Nejkrásnější fialky Tatyany Pugachevové: Natalie, Elenika, Jacqueline a další

Senpolia je rostlina z čeledi Gesnerius.Pochází z východní Afriky - z hornatých oblastí Tanzanie a Keni.To nemá nic společného s fialkami, které se vyskytují v ruských lesích a zahradách, ale vzhledem k podobnostem se severním jmenovcem se také nazývá fialová Uzambara (po názvu pohoří Uzambara, kde roste v přírodě).Saintpaulia byla otevřena v roce 1892 a od té doby se na ní chovná práce nezastavila.V přírodě jsou květy fialově modré.

V důsledku dlouhého výběru byly chovány květiny různých barev - od fialové po bílou.Lze rozlišit několik skupin odrůd - holé květiny, květy s třásněmi, fantastické barvy (okvětní lístky s kontrastními skvrnami a tahy různých tvarů), chiméry - květy se vzorem hvězd, z nichž každý paprsek je umístěn uprostřed okvětního lístku.

Jsou možné jiné kombinace dvou nebo tří barev a odstínů.Je známo asi 32 000 odrůd Saintpaulia, z nichž asi 2000 je z ruského výběru.Mezi nimi jsou odrůdy chovatele Kursk Tatyana Pugacheva.

Informaceo chovatelce Tatyana Pugacheva

Pozor : Tatyana Pugacheva se narodila v roce 1975.Pravidelně se účastní ruských a mezinárodních výstav, přednáší v Moskevském domě fialek.Společně kolegyně NataliiSkornyakova vede web "Kursk Violet", který představuje asi 100 odrůd, které chovala.Sbírka je neustále aktualizována.

Tatyana Pugacheva - tvůrce takových odrůd, jako jsou „Vanessa“, „Dance of the Reed“, „Yaroslav“, „Natalie“, „Painted Veil“, „Elenika“, „Nonna“, „Sky Stan“, „Jacqueline “a mnoho dalších. V katalozích odrůd fialek je Tatyana Pugacheva označena předponou „PT“ .Pojďme se podrobněji zabývat některými z nich.

Druhy květin - popis a fotografie

Natalie

Tříditvelmi velké (průměr až 6 cm) růžové květy s modrou fantazií.Květiny jsou jednoduché nebo polodvojité s jasně růžovým okem a bílým okrajem.Na jedné prodejně mohou být prezentovány květiny různých barev a tvarů.Na každém stopce kvetou dva tři pupeny.Terry se objeví ve druhém nebo třetím květu.

Odrůda dává spoustu sportů, někdy narazí na chimérickou barvu .Listy jsou tmavě zelené s jasně červenou uvnitř.Odrůda je velmi fotofilní.Mezi nedostatky si pěstitelé květin všimnou slabosti stopek, které se mohou převrátit, a to bez ohledu na velikost květu.

Sport fialových průvodců se nazývá spontánní odchylka od odrůdových kvalit.V některých případech vynikají udržitelné sporty po dlouhém testu v nových odrůdách.

Doporučujeme sledovat video o charakteristikách fialek odrůdy Natalie:

Elenika

Tato odrůda fialek kvetou velkou bíloupolodvojité květiny s vlnitým okrajem zeleného salátu.Ve středu květu je stěžíje patrné mírné začervenání.Jas hranice do značné míry závisí na osvětlení a teplotě, za určitých podmínek může zmizet a objevit se v příštím květu.

Terry fialky se zpravidla neobjevují v prvním květu .Odrůda bohatě kvete.Listový výstup střední velikosti, zelený, na obou stranách stejná barva.Zásuvka na listy je střední velikosti a středně zelené barvy na obou stranách.

Důležité : Tato odrůda poskytuje spoustu sportů, včetně kudrnatých listů.Jeden z těchto udržitelných sportů přiděluje Tatyana v samostatné třídě zvané „PT-Fiona“.

„Reed Dance“

Květy této odrůdy jsou světle růžové, malované podél okrajů růžovými a fialovými a zelenými tóny, které plynule přecházejí do sebe.přítel. Květiny jsou jednoduché a polodvojité .Bush křičí hojně.Neobvyklý špinavý odstín lístků a dlouhý růžový tlouček připomínající Pinocchioův nos dobývá květinářství.Keř s úhlednou rozetou dvoubarevných listů (přední strana je tmavě zelená, uvnitř červenkastá).

„Jacqueline“

Květy jsou velké (asi 5 cm v průměru), froté, jasně růžové, připomínající bambulky.Hranice červeno-fialová se vzácnou modrou fantazií.

