Nádherný trvalek "Sanderson Zeropegia": domácí péče, kvetení, fotografie

Sandersonova Ceropegia je stálezelená kvetoucí rostlina.

Má ráda zalévání, dobré osvětlení a další oblékání.

Propagované řízky.Může být ovlivněn roztočem.

)

Obecný popis

„Sandersonova Ceropegia“ se týká rodiny Asclepiadaceae. Latinský název: Ceropegia Sandersonii.V divočině rostlina roste na skalnatých plážích podél pobřeží.Vlasti je Jižní Afrika.

Tento zástupce flóry roste také aktivně doma. Je zakoupeno pro chov v botanických zahradách, sklenících, sklenících a balkonech.

Nápověda! Tento trvalek je bylina stálezelená, patří k popínavému druhu.

Má hladké, rovnoměrné, sukulentní větve smaragdového odstínu.Střílí s malým počtem listů, téměř holé.Internodes dosahuje délky ne více než 18-22 cm, na každém uzlu jsou dva listy s krátkým řapíkem.Tvar listů se může lišit.

V přírodě najdete oválné letáky, kulové, trojúhelníkové nebo s ostrým hrotem. Listy dosahují délky asi 5 cm. Listová deska je lesklá, zakřivená.Na základně má tvar srdce.Zadní strana listů je světlejší.Má širokou hustou žílu.

Fotografie

Fotografie ukazujeZávod společnosti Sanderson's Ceropegia:


Domácí péče

Kvetoucí

Rostlina kvete po celý rok. Stopky jsou axilární.

Jsou široké, silné a skládají se z velkého počtu dokonce „vazeb“ smaragdového odstínu.Jsou totožné s internodami stonků.Na délku nedosahují více než 1 cm.

Každá internoda produkuje pouze jeden malý pupen.Když se květ otevře, jeho délka může dosáhnout 8 cm.

Tvar květu připomíná nálevku.Vůně je velmi příjemná, jemná. Horní strana koruny se pojistí do kupole.

Ve formě připomíná pětinásobnou hvězdu.Někteří zahrádkáři to srovnávají s malým padákem.Terry cilia roste podél okrajů.Spodní část stopky má stejnou barvu jako trubice corolla.Mají příjemný smaragdový odstín.

Ve středu je metla sněhově bílá.A okraje květu se smaragdově dotýkají.Uvnitř trubice je karmínový odstín.Po rozkvětu na místě internody zůstává hluboká jizva.

Nový pupen brzy začne růst vedle něj.Květy mohou začínat rozkvétat ve stejném období nebo po několika letech.

Nápověda! Charakteristickým rysem Sandersonovy Ceropegie z jiných poddruhů jsou protáhlé výhonky.

Každý rok se čím dál tím více prodlužují.Na nich rostou nové internody a pupeny.

Akce po nákupu

Závod není na území Ruské federace rozšířen,Ukrajina nebo Bělorusko. Sandersonova Ceropegia je vzácná květina.Na regálech obchodů je téměř nemožné se setkat.

Prodejci, kteří mají tohoto zástupce flóry, proto začínají stanovovat ceny příliš vysoko.

Ti, kdo mají to štěstí, že si mohou tuto rostlinu koupit, musí dodržovat určitá pravidla.K aktivnímu růstu potřebuje květina příjemné prostředí.

Zalévání

Rostlina miluje hojné zalévání.Je nutné počkat na vysušení vrchní vrstvy Země.Při zavlažování je třeba použít teplou měkkou vodu bez chemických nečistot.Je zakázáno plnit zařízení.

Jinak z nadbytku vody začne kořenový systém hnit.Dlouhodobé ponechání bez vody se nedoporučuje, protože rostlina není tolerantní k suchu.

Důležité! Sandersonova Ceropegia nevyžaduje vysokou vlhkost.

Někdy se však může stříkat z rozprašovací láhve a koupat se pod proudem teplé sprchy.Dříve byla Země uzavřena plastovým sáčkem.

Přistání

Při přistání musí být použita volná půda. Je důležité, aby Země dobře procházela vzduchem.

