Nejlepší místa pro orchideje v bytě.Kam umístit a kde nemůžete udržet květinu?

Není tajemstvím, že orchideje jsou velmi krásné, ale zároveň velmi náladové květiny.

Vyžadují nejen odchod, ale také jejich umístění, protože na jednom místě bude orchidej dobře růst a kvetou, a na druhém uschne a zemře.

Výběr umístění tohoto závodu by se proto měl brát velmi vážně.

Co určuje výběr umístění?

Hlavním faktorem při výběru místa, kam je v bytě vhodné umístit domácí orchidej, je potřeba hodně světla.Zároveňbyste květinu neměli umisťovat na místo, kde slunce svítí celý den. Jak se říká, „znáte opatření“.Proto je nejlepší volbou oblast s rozptýleným světlem nebo uměle stíněná slunnou stranou.

Ideální možností je západní nebo východní strana domu.Pokud má orchidej najednou žít na severní straně, je nutné zajistit umělé osvětlení, díky kterému rostlina nahradí nedostatek světla.

Kolem orchidejeje nutné vzít v úvahu teplotu vzduchu. Pro každý druh se liší, ale pro většinu odrůd je optimální teplota v létě 25–30 ° C a v zimě 20–25 ° C.Rozdíl teplot mezi nocí a dnem by neměl překročit 5 ° C.

Orchidej vyžaduje vlhkost vzduchu.Vlhkost by měla být alespoň 60% a ne více než 90%.Pokud není možné tyto podmínky podpořit, je nutné je vytvořit uměle - umístěním expandovaného jílu do podložky pod vyrovnávací nádobu, která musí být v budoucnu naplněna vodou.

Pozor! Životní podmínky pro různé druhy orchidejí se liší.Pokud je jeden druh pohodlný, druhý bude mít pravý opak.

Další informace o pravidlech pěstování mini orchidejí Phalaenopsis ao vlastnostech péče o ně doma, viz zde.

V jakém okně by měla květina stát?

Jak již bylo uvedeno, pro každý druh existují specifické rysy při výběru místa.Amůže orchidej říct majiteli, kde se cítí lépe a kde je horší. Například bude s největší pravděpodobností reagovat na převod ze severního okna na východ rozkvětem 2-3krát ročně nebo uvolněním několika stopek najednou.

Před výběrem závodu je proto třeba najít nejúspěšnější místo pro jeho život.Existuje tolik světových stran:

 1. Jižní okno. ​​Nejúspěšnější uspořádání orchidejí.Právě v tomto okně dostává v zimě požadované množství světla.Nové listy a stopky se objeví i bezdalší osvětlení.Na jaře a v létě byste však měli být opatrní.Protože listy mohou být spáleny, když jsou vystaveny přímému slunečnímu záření.Na základě toho byste měli zastínit rostlinu v horkém počasí.

  Takové potíže jsou charakteristické pro rostliny, ve kterých substrát často vyschne.Proto by měl být podklad vždy udržován vlhký, protože to sníží riziko popálení.Kořeny mohou také fungovat nesprávně kvůli silnému slunečnímu záření.

 2. Východní okno. Toto okno je v létě dobrou volbou, protože zde svítí přímé sluneční světlo od 8 do 12 hodin ráno.Epifyty v tomto okně mohou být v zimě tmavé.
 3. Západní okno. Není to velmi dobré umístění, protože slunce v tomto okně svítí pouze od 3 do 4 hodin denně.V zimě je tu tma.
 4. Severní okno. Severní poloha je pro tropické druhy nejšťastnější, protože nebudou mít dostatek světla v zimě i v létě.Pokud však všechna okna v domě směřují na sever, je nutné vytvořit umělé osvětlení.
Nápověda! Při výběru okna pro orchidej musíte pozorovat pohyb slunečního světla během dne.

Kde hledat v závislosti na ročním období?

Dalším hlavním kritériem pro výběr umístění orchideje je roční období.

 • Během zimního obdobíje světelná mezera velmi zmenšena.A to negativně ovlivňuje rostlinu, proto je nutné poskytnout další uměléosvětlení.V tomto případě vám pomohou zářivky, které by měly být umístěny ve vzdálenosti 20-30 cm od rostliny.Také by neměly existovat žádné průvary, jinak existuje vysoká pravděpodobnost omrzliny.Zde jsme hovořili o tom, jak se starat o orchidej v období podzim-zima .