Je třeba poznamenat, že tato odrůda není při přenosu barvy květin dostatečně stabilní .Stává se, že v prvním květu kvetou bílé květy s úzkým růžovým okrajem, až se příště ukáže, že jsou světle růžové, a pak je keř pokryt fialovými květy se širokým bílým okrajem.Některépěstitelé květin si uvědomují, že na pozadí velké listové rozety se květiny někdy zdají malé, takže by listy měly být ořezávány.Odrůda je teplomilná a fotofilní, kvetení trvá něco přes měsíc.

"Angelika"

Tato odrůda je pro pěstitele květin potěšením.Květy jsou velké, dvojité, s vlnitým okrajem.Růžové okvětní lístky se vzácnými modrými skvrnami a dvoubarevným okrajem - malinový prach s bílým okrajem.Kvete hojně a téměř po celý rok.V prvním květu někdy chybí bílý límec.Listy jsou jednoduché, zelené.

„Seraphim“

Má také velmi velké květiny, froté a polodvojité.Okvětní lístky jsou vlnité, růžové s bílým středem a bílým okrajem, fantastickým vzorem ve formě teček, pruhů a tahů.Rozkvétá hojně. Mezi přednosti této odrůdy lze zaznamenat silné stopky .Listy jsou zelené.

„Nonna“

Květy jsou velmi velké, jednoduché a částečně zdvojené.Barva je jasně růžová, ve středu je červené oko.Okvětní lístky s fialovým okrajem mají bílý okraj a fialový okraj.Silné stopky nespadají pod hmotnost květin.

V chladných podmínkách může bílý okraj úplně zmizet, ale jasná barva zůstává.

„Cherry Candy“

Odrůda s velkými semi-double květy se zvlněným okrajem .Odrůda dostala svůj název pro třešňovou barvu květů, střed a okraj jsou bílé, s nedostatkem žárově bílé převládá.Kvete hojně a dlouho.Růžice zelených listů je velmi elegantní.

Naši specialistépřipravené pro vás články o fialkách chovaných jinými významnými chovateli, zejména Boris a Tatyana Makuni, Evgeny Arkhipov, Natalya Puminova, Alexei Tarasov ], Konstantin Morev, Natalya Skornyakova, Svetlana Repkina, Elena Lebetskaya, Tatyana Dadoyan a Elena Korshunova.

Vlastnosti fialek Pugacheva

Obecně jsou velké odrůdy charakteristické pro výběr odrůd Tatyana Pugacheva (v některých odrůdách dosahuje průměr květu 7 cm, často dvojnásobný, se zvlněnou hranou).Tatyana Pugacheva pracuje s fialkami různých barev.Má rád neobvyklá barevná schémata, například zelenou barvu okraje.Okvětní lístky často zdobí fantastické doteky a skvrny.

Chovatel v poslední době tvrdě pracuje na barvách modré, fialové a růžové barvy .Často tři a někdy čtyři barvy jsou kombinovány v květinách.Tatyana neustále usiluje o dokonalost.Poznamenává, že jedním z nejdůležitějších kritérií výběru, kromě estetických předností samotných květů, jsou elegantní zásuvky a silné stopky.

Doporučení : Nové odrůdy fialek, včetně odrůd výběru Tatyana Pugacheva, si nemusí udržovat své kvality, pokud jsou propagovány dětmi, a proto se doporučuje používat nevlastní syny.

Nevlastní děti se nazývají postranní výhonky rostoucí z listových ocasů na keři .Děti jsou mladé výhonky rostoucí vedle vysazených řízků.

Květiny Tatyany Pugacheva nepochybně ozdobí jakoukoli sbírku.světec.Ale je třeba si uvědomit, že jsou docela rozmarní, vyžadují dobré osvětlení, prořezávání listů a vrchní oblékání.Výsadbový materiál lze zakoupit pouze z ověřených zdrojů, nejlépe od samotného chovatele.Při nákupu dospělé rostliny je třeba věnovat pozornost jejímu vzhledu.Listy by měly být jasně zelené a šťavnaté, bez žlutých skvrn a jiných vad.

Je třeba si uvědomit, že při nákupu kvetoucí rostliny může po přepravě ztratit květiny, takže stojí za to koupit si kopie s poupatami, které nejsou úplně otevřené.Podle těchto pravidel lze očekávat množství jasných, elegantních barev, které potěší oko téměř po celý rok.