Nádherné dekorativní květiny "Aeschinantus": její druhy a fotografie

Eschinanthus je velmi vzácná květina.

V růstu je nenáročný.Má rád mírné zalévání, jasné přirozené světlo.

Propagované osivem a řízky.Při dobré péči kvetou kvetoucí a rozléhá se.

Obecný popis rostliny

Květ „Eschinanthus“ je mimořádně vzácným zástupcem flóry, pro svůj vzhled je rostlina častozaměňován s "Sloupec".Jméno dostal ze dvou slov: „aischyneia“ - křivka a „anthos“ - kvetení.Roste v tropech.Preferuje lesy Malajsie, Vietnamu, Singapuru, Thajska, Indonésie.

V divokých podmínkách roste réva ve formě . Rostlina se pevně ovine kolem větví úzce rostoucích stromů.Odkazuje na epifytické poddruhy.V Ruské federaci, na Ukrajině, v Bělorusku je téměř nemožné se s ním setkat.Ti, kteří mají to štěstí, že si mohou koupit Aeschinanthus, mohou být na takový nález hrdí.

Vnitřní může růst ampelous. Vypadá dobře v zavěšování květináčů, regálů, skleníků.Slouží jako dekor do zeleného rohu.Větve této květiny visí.Na jejich koncích jsou tvořena malá květenství s lahodně vonícími shluky.

Odstíny barev se liší podle poddruhu. Může to být oranžová, malinová, vínová, jasná krev.Větve se spoustou listů.Smaragdové letáky, příjemné na dotek.Mnoho pěstitelů květin srovnává rostlinu s „Hypocirrózou“ a „Columnae“.

Druh z fotografií

Mona Lisa

Nejběžnější poddruhy. Týká se okrasných rostlin.Velmi náladový, vyžaduje zvláštní péči.Kvetou pouze s pečlivou péčí, dodatečným oblékáním a pohodlnými podmínkami.Květiny jsou zakřivené, jasně krvavé odstíny.

Větve visící dolů se spoustou hustých smaragdových listů. „Eskhinantus Mona Lisa“ nemá při odchodu z domova žádné výrazné rozdíly od ostatních druhů.

Krásné

Týká se vždyzelených keřů. Vypadá skvěle na zavěšené květináče.Je vybaven podlouhlými stonky.Na špičkách výhonků kvetou trubkovité vínové květy.Jsou shromažďovány ve velkých svazcích po 10 až 13 kusech.Rostlina má velké smaragdové listy.Péče o "Eschinanthus the Beautiful" doma nevyžaduje žádné zvláštní akce.

Carolina

Vztahuje se na ampely. Letáky jsou podlouhlé, oválné.Na délku dosahují 5-8 cm, na šířku - 3-6 cm. Mladé listy jsou obdařeny malými villi.Květiny ve formě šálků, malinový odstín.

Mramor

Ve vnitřních podmínkách roste dobře. Zahradníci oceňovali jejich nádherné ozdobné listy. Název dostal díky barevným listům.Smaragdové letáky s vybledlým asymetrickým příčnýmlinky.

Zadní strana listu s výrazným vzorem v hnědé barvě.Květy jsou trubkovité, smaragdové barvy. Roste v Indii a Číně.V divokých podmínkách stonky dorůstají až do délky 9-12 cm.Výhonky mohou dosáhnout 55-65 cm. Díky postranním procesům roste tento zástupce flóry dokonale široko.

Twister

Jedná se o kříženec poddruhu „Rasta“. Má lesklé smaragdové listy s malými kadeřemi.Kvete krásně a hojně.Květy jsou oranžově vínové.

Domácí péče

Tvorba koruny

Zachování dekorativnosti rostliny pokvetení, je ořezávat ročně.

Dospělé protáhlé stonky musí být vyříznuty.

Místo toho rostou nové výhonky.

Poté se květina rozrůstá a svěží.

Řezané řízky lze použít k rozmnožování.

Zalévání

Rostlina dává přednost mírnému zalévání.Je důležité počkat, až vrchní vrstva substrátu zaschne.Květinu nelze naplnit.V tomto případě začne kořenový rozklad. Pro zavlažování je nejlepší používat měkkou vodu při pokojové teplotě. Voda by neměla obsahovat chemické nečistoty.Tvrdá voda s nadbytkem stopových prvků vápník nepříznivě ovlivňuje zdraví rostlin.

