Nádherné výtvory přírody - Trpasličí hedvábné slepice

Hedvábné kuřecí plemeno má bohatou historii původu.Mimořádný, ale velmi krásný vzhled, neobvyklá barva kůže, maso, kosti z tohoto kuře znamenají úžasný přírodní výtvor.

Lidé, kteří jsou zvyklí chovat standardní a běžná plemena kuřat, se na ni dívají, aniž by se dívali.A tady - taková nádhera!

Přestože je toto plemeno dekorativní, je zdrojem uzeného masa a poměrně velkých vajec pro toto plemeno.

Místo narození tohoto plemene se považuje za zemi vycházejícího slunce - Čína.Jeho první popis lze nalézt v poznámkách o putováních, které patří do rukou slavného cestovatele Marka Polo.Mluvil o hedvábných slepicích jako o ptácích s černými vlasy místo peří.

V roce 1874 bylo toto plemeno oficiálně uznáno v Severní Americe.Hedvábné slepice se díky svému původnímu vzhledu staly populární mezi milovníky dekorativních plemen.Lidé říkali, že toto plemeno se objevilo v důsledku křížení králíků a slepic.

V Rusku byly hedvábné slepice v roce 1768 rozjímány.Od té doby se toto plemeno rozšířilo na Astrachaňsku, na Sibiři a na dalších územích naší země.

Popis plemene Trpasličí hedvábí

TrpaslíkPlemeno hedvábných kuřat je dekorativní díky svému specifickému a velmi elegantnímu vzhledu.

Jejich kůže není růžová, jako většina kuřat, ale černá.Maso a kostra kostry ptáka mají stejnou barvu.Zobák hedvábných kuřat je také tmavý, modrý;ušní uši mají namodralý nádech.Nejvýraznějším rysem je peří, podobné chmýří nebo chlupům zvířat.

Kromě toho existuje celá řada hedvábných slepic, u kterých kromě původního peří roste také vous.

Barva peří se může zcela lišit: bílá, červená, pestrá, šedá, béžová, stříbrná.Slepice v paprscích slunce, způsobující jejich jemné peří jiskřící barevnými světly, vypadají prostě úžasně.Příroda přistupovala ke kreativnímu procesu se zvláštní péčí a vytvořila tato úžasná stvoření.

Hedvábné slepice mají na nohou pět prstů
, z nichž dva jsou umístěny za sebou a jsou oddělené.Na přední straně prstů je hustý ocas.

Někdy se to však nestane, ale to neznamená, že kuře není čistokrevné plemeno.Skutečnost je taková, že taková vnější vlastnost je genetickým rysem kohoutů, kteří zdědí své ústavní rysy.

Barva končetin je černá s namodralým nádechem.Na miniaturní hlavě je malý hřeben peří.Hřeben je červeno-modrý.Oči jsou nahnědlé černé.Ocas není dlouhý a vysoko nasazený.

Hrudník je silný, široký, zaoblený tvar.Křídla - i když široká, ale spíše krátká a volně spojenádo těla.Nohy jsou malé, obvykle pokryté nadýchanými peřím.

Vlastnosti

Povaha těchto slepic je docela přátelská.Vycházejí dobře s cizími lidmi, kteří musí žít v jejich kuřecím koši.

Jsou velmi uctiví a pozorní vůči svým potomkům.Trpělivě líhnoucí vejce čekají, až je jejich prvorozené dítě obklopí rodičovskou pozorností a péčí, ne jediný krok od nich.

Je zajímavé, že hedvábné slepice, aniž by vykazovaly sebemenší nespokojenost a protest, mohou vylíhnout vejce a ostatní ptáky, pokud je nepostřehnutelně snášejí.Takže, aniž byste se uchýlili ke službám inkubátoru, můžete přivést kuřata na koroptve, bažanty a jiné středně velké ptáky.

Hedvábné slepice je přijme jako své vlastní, pečlivě je ochrání a vychovává.Ukazuje se, že tyto roztomilé slepice mají nejen hedvábné peří, ale také hedvábnou postavu.

