Nádherný svět fialek K. Morev: The Burnt Sun, Olesya a další

Chovatelé fialek nás nepřestávají potěšit novinkami odrůd a kříženců.Na specializovaných výstavách a fórech se vaše oči vynoří z řady neobvyklých barev a tvarů senpole.

Některé odrůdy se stávají skutečnými poklady sbírek chovatelů a některé jsou široce rozšířeny mezi znalci této úžasné rostliny.Dnes se seznámíme s nejlepšími druhy fialek od Konstantina Moreva.Na toto téma si také můžete prohlédnout užitečné video.

„Fialové“ umění K. Moreva

Jedním z chovatelů, jejichž odrůdy fialek se mezi pěstiteli květin stali skutečnými favority, je Konstantin Morev z Moskvy.Jako dítě se začal zajímat o šlechtění rostlin.K tomu přispěl jeho seznámení s kryphaem „fialového“ umění Boris Mikhailovič Makuni, který žil ve stejném vchodu s chlapeckou rodinou.

Podle zkušených senpolistů nejsou květiny Konstantina Moreva v žádném případě nižší než nejlepší cizí odrůdy .Jak sám chovatel říká v jednom ze svých rozhovorů, výběr je pro něj stálým výběrem a zlepšováním a tento proces je nekonečný.

Navzdory skutečnosti, že hlavní profese Konstantina nesouvisí s biologií, je počítačovým programátorem školením a mezi tak populární meziodrůdy pěstitelů květin jako Frosty Cherry, Blue Fog, skleníkový efekt, Pink Panther, svatební kytice a mnoho dalších.Jeho nové odrůdy na ně čekají speciálně na výstavu.Seznámíme se s popisem slavných odrůd fialek tohoto talentovaného chovatele.

Charakteristika druhů s fotografiemi

Spálené slunce

2005 odrůda.Zásuvka je velká, s dlouhými stopkami, docela elegantní.List je tmavě zelený, prošívaný.Květy jsou velké (až 6 cm), od jednoduchých, po první kvetení, až po velmi zdvojené.

Barva fialových lístků je lososově růžová, ve středu tmavší skvrna .Sedmý den po otevření pupenu se objeví skvrna a postupně začíná růst.V závislosti na podmínkách zadržení může centrální bod okvětní lístky zcela zaplnit, ale jeho rozprostřené konce jsou obvykle 4 až 5 milimetrů od okraje okvětního lístku, což vytváří účinek širokého okraje.

Pozor : Odrůda se bez dalšího osvětlení cítí skvěle.Když se děti množí z listu, dává to rychle, aktivně roste a získává zelenou hmotu.Kvetou sedm měsíců po výsadbě.

Stone Flower

2007 Variety.Standardní zásuvka.Listy jsou velké a zvlněné (někteří chovatelé píšou o silné kudrnatosti listů, ke které dochází při nadměrném osvětlení).Listy jsou tmavě zelené.

Květy jsou střední (do 4 cm), polodvojité a dvojité.Barva okvětních lístků je rubínově fialová, s tmavšími špičkami, bílým okrajem a nazelenalýmtřásně. Fialové pupeny kvetou světlejší, monotónní a ztmavlé během kvetení , úhlové části lístků jsou mnohem rychlejší.

Na konci květu jsou některé části květu téměř černé barvy.Na konci květu se barva třásně také nasycuje a vystupuje na pozadí okvětních lístků.Struktura okvětních lístků je hustá, což umožňuje lépe snášet rozdíly ve vlhkosti vzduchu.Úplně pupen se otevře za 3 týdny.

Stonky květů se neuvolňují současně, ale postupně, je proto nepravděpodobné, že by se jim podařilo dostatek květinového klobouku.

Když se děti šíří listem, dává fialový odpor. Do velikosti velkého startéru roste a vyvíjí se velmi pomalu.Pak začne získávat listovou hmotu aktivněji.Dospělá rostlina je nenáročná.Skvěle se hodí na parapet s přirozeným světlem, dobře snáší přetoky a sucho.

Apple Blossom

Odrůda nebyla uznána samotným šlechtitelem, ale ve svých sbírkách zapůsobil na mnoho zahradníků a oslů.

​​

Výstup není příliš čistý, ale může být vyveden se změnou osvětlení.Řapíky letáků jsou trochu dlouhé.Listí je šťavnaté zelené, podél okraje s bílým povlakem.