Vlhkost

Protože rostlina byla dovážena z tropů, potřebuje velmi vysokou vlhkost.Květina netoleruje sucho a horké počasí.Když takév suchém vzduchu tento zástupce flóry začne házet listí a neotevřené pupeny. K udržení nezbytné atmosféry se květina pravidelně stříká teplou vodou ze stříkací láhve.

Přistání a přesazení

Přesazování se provádí na jaře. Mladé rostliny se vysazují každoročně.Dospělí 1-3krát ročně.Pro transplantaci jsou vybrány hlubší a širší kontejnery.Průměr nových květináčů by měl být 1-3 cm větší než ty předchozí, protože tento zástupce flóry miluje bližší jídla.

Nápověda! Proces se provádí překládkou, protože rostlina má velmi křehký kořenový systém.

Vypouštění z oblázků nebo rozbitých cihel se nalije do dna.Půda si vyberte nízkou kyselinu.

Pěstování ze semen

Propagace Aeschinanthus nastává odřezky. K tomu použijte stopky, které zůstaly po prořezávání.Nejobtížnějším procesem je pěstování rostliny ze semen.

Chovatelé obvykle používají tuto metodu k pěstování a hybridizaci nových poddruhů květin.Semena se shromažďují z vyzrálých pupenů.Vylévají to na papír a celý den ho vysávají.Poté jsou zasety do připraveného substrátu do hloubky ne větší než 0,5 cm.

Postříkejte postřikovačem a zakryjte skleněnou nádobou, čímž se vytvoří skleníkový efekt.Aby se nenarušila atmosféra skleníku a nezačínal studený vzduch, budou další sazenice zalévány pánví nádrže.

Po chvíli by se měly objevit první výhonky.Po jejich úplném zakořeněníponořit se a přesadit do květináčů pro neustálý růst.

Teplota

Tento zástupce flóry patří rostlinám milujícím teplo.Mírný pokles teploty v zimě má pozitivní dopad na pokládání budoucích pupenů.Optimální teplota pro růst v létě je 22-26 ° C.V zimě by teplota neměla klesnout pod 17 ° C.Za takových podmínek rostlina začne kvetit brzy na jaře.Povolena je stálá celoroční teplota 22-26 ° C.Ale v tomto případě bude kvetení pozdě a krátké.

Důležité! Nejdůležitější podmínkou růstu je absence otevřeného větru a průvanu.

Je zakázáno umisťovat květinu do venkovních proudů.Jinak v důsledku častých teplotních změn bude Aeschinanthus velmi nemocný.

Osvětlení

V přírodě tato rostlina roste na druhé úrovni.Slunce na něj částečně padá.Květina je přizpůsobena částečnému stínu, který je odhozen úzce rostoucími keři a stromy.

Proto při pěstování ve sklenících, bytech nebo domech potřebuje tento zástupce flóry podmínky blízké divočině.

Nejlepší osvětlení pro květ je jasné, přirozené světlo.Netoleruje přímé sluneční světlo.S nedostatkem světla rostlina nebude květovat.

Video

Toto video vám pomůže zjistit, jak se nejlépe starat o Eschinanthuse doma:

Čtenář může mít zájemčlánky o jiných vzácných rostlinách:

Nemoci a škůdci

Rostlina může být ovlivněna mealy buši, mšicemi a třásněmi.

Obvykle se škůdci objevují společně s novými vnitřními květinami nebo půdou.

Když se najde hmyz, květ se postříká insekticidy.

Lze také použít alternativní prostředky - roztok manganistanu draselného nebo roztavené prací mýdlo.

Důležité! Nemoci mohou nastat při nesprávné péči.

Neměly by být povoleny extrémní teploty, nadměrné zalévání a průvan.Jinak se objeví plísňová onemocnění, plísně, šedá hniloba.

Eschinanthus preferuje prodyšnou půdu. Má ráda přirozené světlo, mírné zalévání, vrchní obvaz.Roste dobře v zavěšených květináčích ve světlých místnostech bez průvanu.Pokud je špatně udržován, může být náchylný k škůdcům.Vypadá skvěle v zavěšených květináčích, sklenících, prosklených lodžiích a botanických zahradách.