Je nutné použít substrát trávníku a listové půdy s přídavkem humusu a jemnozrnného mořského písku.

Pro dekorativní kaktusy můžete také použít zakoupené primery. Do takové půdy musí být přidáno malé množství perlitu.Kořenový systém nehnije, do směsi se přidá uhlí.Na dno hrncenalít drenáž z oblázků nebo rozbitých cihel.

Ve středu je vysazena rostlina.Přidejte připravenou zeminu.Hojně napojena a vytvořit podporu.S tím bude rostlina aktivně růst.

Transplantace

Mladé vzorky vyžadují roční transplantaci. Kapacity volí větší velikost.Dospělé květiny potřebují transplantaci jednou za 2-3 roky.Nejlepší je používat pánve nebo podnosy.Je důležité, aby průměr nádoby přesáhl výšku.

Hnojivo

Při aktivním růstu musí být zakoupená komplexní hnojiva zavedena do půdy. Vhodné jsou jak dusičná, tak minerální látka.Nejlepší je používat hnojiva pro orchideje nebo okrasné kaktusy.Frekvence aplikace: 1krát za 20-25 dní.

Rovněž se doporučuje používat organické vrchní obvazy ve formě rašeliny, humusu nebo hnoje. Je důležité, aby hnojiva nespadala do kořenového systému v otevřené formě.V zimě je možné oblékání vynechat.

Rozmnožování

Nejběžnějším způsobem množení jsou řízky. Brzy na jaře je třeba z hlavní matečné květiny odříznout dlouhý stonek.

Je důležité, aby střelba měla minimálně 3-4 internody. Výsadbový materiál se suší po dobu 48 hodin.Poté připojte uzly k navlhčenému povrchu Země.

Plátky musí být zvednuty tak, aby se nedotýkaly půdy.Sazenice nevyžadují mini skleníky.Kořenění může nastat při běžné pokojové teplotě.

Teplota

Sandersonova Ceropegia miluje mírné teploty.Roste aktivně při 19-26 ° C.

Důležité! Pokud v zimě není možné dodat květu další umělé osvětlení, pak se teplota sníží na 15 ° C.

Za takových podmínek bude mít rostlina spící období a stonky nebudou výrazně prodlouženy.

Osvětlení

Týká se fotofilních rostlin. Pro aktivní růst a hojné kvetení potřebuje osvětlení 3900-6100 luxů.Květina upřednostňuje 12hodinové celoroční osvětlení. V zimě, kdy je velmi málo světla, je tento zástupce flóry uměle osvětlen. Jinak budou stonky podlouhlé.Rostlina přestane rozkvétat.

Důležité! Květina netoleruje přímé slunce.

V horkém počasí mohou listy rostliny rychle vyblednout a spálit.Pak zožloutnou a spadnou.Proto je přísně zakázáno umísťovat tohoto domácího mazlíčka na jižní strany.

Další úžasné barvy najdete v našich článcích:

Nemoci a škůdci

Rostlina je velmi vzácně ovlivněna škůdci.Může se objevit roztoč pavouk.Jehoomýt mýdlovým roztokem.Někdy se objevují také mšice.V tomto případě je nutné květinu postříkat chemickými přípravky.

Phytoverm, Entobacterin, Arrow, Tanrek a Biotlin jsou perfektní.

Nemoci se vyskytují při nesprávné péči. Při kroucení listů došlo k popálení.S výskytem hnědých skvrn - rozklad kořenového systému.

Pokud se stonky začaly silně protahovat, rostlina potřebuje více světla. Pokud "Sanderson Zeropegia" přestala rozkvétat, pak potřebuje vrchní obvaz a nej výživnější půdu.Také zastavení květu může být důsledkem nesprávného zimování.

„Sandersonova Ceropegia“ je nádherně kvetoucí okrasná rostlina. Má rád výživnou půdu, hojné zalévání a dobře větrané slunné místnosti.Na oblékání dobře reaguje.Roste aktivně při 19-26 ° C.