Nabídka růžová krása - Pelargonium Pink: popis odrůd s fotografií, reprodukcí, výsadbou, péčí a nemocemi

Pelargonium Pink vyniká mimo jiné odrůdy této rostliny.Růžová se vyznačuje růžovou barvou různých odstínů v závislosti na odrůdě.

V článku budeme hovořit o botanickém popisu, o tom, jak správně ošetřovat rostlinu, ao reprodukci.

Také se učíme, jak se vypořádat s škůdci, kteří mohou napadnout naši růžovou krásu.

Botanický popis,historie výskytu a přibližné náklady

Charakteristickým rysem všech pelargonií je tvar jejich květenství. Okvětní lístky v nich získávají podélný tvar.Jako by dva horní okvětní lístky byly umístěny samostatně, v průběhu času spolu mírně rostou.Zbývající tři okvětní lístky zůstávají níže, jsou rovnoměrně rozděleny vůči sobě navzájem.

Na rostlinách přírodního původu jsou květiny velmi jednoduché na strukturu a na dotek.Mezi hybridními odrůdami však existuje terry a kromě toho mohou mít nejrůznější podobu.Květiny se shromažďují v květenstvích, které svým tvarem připomínají deštníky.

Listové desky ve tvaru, zpravidla , jsou břečťan, někdy můžete vidět listy se zubatýmiokraje.Listy podobné kapradím nebo s rozříznutými konci jsou mnohem méně běžné.Obarvení desek je jedinečné: není to jen monochromatické, ale také dvou- a dokonce tříbarevné.

Většina pelargonií z velké částik nám přišla z Jihoafrické republiky .Tyto rostliny přišly do Evropy v 17. století.První zemí, ve které se Pelargonium objevila, byl Holandsko.Místní botanici sem přinesli tuto květinu jako lék.

Popsaná rostlina se prodává v obchodech v několika formách:

 • semena (cena jednoho sáčku kolísá kolem 100 rublů);
 • v malých řízcích (lze je zakoupit za 100–200 rublů);
 • ready-made kvetení rostlin (jeho náklady jsou asi 300 rublů).

Odrůdy s fotografiemi

Níže najdete popis a fotografie oblíbených odrůd pelargonia.

Graf

Tato odrůda patří vzhledem k tvaru listových listů k včelím druhům. Druhé jméno pro buccalis je štít (nebo Evie). Vzhled se listy podobají javoru, ale v Pelargoniu jsou listy hladší, pětiúhelníkové.

Listové desky nahoře jsou pokryty voskovým povlakem, na dotek jsou velmi husté, masité a lesklé.Díky tomuto typu listů (zejména jeho lesku) velmi často kolemjdoucí berou Pelargonium na umělou rostlinu.Stín listů je světle zelený, ale velmi jasný a nasycený.

Pelargonium Pink označuje ampel květiny, jeho stonky jsou velmi tenké a dlouhé.Proto růžováideální pro pěstování na balkonech, altánech i na květináči.

Pupeny mají sytě malinovou barvu. Vyznačují se velmi jasně ze zbytku světle zelené části rostliny.Velikost květů je velmi velká.Okvětní lístky pupenů jsou velmi froté, umístěné blízko sebe, takže z dálky připomínají pivoňky.Okvětní lístky na zádech jsou mnohem bledší, takže se zdá, že spodní část květů se zdá být podšívka.To vše vytváří efekt přetečení.

​​

Pandora

V této odrůdě jsou květy velmi jednoduché vzhledem a na dotek.Nic zvláštního nevyčnívá.Forma, ve které jsou všechny pupeny shromažďovány, je však pozoruhodná.Vypadají jako tulipán, ani jediný tulipán, ale kytice miniaturních květin, a některé srovnávají tuto květenství se sklenicí.

Nápověda! Vřeteno pandory je rozvětvené, takže ji musíte svírat tak často, jak je to jen možné.V tomto případě bude na rostlině mnohonásobně více květin.

Listové desky připomínají lastury ústřice- jsou půlkruhové s malými zářezy.Barva listů je zelená, jasná, ale při nedostatku světla se začínají objevovat bílé žíly.Pandorina reakce na horké klima je velmi zajímavá - neobjevuje růžové květy, ale světle červenou.

Růžová

Tato odrůda se nemůže chlubit neobvyklým odstínem pupenů ani žádnou unikátní strukturou, ale Pink je známá svou jedinečnou vůnícož prakticky vyzařujeneustále.

Z tohoto typu se získává éterický olej, který se následně používá při výrobě kosmetických prostředků, zejména parfémů.Nejaktivnější esenciální olej z Pelargonium rosea používá Francie - světové hlavní město voňavkářství.

Jak správně pěstovat - pravidla a tipy

Pokyny k výsadbě

Popsaná rostlina se týkádruhy, které jednoduše netolerují nadměrnou vlhkost v půdě i ve vzduchu.Protoje nejdůležitějším úkolem pěstitele před výsadbou poskytnout drenážní vrstvu .

Jak je tedy vhodné pěstovat Pelargonium?