  Ohřívací zařízení mají rovněž účinek.Pokud je nádoba nad baterií, je nutné zařízení navlhčit, protože vzduch z baterie je suchý.Je nutné stříkat vzduch kolem orchideje, ale v žádném případě listy, protože se mohou hnilo.

 • Během období jaro - létomusí být rostlina chráněna před popálením zastíněním.Kromě toho je po zimním období nutné pro normální přizpůsobení rostliny postupné přidávání světla.Za podmínky pohodlného osvětlení je možné zařídit orchidej na proskleném balkonu.Měli byste si dát pozor na topné systémy, protože zde rostlina oslabuje a stává se extrémně zranitelnou vůči škůdcům.

Doporučujeme sledovat video o tom, které okno je pro orchidej lepší:

Jaké je ideální uspořádání květiny v domě?

Pro představení orchideje existuje několik ideálních míst, kam lze tuto rostlinu umístit:

 1. Uprostřed obývacího pokoje. Obývací pokoj je srdcem domu, a proto je toto místo jedním z nejlepších pro představení orchidejí.Tato rostlina bude skvěle vypadat na konferenčním stolku, nočním stolku, komodu nebo stolku.
 2. Koupelnaje také skvělé místo za předpokladu, že jeprostorný a umožňuje přirozené světlo z okna.Dobré umístění - na pracovní desce u dřezu nebo v blízkosti vany.
 3. Okno. Toto místo, jak je popsáno výše, je vhodné pouze za určitých podmínek, v závislosti na typu orchideje.

Je možné uchovávat v ložnici nebo v kuchyni, například v lednici?

Vyvstává otázka, zda je možné umístit orchidej v ložnici, v kuchyni nebo v lednici.Odpověď zní ano, je to možné, za všech podmínek.

 • V dnešní době je velmi módní pěstovat orchideje v ložnicích.Nejčastěji jsou umístěny na nočních stolech, ale předtím byste se měli ujistit, že na orchidej dopadá dostatek světla.Noční lampa navíc přidá osvětlení, byť umělé.
 • Velké množství zahradníků má ve svých kuchyních orchideje.Je zde spousta míst: okna, jídelní stůl, barový pult.
 • Lidé se často zajímají o problematiku chlazení orchideje.A stojí za to říci, že v létě může být tato rostlina chlazena, protože na tomto místě bude chráněna před přímým slunečním světlem.V tomto případě se doporučuje časté testování vlhkosti na podklad.V zimě neumisťujte orchidej na lednici, protože tam bude příliš tmavá.

Jaká místa by se neměla pěstovat?

Je logické předpokládat, žejsou kromě vhodných umístění pro orchideje také nevhodné. Jedním z nich jsou místa poblíž baterií a topných systémů.Takovým místům by se nemělo zabránit.Není třeba umístit rostlinu, kde se okno často otevírá, nebo je zde koncept.Vzhledem k tomu, že kořeny orchideje jsou také zapojeny do fotosyntézy, je zakázáno pěstovat ji v oblastech s malým nebo žádným světlem.

Na jaké problémy může vést nesprávná volba?

Pokud je místo zvoleno nesprávně, zařízení začne vydávat „signály“.Orchidej může vyschnout, zbavit se pupenů, stát se sliznicemi a nakonec zemřít.Ve většině případů lze květ uložit.Ale existuje výjimka - podchlazení.Doslova stačí několik minut podchlazení na smrt orchideje.

Když pěstujete orchidej doma, vyvstává mnoho otázek, proto doporučujeme seznámit se s našimi dalšími materiály o tom, jak správně vodu, transplantovat, než ke krmení květu a také v jakých případech se používá prořezávání.

Navzdory skutečnosti, že je orchidej považována za extrémně rozmarnou rostlinu, ve skutečnosti není rozmarná vůči ostatním. Její nálada je způsobena tím, že žije trochu v jiných podmínkách než v těch, kde je chována.Ale všechny nervy a úsilí vynaložené na orchidej se pak vyplatí v plné výši.