Nejlepší plemena kuřat pro domácí chov.Hlavní nuance kultivace a péče

Stále více lidí chápe, k čemu vede rychlé občerstvení a lehká jídla.Mnozí hledají přirozenější a zdravější potraviny, než se prodávají na hypermarketech.

Jedním z řešení tohoto problému je pěstovat jídlo doma doma.V tomto článku se podíváme na hlavní typy kuřat, která mohou být na svých stránkách chována.

Výhody obsahua péče o ptáky na svém vlastním místě

Takžedomácí drůbežářské hospodářství má mnoho výhodve srovnání s chovem jiných zvířat:

 • velký objem konečného produktu;
 • nízké náklady na chov ptáků;
 • nízké náklady na fyzickou práci;
 • regulace chovu hospodářských zvířat;
 • absence potřeby jakýchkoli akademických znalostí v této oblasti.

Pokud se rozhodnete pro tento druh činnosti, musíte si nejprve vybrat správné plemeno kuřat.Závisí to na tom, jaký zdroj musíte zakoupit a jak vybavit prostory pro jejich údržbu.

POZOR : Je třeba si uvědomit, že každé plemeno má svůj vlastní účel.Existují slepice pro produkci vajec, masa a kombinované.

Jaké druhy kuřat jsou nejlépe chovány v závislosti na jejich cílechpěstování: popis a foto

Plemena vaječného masa jsou druh symbiózy plemen s vysokou produkcí vajec a plemen s velkou tělesnou hmotností.

Vejce a maso

  Mezi nejčastější druhy kuřat určených k produkci masa a vajec patří:
 1. Hubbard .Tento kříž se vyznačuje vysokou produktivitou jak ve vztahu k vejcím (do 200 kusů ročně), tak ve vztahu k masu.Vejce jsou výživná a maso je jemné.Kuřata tohoto plemene mohou dosáhnout hmotnosti 7 kg.Kromě toho je míra přežití 98%.

  Dospělí nejsou opatrní na chov, a proto jsou vhodní pro domácí chov.Kromě popisu Hubbarda je přiložena fotografie pro kompletní obrázek plemene.

  Existuje několik nuancí chovu kuřat souvisejících s teplotou a krmením.V období nezralosti jsou velmi zranitelní.Je nutné přísně dodržovat režim a kvalitu potravin, jakož i přístup k čisté pitné vodě.

 2. Kuřata Poltava .Mají nažloutlou hlínu.Produktivita vajec - asi 180 kusů ročně, s hmotností 60 g.

  Splatnost nastává po 6 měsících.Kohouti dosáhnou v průměru asi 3 kg a slepice - asi 2,5 kg.Slepice tohoto plemene jsou dobré slepice.

 3. Černé vousaté slepice .Jak jejich název napovídá, jsou černé barvy.Byli chováni domácími chovateli.

  Produkce vajec je asi 190 kusů ročně.Hmotnost kuře dosahuje v průměru 2,8 kg a kohouti - 3 kg.

 4. Ukrajinská Ushanka .Barva je červeno-červená.Střední kuřata: kohouti do 3,5 kg,slepice - do 2,3 kg.
 5. Za rok přinese takové kuře 170 vajec.Puberta se vyskytuje ve věku 6 měsíců.

 6. Jerevanská kuřata .Vyznačují se jasným peřím.Hmotnost slepic a kohoutů se velmi liší.

  Kuře dosahuje 2,5 kg, dospělý kohout - až 4,5 kg.Produkce vajec je nad průměrem 220 vajec ročně.Vyznačují se plachým charakterem.

  ​​

  Hubbard.

  Poltava kuřata.

  Černá vousatá kuřata.

  Ukrajinská Ushanka.

  Jerevanská kuřata.

Pro výrobu masa

  Mezi plemena „masných“ plemen pro domácí chov patří přední místa:
 1. Brahma.Mrazuvzdorný typ kuřat.Vlhkost se také snadno snáší.Velmi krásné peří.Někdy se chovají jako dekorativní.

  Je důležité si uvědomit, že při údržbě bramy by se za ně mělo chodit.Zástupce tohoto kříže může majiteli přinést až 110 vajec ročně a až 7 kg masa.Hmotnost vejce nedosahuje 60 g.Puberta přijde dost pozdě na 7-8 měsíců.

 2. Kokhinhin .Tento druh byl objeven v Číně.Jsou to nádherní velcí ptáci se širokou hrudí a malou hlavou.65 65 'Pomalu, zejména nepotřebujete procházky.To vše přispívá k rychlému nárůstu hmotnosti.