Květiny jsou jednoduché a polodvojité, uspořádané na štíhlých stopkách, které zvládnou velké množství pupenů.Barva okvětních lístků je světle růžová. Květy Senpolia jsou velmi hojné a časté, kvetou s kloboukem .

Nemá rád nadměrné osvětlení.Dobře jácítí se na východních parapetech.Při pěstování na polici je nejlepší umístit ji na okraj police.

Olesya

Sazenice.Zásuvka je elegantní a kompaktní.Listy jsou středně zelené, prošívané.Květy jsou poměrně velké (až 5 cm), velmi svěží, elegantní.Připomínají polokouli ve tvaru.Barva okvětních lístků je neobvyklá - jasně růžová neonová s tmavším okem a tečkami na okraji.

Závod produkuje velké množství stopek, z nichž každý má 4–5 pupenů .Proto kvete překvapivě krásnou a velkolepou čepici.Kvetení je dlouhé, může trvat déle než 2 měsíce.Někdy musíte odstranit stonky květů, aby měl odtok čas získat zelenou hmotu.

„Olesya“, když se šíří listem, rychle dává dětem.Po přesazení roste dobře a vyvíjí se, získává zelenou hmotu.Vývod pro dospělé je nenáročný, snadno snáší změny osvětlení, teploty a vlhkosti.

Doporučujeme sledovat video o fialové K. Morevovi z odrůdy Olesya:

Letní noc

Variety 2007let.Zásuvka je velká a uvolněná.Listy jsou šťavnaté zelené, mírně zvlněné.

Květy jsou velké (do 6 cm), polodvojité a dvojité.Barva okvětních lístků je fialově modrá s bílým středem a bílým okrajem kolem okraje.Jak se vyvíjejí, „fuzzy efekty“ se objevují ve středu okvětních lístků. Za jasného světla barva okvětních lístků mírně mizí až teplá šeřík .

Kvetení je dlouhé až 2 měsíce, ale rostlina produkuje nepravidelně stopky.Odrůda je citlivá na změny teploty.Pokud máte záložkupupeny v místnosti byly v pohodě, pak budou květiny světlejší a někdy téměř bílé, s otisky světle modré.

„Letní noc“, pokud je propagována listem, rychle dává dětem .Po přesazení rychle roste a vyvíjí se.Sport se děje, ale ne často.Odrůda velmi špatně snáší zátoku a nadměrné světlo, v takovém případě se listy změní na světle zelené nebo nažloutlé.V zásadě se bude cítit dobře na parapetu, bez dalšího osvětlení.

Charakteristické rysy senpolisu chovaného K. Morevem

Odrůdy Senpolisu z výběru Konstantina Moreva se vyznačují úhlednou rozetou, bujnou, hojnou květinou, trvající dlouhou dobu a zajímavým zbarvením listů a květů (mnoho)často se vyskytují rozmanité odrůdy i okvětní lístky, které se vyznačují harmonickou kombinací úhledné rozety, silných stopek a dobře vyvinutého kořenového systému.Odrůdy jsou dobře přizpůsobeny pěstitelským podmínkám.Dobře sdělte odrůdové postavy.

Konstantin Morev ve své činnosti dodržuje pravidlo, že pokud se chystáte do práce, udělejte to dobře.Její odrůdy fialek podléhají přísnému testování a zdlouhavému výběru, než jsou představeny senpolské komunitě. Mnoho sazenic je odmítnuto, aniž by se z nich stala plemenná odrůda .Ale Konstantin a oni jsou tak dobří, že také najdou své stoupence a znalce.

Na našem portálu najdete informace o dalších zobrazených fialkáchtalentovaní chovatelé, včetně Natalya Puminova, Elena Korshunova, Tatyana Pugacheva, Evgeny Arkhipov, Alexey Tarasov a Tatyana Dadoyan.
Důležité : Bez ohledu na to, jak pozoruhodné jsou vybrané druhy a odrůdy fialek, pouze kompetentní péče o rostliny a vytvoření příjemných podmínek pro ně vám umožní plně si užít opravdovou krásu květina uvidíte vše, co do nich autoři chovatelů vložili.

Dělají skvělou práci na vývoji nových odrůd, které trvají déle než jeden rok, ale úkolem každého pěstitele, který se rozhodl dát tomuto domu úžasný květ nový dům, je pečovat o tyto děti a na druhé straně potěší své majitele svěžía dlouhé kvetení.