 1. Na dno nádoby nalijte drenážní vrstvu 2-3 cm vysoko.
 2. Dále je pokryta předem připravená půda.
 3. Do hrnce se umístí malý stonek.
 4. Pro začátečníky je nejlepší dát přednost malým kontejnerům.Takže rostlina bude kvetat rychleji a hojněji.
 5. Top s průhlednou skleněnou nádobou.Tím bude zajištěna optimální hladina vlhkosti.
Nápověda! Půda se obvykle nakupuje hotová.Ale můžete to uvařit sami.Za tímto účelem se trávník a listová půda, stejně jako rašelina a hrubý písek, berou ve stejném poměru.

Výběr místa a osvětlení

Pelargonium je velmi fotofilní druh. Při absenci světla přestane tato rostlina produkovat éterické oleje, zůstane v růstu a kvetení.Na květ by mělo dopadat světlo po dobu nejméně 16 hodin denně.Pro umístění Pink je lepšíVyberte jižní a východní stranu místnosti.Pokud je to nutné, zkušení pěstitelé používají fytolampy.

Půda musí dobře procházet vzduchem a vodou.Protože stagnace tekutiny v substrátu způsobí rozklad kořene.Kyselina půdy by měla být neutrální.

Doporučení pro péči

 • Teplota.Pelargonium je velmi termofilní rostlina.Proto by optimální teplota měla kolísat mezi 25-27 stupni.
 • Vzduch by neměl být příliš často zvlhčován.Je lepší, když je hladina vlhkosti udržována na 60%, už ne.
 • Půda by neměla být ucpaná.
 • Zalévání.Tato rostlina netoleruje velké množství vody v substrátu.Proto jej příliš nezvlhčujte.Před novým zavlažováním je nutné počkat, až bude půda úplně suchá.Optimální způsob hydratace je jednou za 10 dní.
 • V zimě může být frekvence zavlažování snížena na jednou za dva týdny.
 • Hnojiva jsou vybírána s vysokým obsahem fosforu.Je lepší nevybírat organické komplexy, Pelargonium na ně špatně reaguje.
 • Květináč by neměl být příliš velký.V širokém květináči rostlina roste pouze v kořenovém systému.

Nemoci a škůdci

Nejnebezpečnějším onemocněním Pelargonia je hniloba oddenků a stonků.Nejčastěji se to děje v důsledku neustálého zamokření půdy. Hnilobu lze vidět změkčenými částmi rostliny. V tomto případě musí být celá rostlina ošetřena okamžitěantimykotika a zpracovávají nejen květ samotný, ale také půdu, ve které roste.

Důležité! Takové pelargonium není v žádném případě řízky.

Někdy je rostlina napadena šedou hnilobou, její negativní účinek je směrován na listy a pupeny.V tomto případě je Pelargonium izolován od ostatních barev a postřikován fungicidními látkami.Zpracování se provádí několikrát s přestávkou týdne. Nezapomeňte se zbavit postižených oblastí rostliny.

Bojujte s mšicemi, klíšťaty a plísní s Bordeauxovou tekutinou nebo insekticidy.Pelargonium je mnohem méně častěji napadáno molicemi a housenkami.V tomto případě použijte sodík draselný.

Vlastnosti rozmnožování

Tato květina se šíří vegetativně:

 • řízky;
 • plechová deska;
 • fragment listu.

List

Proces množení listovou destičkou a fragmentem listů jsou si navzájem podobné :

 • Pěstitel musíVyberte si velký, zdravý list bez vad.Poté proveďte řezy ostrým nožem, jako by rozdělil list sám na trojúhelníkové úlomky.
 • Aby nedošlo k hnilobě, jsou kropeny popelem nebo aktivním uhlím.
 • Platinová deska se v zemi mírně prohloubí a zakryje sklenicí, dokud se neobjeví nové listy.

Řízky

Mladé výsadbyse vybírají pro výsadbu, které jsou po řezání vystaveny čerstvému ​​vzduchu k sušení.Vyberte si takovýřízky, na kterých budou nejméně tři listy.

Je možné vkládat řízky do vody, dokud se na nich neobjeví nové kořeny, nebo je můžete okamžitě zasadit do země, ale současně je ošetřete stimulátorem růstu.

Semena

Existuje také množení semen.Není tak rychlý jako vegetativní, ale někdy je nutné uchýlit se k této konkrétní metodě reprodukce.

 1. Pro výsadbu se semena osejí na zemi, mírně rozdrcená půdou.
 2. Nastříkejte půdu postřikem.
 3. Semeno se poté na měsíc pokryje sklem.
 4. Na konci této doby se objeví první výhonky, které již mohou být ponořeny.
Chcete-li se dozvědět více o dalších odrůdách a typech pelargonia, přečtěte si o růžicovitých, voňavých, trpaslících, Pak, zahrada, zonální, rokoko, hvězdná, SO.

Pelargonium z růžových odrůd se považuje za květ ženský, a proto je dán dívkám a ženám jako uznání jejich něhy a romantiky.