Ne hrozny, ale skutečná píseň - White Miracle variety

Hrozny jsou velmi jedinečnou rostlinou, lze ji pěstovat ve všech ruských regionech.

Nejdůležitější věcí je vybrat tu správnou odrůdu.Druhy pro „severní“ vinařství by měly být upřednostňovány vzhledem k velmi časnému nebo časnému zrání.

Mnoho milenců se rozhoduje - vinice severních oblastí se zastavují u hroznů White Wonder.

Popis odrůdy White Miracle

Odrůda bílých hroznů se často nazývá Song nebo OV-6-pc - jedná se o synonymní jména .

Bílý zázrak je stolní hybridní odrůda hroznů velmi časného zrání.Předčasné zrání jsou také červené potěšení, Pleven a dárek od neosvětlených.

Sklizeň začíná začátkem srpna.

Vegetace je 105–10 dní.Ne bez důvodu, druhé jméno tohoto druhu je píseň.

Vzhled hroznů :

  • Bobule jsou oválné, mírně protáhlé, velké, o velikosti 20x24 mm.
  • Ovoce váží 6–8 gramů, ale některé vzorky dosahují 15 gramů.
  • Vláknina z hroznů Bílý zázrak je překvapivě šťavnatý, masitý, velmi příjemný.
  • Barva pleti ve stínu je nazelenalá, ve světle slunečního svitu krásné nažloutlé barvy s pálením.Kůže samotná je tenká, proto se při jídle snadno zlomí a kdyjíst není téměř cítit.Chuť je velmi harmonická, osvěžující.
Říká se, že někdo po ochutnání této odrůdy zvolal: „Toto není hroznový!Skutečná píseň! “

Tato odrůda potěší také příznivce sladkých bobulí, protože má dobrou schopnost akumulovat cukr. Ovoce obsahuje významné množství cukru 18 - 19 g /100 cm3, s kyselostí 6 - 7 g /l.

Vysoký cukr lze nalézt v King Ruby, Lydia a Bianca.

Při ochutnávání čerstvých hroznů získal tento druh skóre 7, 9 bodů (v desetibodové stupnici).

Réva zraje úplně, téměř po celé délce, a to i přes velkou velikost shluků.

Řízky se rychle zakoření a poskytují slušný kořenový systém.Plody mají schopnost zůstat na křoví po dlouhou dobu, aniž by ztratily svůj vkus. Angelica, Isabella a Anyuta mají podobné vlastnosti.

Průměrná síla růstového keře je pro tento druh charakteristická.Z tohoto důvodu se může špatně tvořit, pokud je chován vedle vysokých keřů.

Roční réva je poměrně křehká , takže musíte být opatrní a nechat pouze vinice, které jsou vhodné k snášení a zakrývání plodů.

Historie výběru hroznů

Popsaná forma hroznů byla získána na Výzkumném ústavu vinařství a vinařství v Rusku, který byl pojmenován po Y.I. Potapenko.

Tato instituce je známá pěstováním štěpua zakořenovací výsadbový materiál z odrůd ruského a zahraničního výběru. K bílému zázraku došlo křížením odrůd originálu a potěšení.Amirkhan, Aladdin a Vityaz se také objevili v tomto výzkumném ústavu.

Fotky
Charakteristiky

Mezi zřejmé hlavní výhody formy White Miracle patří velké, velmi elegantní a krásné shluky. Odrůdy typhi, Romeo a čokoláda se také liší zvláštní krásou.

Průměrná hmotnost kartáče je 600–900 gramů, přičemž při správné péči může být více (1500 gramů). Klastry se vyznačují válcovitým kuželovým tvarem a mírně volnou strukturou uspořádání ovoce.

Květina je bisexuální - to znamená, že hrozny jsou opylovány samostatně.

Bisexuální květiny mají také takové odrůdy, jako jsou Gurzuf růžová, Korinka Russkaya a Galahad.

Rovněžje většina výhonků keře plodnáa míra tohoto odhadu dosahuje 70–75%.Existuje vysoký koeficient plodnosti keře, je 1,3-1,6.Navíc i výhonky na víceletém dřevu jsou vysoce plodné.

To nepochybně ovlivňuje velmi dobrou produktivitu Bílého zázraku. Rkatsiteli, Výročí Khersonova letního obyvatele a Dar Magaracha také ukazují vynikající výnosy.

Kompatibilita OV-6-PC s akciemi je vynikající.Keře odrůdy obvykle začínají produkovat plodiny po dvou, méně často třech letechpo vylodění.

Odolnost tohoto druhu proti mrazu lze připsat jeho nepochybným výhodám.Ovocný pupen odrůdy White Wonder vydrží mrazy až do -25 ° C.Právě pro tuto kvalitu se odrůda nachází ve vinicích na severu.Přestože se v jižních oblastech zamiloval do vinařů, o nic méně.

Klenutá, Super Extra a Růžové plameňáci mají také vynikající odolnost proti mrazu.

Nemoci a škůdci

Hrozny Bílý zázrak je nezranitelný pro jednu z nejzábavnějších plísňových chorob, která se často vyskytuje u odrůd - plísní, velmi odolná vůči šedá hniloba a oidium.

Odolnost vůči nemocem se odhaduje na 2,5 bodu (na pětibodové stupnici). Přesto nezapomeňte na prevenci anthracnózy, chlorózy, rubeoly, bakteriosy a bakteriální rakoviny ].Včasně přijaté, pomohou chránit rostliny a plodiny.

Osami není téměř poškozen.

Nevýhodami tohoto typu jsou možná špatná přepravitelnost. Jak již bylo uvedeno, ovoce během ochutnávky čerstvých bobulí získalo velmi vysoké hodnocení, a proto se všemi jeho výhodami je tato nevýhoda zanedbatelná.

Užitečné video

Není to bez důvodu, že se tento druh nazývá Bílý zázrak: kombinace chutných, šťavnatých, velkých bobulí spolu s vynikající odolností odrůdy vůči mrazu a chorobám dává skvělou kombinaci.Můžeme tedy bezpečně říci: „Stal se bílý zázrak!“