíte to udělat ve vysoce kvalitní zahradní půdě v krabici.Tara je vykopána na otevřených postelích.Půda před výsevem dobře napojena.Výsev sám se provádí mělký. Mladé květiny na zimu jsou chráněny hustou vrstvou mulče(do 12 centimetrů).

Výsev semen na zimu se nejlépe provádí v krabicích.To musí být provedeno, když přijdou první noční mrazy a půda začne mrznout.Ve spodní části krabice si musíte uložit záložku silnou drenážní vrstvu.Je také nutné opatřit krabici velkým počtem drenážních otvorů.Výsev sám o sobě by měl být prováděn co možná nejhustěji, ale semena jsou osetá povrchně, mírně pokryta zemí nahoře.

Aby byla květina chráněna, musí být zakryta jakýmkoli netkaným materiálem nebo filmem .Tím se ušetří prvosenka před sněhem, plevelem a nadměrnou vlhkostí.

Upozornění : Před jarem musí být kontejner umístěn na stínovaném místě.Mladé květiny budou potřebovat neustálé zalévání.U sazenic není přípustné ani krátkodobé sucho.

Příprava na zimní období: pokyny krok za krokem

Aby květina mohla přežít zimní období bezbolestně, je třeba dodržovat všechna doporučení pro přípravu a řádnou péči o prvosenka na podzim ] a také dělat vše v určité posloupnosti.Musíte začít ihned po rozkvětu.

Čištění květinové zahrady

První věcí, kterou musíte udělat, je obecné čištění květinové zahrady. Ze skládky se odstraní veškerý odpad, suché listí, větve, fragmenty rostlin .To je nutnédělat, protože během zimní sezóny mohou vytvářet nehygienické podmínky.Může začít proces rozpadu, vzniknou patogenní spory, objeví se paraziti a to vše způsobí poškození květu.

Pro úspěšné zimování se zalévání provádí dobrým navlhčením půdy.Pak se Země kolem prvosenky uvolní.To vytvoří zdravé podmínky pro rostlinu a chrání ji před nadměrnou vlhkostí během tání.

Přístřešek

Dostatečné množství sněhu bude sloužit jako přírodní úkryt pro prvosenky .Ne vždy však může srážení stačit, aby ochránilo květ před chladem.V tomto případě by měla být prvosenka pokrytá smrkovými větvemi jedle.

​​

Tento postup se vyplatí, když teplota klesne na -10 a pod.Materiál pro přístřeší potřebuje pouze čistý a suchý.Je správné vytvořit přístřešek takto: dejte pár větví jedle do nízké chaty a upevněte lanem.Pokud smrk nelze získat, můžete použít větvičky nebo výhonky keřů.

Prořezávání

Jak již bylo uvedeno výše,Petrklíč nemusí na zimu prořezávat listy, protože slouží jako ochrana .Pokud však odrůda květin není mrazuvzdorná a během chladného období bude uložena v kontejneru, odříznou se od rostliny nejen listy, ale i stonky.

Přidání humusu do půdy

Dalším krokem při přípravě petrklíče na zimu je zavedení humusu do půdy.Tento postup musíte provést v době vzniku stabilních nočních mrazů.Tento čas často spadá do poloviny podzimu.Pod rostlinnou značkouhumus, rozptylující se kolem vývodu, je o něco větší, než je průměr prostoru, který okurky zabírají.Nejprve musíte posypat květem vrstvou humusu a potom vrstvou Země nebo jen jednou.To musí být provedeno tak, aby horní část vývodu zůstala v dohledu.

Skladovací vlastnosti některých odrůd domu

Pokud není odrůda petrklíče, která roste v zahradě, mrazuvzdorná, je ihned po vymizení rostliny vykopána, olistěna a stonek odstraněny.a kořeny jsou umístěny v kontejneru se sphagnum.Doporučuje se skladovat v mrazničce.Nízká teplota je velmi důležitá, protože květina by neměla předčasně začít růst a vyvíjet listy.Pokud se to náhle stalo, rostlina se vysadí do květináče a uchová se na chladném místě. V teplém prostředí a při nízké vlhkosti je petrklíč čelen smrti .

Rada : Rovněž je povoleno extrahovat celou půdu z půdy a transplantovat ji do nádoby, přičemž se vezme objem, který bude dvakrát vyšší než nadzemní objem.
  1. Kořeny musí být pečlivě očištěny od staré půdy, aby nedošlo k poškození tenkých křehkých částí.
  2. Poté je petrklíč vysazen ve zvláštní půdní kompozici pro pokojové kvetoucí rostliny.Smíchá se s pískem v poměru - jedna ku jedné.
  3. Nehloubte kořen krku.
Pokud plánujete začít pěstovat prvosenka, doporučujeme vám seznámit se s vlastnostmi výsadby doma a na zahradě, přesazením a dělením, jakož i výsadbou a pěstovánímz tohokvětina.

Péče

Petrklíč uchovávaný v nádobách a květináčích je napojen pouze měkkou vodou .Když se vrstva Země usadí, přidejte novou zeminu.

Nádoba je umístěna na mírně osvětleném místě s teplotou +13 ... + 15 stupňů.Vlhkost je udržována pomocí skleníku, který by měl být pravidelně větrán.

S takovým odjezdem bude Petrklíč snadno přežít zimu a v květnu ji lze poslat na zahradu.

Závěr

Při pěstování prvosenky je nutné vzít v úvahu všechna pravidla a nuance péče o ni .Obzvláště důležitou fází je příprava rostliny na zimu.Hodně záleží na této fázi - životaschopnost květu a kvalita kvetení.Pokud je postup přípravy proveden správně, pak petrklíř přinese po mnoho let krásné elegantní květiny a ozdobí pozemek v zahradě.