  K jejich chovu postačuje malá místnost.Kohout dosahuje 4,5 kg živé hmotnosti, slepice rostou na 4 kg.Produktivita vajec je 110 za rok.

  Podívejte se na užitečné video o chovu slepic plemene Brama a plemene Kokhinkhin:

 3. Bress Gallskaya .Dostotužilé plemeno.Hmotnost kohouta je až 7 kg, kuře až do 5. Vlastí je Francie.Velmi oblíbený v restauracích kvůli lahodnému masu.
 4. Brojlery .Poměrně běžné na pozemcích pro domácnosti.Výroba vajec je velmi nízká, ale na oplátku majitel obdrží až 7 kg masa.

  Pták rychle přibírá na váze, není rozmarný, neaktivní.Nevyžaduje mnoho místa a údržbu.Broiler je hybridní druh ptáka.Jeho vlastnosti nejsou zachovány během kultivace příštích generací ptáků.

  Jinými slovy, nemá smysl je propagovat doma.Nebude to mít žádný účinek.Kuřata nebudou přibírat na váze tak rychle jako jejich předchůdci.

 5. Dorking .Toto plemeno bylo chováno v Anglii.HybridníMají krásnou barvu.

  Hmotnost dosahuje 5,5 kg.Produkce vajec je nízká.Jsou-li chováni doma, je to pouze za účelem získání masa.

Brahma.

Kokhinhin.

Gress Bress.

Brojlery.

Dorking.

Pro produkci vajec

  Nejlepší plemena nosnic doma jsou:
 1. dominantní kuřata .Rodištěm tohoto typu kuřat je Česká republika.Byli odvozeni odborníci kombinující několik silných vlastností různých plemen.

  Analýza charakteristik těchto kuřat ukazuje, že je lze snadno udržovat doma.Jsou známé svou vysokou produkcí vajíček až na tři sta vajec ročně.A jedno z nejčastějších plemen D 100 může překonat rekord 310 vajec ročně.

  Hmotnost vajec, s dobrou péčí - 70 g.To je velmi dobrý ukazatel, vezmeme-li v úvahu, že dospělý vváží v průměru 2 kg.Byl zaveden poměrně brzy začátek snášky vajec - pátý měsíc života kuře.Existuje životaschopnost 97%.

  Kuřata mají silnou imunitu.Dokonce i na velkých farmách si všimli, že tento druh je nejméně nemocný a hojí se rychleji.Věříme, že tato funkce je velmi důležitá při chovu doma, kde neexistují kvalifikovaní veterináři, a podmínky zadržení nemusí vždy odpovídat normě.Nepotřebujete drahé jídlo, vytápění místností a zařízení s vysokým designem.

 2. Lehorn .Distribuováno v Rusku docela dobře.Produkce vajec je asi 200 vajec ročně.
 3. Puberta se vyskytuje ve věku 4 měsíců.Hmotnost je docela malá: pro slepice asi 2 kg, pro kohouty 2,5 kg.Takové slepice lze chovat doma, pokud je zahrada dostatečně velká.V úzkých klecích umírají tito ptáci.

 4. Bělorusko-9 .Tento druh kuřete je také velmi oblíbený u domácích držitelů.Produkce vajec ovlivňuje až 300 kusů ročně.
 5. Splatnost nastává v 5. měsíci života.Hladina výdrže je asi 95%.Nepotřebují speciální krmivo.

 6. Broken Brown .Zpravidla se nosnice milují.Tento druh však žije dokonale a v zajetí.

  Výroba vajec do 310 kusů ročně.Puberta se vyskytuje ve věku 5 měsíců.Životaschopnost kuřat dosahuje 98%.

 7. Tetra .Vlasti - Maďarsko.Další druh, který nese až 310 vajec ročně.Tato kuřata se však vyznačují jemnou chutí.Krmivo musí být vyvážené aopevněné.Množství krmiva musí být zvýšeno na 150 g.za den.Zvláštností těchto ptáků je mimořádně chutné maso.Zatímco většina nosnic má „gumové“ maso.
 8. Pokud zavřete oči před tím, že potřebují trochu více jídla než zbytek vrstev, mohou být chováni bezpečně doma, získávají spoustu vajec a chutné maso.

Dominantní.

Legorn.

Bělorusko - 9.

Broken Brown.

Tetra.

Chovná kuřata přináší mnoho bonusů ve formě masa, vajec a samozřejmě potěšení při minimálních nákladech.Kuřata nejsou zvlášť náročná na jídlo a podmínky.Ve světě existuje velké množství křížů, z nichž každý má své vlastní výhody.Chovatelé dále pracují tímto směrem.A pouze chovatel sám rozhoduje, které plemeno zvolit na základě cílů, které si stanovil pro sebe.