Černá kůže slepic byla podrobena důkladnému výzkumu vědci, kteří ve svém buněčném složení našli nejen aminokyseliny, ale také vitaminy, fosfor, železo, vápník a dokonce i kyselinu nikotinovou.Při konzumaci tohoto produktu dostávají lidé látky, které zlepšují aktivitu vnitřních orgánů.

Úžasně se vyskytuje čištění krve, její nasycení hemoglobinem a červených krvinek.Proto je hedvábné kuřecí maso považováno za jedinečné a léčivé.Na jejím základě se vyrábějí léky, které pomáhají zotavit se ze závažných onemocnění, jako je migréna, tuberkulóza atd.

Maso z hedvábných slepic je skutečnou pochoutkou, kterásloužil ve výjimečných případech.Pokud přidáte do vývaru rafinované koření a koření, může se polévka proměnit ve skutečné kulinářské mistrovské dílo.

Ačkoli se Evropané zpočátku setkali s touto pochoutkou s určitou opatrností, nevěřícně pohlédli na černé maso.Ale tento incident je už dávno, a současníci jsou rádi, že absorbují nádobí pomocí tohoto produktu.

Chov a růst

Hedvábné slepice jsou nenáročné a nenáročné na péči, alemají rádi teplý a svěží vzduch .Vlhkost a vysoká vlhkost v místnosti způsobují, že jsou křehké a letargické, a ptáci mohou snadno onemocnět.

Úplně vnější vlastnosti plemene se objevují po několika měsících života, kdy slepice procházejí prvním moltem.Proto se chovatelům drůbeže doporučuje, aby kupovali již dospělé jedince, nikoli mladé zvířata.Někdy, místo chmýří, jsou kuřata zarostlá peřím, ale k tomu dochází jen zřídka.

Plemeno s bílým peřím je považováno za nejvíce životaschopné .Pro krmení kuřat se používají pouze vysoce kvalitní krmiva.Právě narozená mláďata jsou bezbranná a slabá.

Aby byla zachována jejich vitalita, je nutné dodržovat teplotní režim v místnosti nejméně 30 ° C.Každých sedm dní se teplota snižuje o 3 ° C, dokud nedosáhne 18 ° C.

Nejprve se kuřata krmí každé 2 hodiny, poté se časové intervaly postupně zvyšují a po měsíci je dost kuřat dostávat každé 3 hodiny.Tyto slepice tedy nelétajíHřady pro ně nemusí být vyráběny.

Charakteristiky

Ve věku jednoho roku dosáhli kohouti váhu -1,8 kg. A kuře - 1,3 kg.

Účel tohoto plemene není omezen na prokázání jeho nádherných externích údajů.Kuřata mohou nést až 120 vajec ročně, což je pro toto plemeno dost velké.

Chmýří slepice je považováno za velmi cenné.Je stříhán jak od dospělých, tak od jiných domácích zvířat.

Kuřata mohou v zimě spěchat a dát stejný počet vajec jako v létě, ale pro to musíte vytvořit optimální a pohodlné podmínky v kurníku.

Kde koupit v Rusku?

Hedvábná kuřecí kuřata lze zakoupit na následujících kontaktech:

  • Pasechnik , T. +7 (952) 240-14-71.
  • Kurkurovo(Moskevská oblast), T. +7 (985) 200-70-00.

Analogy

Vousatá hedvábná kuřata lze považovat za podobné plemeno, ale v Rusku jsou chována mnohem méně často než jejich protějšky.

Milflerská trpasličí kuřata jsou známá pro své chundelaté nohy.Kliknutím na výše uvedený odkaz se o nich dozvíte více.

Pro zájemce o moskevské černé plemeno slepic byl napsán samostatný článek na: https://selo.guru/ptitsa/kury/porody/myaso-yaichnye/moskovskie-chernye.html.

Při péči o vlastní domácnost sestávající z načechraných bílých slepic by člověk neměl zapomenout, že stejně jako jakékoli jiné plemeno vyžaduje pozornost majitele a pečlivou péči.A pak slepice vrátí vše stokrát a poskytne majiteli uzdravení a výživnéprodukty.