Nejlepší plemeno masa populární v Rusku - Dorking

Dorking je považován za jedno z nejlepších masných plemen kuřat.Právě tyto slepice dokázaly získat velkou popularitu mezi domácími farmáři, protože zvýšili vytrvalost a také rychle získali potřebnou váhu.

Angličtí farmáři chovali kuřata Dorking jako výsledek křížení domácích zvířat s ptáky, které byli do Británie přivezeni Římany na začátku 1. století A.D.

Toto plemeno kuřat poprvé zmínilstarověký římský učenec Columella za vlády Julia Caesara .

Ve své práci popsal plemeno Dorking jako ptáka s velkým a poněkud čtvercovým tělem, s velkou hlavou a malým hřebenem.

Ve Velké Británii se toto plemeno kuřat poprvé objevilo v roce 1845 na zemědělské výstavě poblíž Dorkingu.Teprve v roce 1874 se americkým odborníkům podařilo oficiálně uznat existenci plemene Dorking.

Během křížení chtěli chovatelé v budoucnu vytvořit plemeno, které by rychle získalo tělesnou hmotnost.Kromě toho by toto plemeno mělo snadno snášet nepříjemné anglické klima, známé vysokou vlhkostí.

Pro tyto účely byly odebrány domorodí ptáci odolnější vůči povětrnostním podmínkám Velké Británie.To jsou oniGeny pomáhají moderním Dorkingsům snadno přežít v jakémkoli prostředí.Pokud jde o kuřata dovezená z Římské říše, mohli rychle přibrat na váze, ale bohužel v nepříjemném klimatu bohužel nekořenili.

Po několika generacích se Britům stále podařilo vytvořit dokonalé plemeno kuřat, které se později stalo známým jako Dorking - po stejnojmenném městě.

Popis plemene Dorking

Dorkings s jasným peřím se vyznačují následujícími vnějšími znaky:

 • Velká hlava se širokou amasivní čelo;
 • Tenký listový nebo růžový hřeben v kohoutcích i slepicích;
 • Malý zobák s mírným prodloužením na jeho základně a ohnutou špičkou;
 • Ušní uši jsou jasně červené s mírným odstínem perleťového otvoru poblíž zvukovodu.
 • Krátké červené náušnice;
 • Masivní a krátký krk;
 • Široký hrudník;
 • Zadní část ptáka se mírně zužuje směrem ke spodní části ocasu;
 • Čtvercové a široké tělo;
 • Bílý nebo světle růžový metatarz s pěti rovnými prsty.

Barevné varianty

Chovatelé chovali několik variant barev tohoto plemene.Nejběžnější jsou bílí, stříbrně bílí, pestrobarevní, japonští, zlatí a pruhovaní jedinci.

​​

Ptáci bílé barvymají dokonale čisté bílé peří. nejsou povoleny ani nejmenší odchylky v barvě plemene .

Bílé kuřata jsou zpravidla menší kvůli skutečnosti, že nezískávají tolik hmoty.Pokud jde o reprodukční vlastnosti, jsou také nižší.Bílé Dorkings se však vyznačují harmonickou postavou a vysoce kvalitním masem.

Stříbrošedé kohouti kohoutimají na krku a zádech stříbro-bílé peří.Jejich křídla mají stejnou barvu, ale přes ně vede černý pruh se světle nazelenalým nádechem.Hrudník, dolní část trupu a ocas jsou zcela černé.

Kuřata této barvy se vyznačují stříbrně šedými křídly a stejnou hřívou s černými pruhy, které se na zádech ptáka mění ve stříbrně šedý peří.Ocas kuřat má na vnější straně peří tmavě šedou barvu a uvnitř je zcela černý.

Motýl Dorkingsmá téměř rovnoměrnou modrou barvu.Navíc slepice i kohouti mají takovou barvu peří.Hřebenový tvar takových Dorkingsů je růžový.

Japonské Dorkingschované asijskými experty jsou žluté barvy.Na hrudi, dolní končetině a ocasu kohoutků jsou však černé peří.Slepice mají šedou barvu.

Zlaté kohouti kohoutimají černá ňadra, dolní končetiny a ocas.Červené peří je jasně vidět na krku, zádech a dolních zádech.Slepice Golden Dorking nemají žádné červené peří.Místo toho zadní část kryje světle šedé peří s černými skvrnami.

Pruhované Dorkingsyse vyznačují červeným peřím s bílými skvrnami, které chybí na černých nohou a hrudi.Na těchto částech těla ptáci vykazují bělavé svinstvo.

Vlastnosti

Hlavní cíl každého chovatelekuřata -maximální produktivita masa .To odlišuje plemeno Dorking.

Kuřata tohoto plemene mají velmi masivní tělo, které snadno vydrží velké svalové hmotnosti.Kromě toho jsou Dorkings známí pro své vysoce kvalitní maso, které má příjemnou a jemnou chuť.

