Nádherný nástroj pro Epin: co pomůže orchidejím a jak je používat?

Chtěl bych, aby naše pokojové květiny, včetně sissy orchideje, potěšily nás svým bohatým a dlouhým kvetením a zdravým vzhledem.

Phalaenopsis je rostlina v květináči, která vyžaduje pečlivou péči.Aby rostlina kvetla po dlouhou dobu, její listy zůstávají nasycené zeleně, musíte použít lék, jako je Epin.

A produkt je také schopen chránit květinu před infekcí houbovými a bakteriálními chorobami.

Co je to?

Epin je léčivo, které je přírodním stimulátorem rostlin , získávané umělým způsobem.Jeho působení je zaměřeno na posílení ochranných funkcí phalaenopsis zvýšením imunity.

Složení

Lék je založen na epibrassinolidu.Pro rostlinu je to naprosto bezpečné, přestože se jedná o umělou látku.Epin se racionálně používá pro rostliny, aby se vypořádaly s mnoha nemocemi.

Nástroj lze také použít k aktivaciprocesy „probudit“ květinu pro aktivní růst a kvetení.

Uvolňovací forma

Epin se vyrábí v 0,25 ml ampulích. V jednom balení jsou 4 ampule.

K čemu je?

​​

Použitím Epinu lze dosáhnout těchto výsledků:

 • stimulace omlazení květin;
 • zvýšení rychlosti tvorby a kvetení pupenů;
 • rychlé zakořenění procesů;
 • snížení koncentrace dusičnanových prvků a jiných škodlivých látek;
 • stimulace růstu a vývoje kořenového systému orchidejí;
 • vývoj imunity vůči chorobám, škůdcům a stresu.

Epin je druh bioaditiva, pouze pro rostliny. Podporuje síly, ale nemůže nahradit hlavní výživu, nebo spíše hnojivo a zalévání.

Výhody a nevýhody

Pokud jde o výhody používání Epinu, byly diskutovány výše, ale nevýhodou této drogy je to, že může nejen pomoci, ale také poškodit.phalaenopsis.Je založen na látce - epibrassinolidu, která se rozkládá pod vlivem slunečního světla.Doporučuje se tedy zpracování provádět pouze večer.

Další minus léčiva spočívá v tom, že v zásaditém prostředí ztrácí své prospěšné vlastnosti, proto se doporučuje ředit Epin pouze čištěnou nebo převařenou vodou.V extrémním případě můžete přidat 1-2 kapky jakékoli kyseliny do 1-2 litrů ve vodě.

Jak ukládat?

Epin je chemický přípravek, a proto by měl býtskladován na místě, kde není přístup pro děti azvířata .Nejlepší je použít krabici, která bude uzamčena.Vyberte si tmavé místo pro uložení léku, aby přímé sluneční světlo nevytečelo.Maximální doba použitelnosti Epinu je 3 roky od data výroby.

Vzhledem k tomu, že dávka použitého léčiva je velmi malá, musí být po otevření ampule umístěn její obsah do lékařské stříkačky.Zlikvidujte ampuli po zákroku a podle potřeby vyprázdněte stříkačku.Můžete jej uložit na chladném místě nebo v polyethylenu.

Jak se liší od ostatních top dresů?

Jiné prostředky ve srovnání s Epinem aktivují růst orchideje, bez ohledu na to, zda má sílu to udělat.Někdy se stane, že po provedení dalších obvazů začne květina rychle růst a pak umře.Důvodem je, že květina utrácí veškerou svou sílu na růst.

Akce společnosti Epin je přesně opačná.Podporuje produkci živin, které později pomohou květu růst .Zpočátku si tedy phalaenopsis vytvoří vnitřní sílu a teprve po určité době bude účinek Epinu patrný.

Bezpečnostní pravidla pro použití

Při zpracování orchideje Epin je třeba dodržovat následující pravidla:

 1. Produkt nekombinujte s jídlem.
 2. Při zpracování rostliny si položte rukavice na ruce a masku na obličej.
 3. Po zákroku si umyjte ruce a obličej mýdlem pod tekoucí vodou.
 4. Vypláchněte si ústa čistou vodou.
 5. V blízkosti místa,kde je droga uložena, nemůžete zapálit oheň.
 6. Ošetřujte rostlinu brzy ráno nebo večer, ale ne odpoledne.

Kde a kolik mohu koupit?

A přestože je Epin považován za silný a účinný lék, je levný.Třídicí prostředky se vyskytují v balíčcích, v nichž je několik ampulí. Minimální cena epinu je 13 rublů(0,5 ml) a za 1 litr léku bude muset být zaplaceno 5 000 rublů.

Postupné pokyny k použití

Jaké dávkování zvolit Pro přípravu pracovního roztoku je nutné kombinovat 5 l vody a 1 ampulku produktu.Dávku lze nalézt na obalu léčiva.

Jak chovat?

K přípravě produktu použijte pouze převařenou vodu nebo k němu přidejte 2 kapky kyseliny.

Jak používat hotový roztok?

Když je roztok připraven, měly by se do něj zavést květináče s phalaenopsis.Pokud z nějakého důvodu nebyla orchidej odstraněna včas z roztoku, pak se není čeho bát, protožeEpin nepoškodí .V tu chvíli je třeba umýt půdu pod tekoucí vodou a zdržet se hnojení 3-4 týdny.

Pracovní řešení společnosti Epin je možné použít nejen k ponoření phalaenopsis, ale také k ošetření pouze kořenů.Udělejte to nejčastěji během transplantace.Můžete také navlhčit tampón v přípravku a projít všechny listy.

Doba zpracování

V závislosti na stupni růstu rostlin se doba expozice může lišit.Průměrný postup je od10 minut až 2 hodiny.

Frekvence postupu

Epin není vhodný pro časté používání. Použití léku se doporučuje během aktivního růstu phalaenopsis, a jednou ročně, měsíc před dormancí.Začíná to kolem listopadu.

Na žádost pěstitele je možné stimulovat květ během transplantace i při detekci škůdců nebo známek choroby.Epin nebojuje s parazity, ale naopak zvyšuje imunitu květu pro rychlé zotavení.

Chyby při práci s drogou a řešení důsledků

Předávkování zůstává jediným nesprávným použitím epinu.Phalaenopsis to však nijak neublíží, bude jen nutné dále omezit aplikaci hnojiv na 3-4 týdny.

Existují nějaké kontraindikace?

Výrobce neuvedl žádné konkrétní kontraindikace pro použití epinupro léčbu phalaenopsis.

Lze něco nahradit?

Jediným analogem epinu zůstává Zircon.Jedná se o stimulátor biologického růstu, který je fytohormonem.Rostlina může zemřít, pouze pokud ji použijete ve zvýšené dávce.

Pokud jde o Epina, jeho jednání je mírnější.Jedinou věcí, kterou Epin ztrácí na Zircon, je koncentrace aktivní složky.V první přípravě je menší, takže výsledek není okamžitě patrný.
Pokud se z nějakého důvodu rozhodnete nahradit tento lék jiným, zahradníci takové možnosti nabízejíobvazy a ošetření orchidejí: Bon Forte, Cytokininová pasta, kyselina jantarová, česneková voda, Fitoverm, Aktara, Agricola, Fytosporin, vitamíny B a hnojiva připravená samostatně doma.

Epin je populární léčba phalaenopsis s cílem zvýšit jeho růst a vytvořit trvalou imunitu , která květu umožní bojovat proti škůdcům a chorobám.Epin je prakticky neškodný pro pokojové rostliny, ale přesto proces přípravy řešení a jeho použití vyžaduje dodržování všech doporučení a pravidel.