Také kuřata Dorking mají dobrou výdrž, což jim umožňuje snadno snášet jakékoli klima.Z tohoto důvodu je Dorking často pěstován farmáři, kteří žijí v nepříznivých povětrnostních podmínkách.

Mnoho zemědělců je potěšeno rychlým růstem kuřat, což výrazně zvyšuje celkovou produktivitu masa.To je však možné pouze při dobré výživě mladých zvířat.

Údržba a pěstování

Okamžitě je třeba říci, že začínající zemědělci by neměli začít s Dorkingem.Toto plemeno kuřat je velmi náročné na podmínky zadržení a vyžaduje také pečlivou péči.Jinak mohou všichni ptáci umřít nebo přibrat na váze příliš pomalu.

Nejprve by zemědělecměl věnovat pozornost stavu mateřského stáda- tento pojem se vztahuje na celkový počet slepic a kohoutů dospělých.Všechna vejce, která byla položena kuřaty, byla vybrána pro inkubaci.

Při výběru vajec by se měla věnovat pozornost stavu dospělých slepic.Samozřejmě, že slabí a nemocní ptáci nebudou schopni dát vytrvalým a velkým potomkům.Proto je třeba ze stáda odstranit všechny nemocné a slabé Dorkingsy.

Optimální poměr slepic a kohoutů v mateřském stádu v té dobězačátek snášky vajec je 100 kuřat na tucet kohoutků.Tato norma by se neměla snižovat ani zvyšovat, jinak bude ve spojce přítomno malé množství oplodněných vajec.

Místnost, kde kuřata žijí, musí být dobře větraná.Pokud je místnost pevně uzavřena, mohou kuřata získat různé infekční choroby, které ovlivní stav zdiva.Důvodem výskytu nemocí u Dorkings může být také mokrý vrh, takže je třeba jej pravidelně měnit.

Zvláštní roli při udržování Dorkings hrajesprávná výživa dospělých a mladých zvířat .Musí být nutně vyvážený, jinak nedostatek jednoho nebo druhého prvku ovlivní zdraví ptáka.

Během snášky vajec musí být Dorkings krmeno potravinami bohatými na vitamíny a stopové prvky, které posilují skořápku vajec.Vejce s tvrdšími skořápkami se líhají snadněji a nejsou slepicemi drcena.

Dalším dobře známým plemenem kuře, které je chováno na maso, je plemeno Cornish.Zjistěte, jaké jsou jejich výhody!

Sníte o autonomním zplyňování soukromého domu?Po přečtení tohoto se sen přiblíží!

Z času na čas musí být rodičovské hejno očkováno.5 týdnů před snášením vajec se provádí očkování proti ptačí encefalitidě.Toto onemocnění může způsobit smrt celého stáda, takže tyto vakcíny je třeba brát vážně.Doporučuje se také provést test na Salmonella pullorumočkování proti bronchitidě.

V případě, že Dorking kuře onemocní, neměla by mu být podána antibiotika, protože to ovlivní zdraví kuřat.Musí být izolován, aby neinfikoval zdravé jedince.

Péče o mladá zvířata

Farmář musí věnovat pozornost stavu kuřat.

Nejslabší, nemocní a nejmenší musí být okamžitě vyhozeni, aby v budoucnu nezkazili novou generaci Dorkingsů.To platí zejména pro kuřata s krátkými dolů, křivými nohama, zkříženým zobákem, bledou barvou.

Pro správný růst každého kuřeje nutné dodržovat správné teplotní podmínky v kuřecím molu .Jsou-li kuřata horká, pak se vzdálí od zdroje tepla, pokud je chladno, pak naopak.V případě, že je teplota v kuřecím moči optimální, mladý růst tiše pípne, tiše jí a snaží se navzájem zkoumat.

Ke kontrole stavu kuřete můžete použít běžný teploměr.Zavádí se do cloaky na pár minut.Ve zdravém stavu je teplota kuřecího těla 40 stupňů, ale tento indikátor se mění se stárnutím.

Mnoho zemědělců ví, že kuřata Dorking jsou velmi citlivá na změny vlhkosti v kuřecím moči.Může to být příčina jejich smrti, proto v místnosti, kde mladí žijí, musíte zavěsit vlhkoměr, který určuje vlhkost vzduchu.Stelivo můžete také neustále prohlédnout: měl by být vždy suchý a čistý.

Pro dospělého ptáka

Každýdržitel drůbeže musí mladé připravit na pubertu předem.Tento proces začíná na 105. den života kuře.

Budoucí slepice by měla mít dobrou váhu, jinak její výkonnost výrazně poklesne.Dokonce i podváha 5% může negativně ovlivnit počet vajíček kladených za rok.

Totéž platí pro nadváhu. Větší slepice začínají být přepravovány rychleji , což vede k vyčerpání organismu Dorking.Kvůli možnému nedostatku nebo jeho nadměrnému množství chovatelé drůbeže pravidelně váží Dorkings, aby pochopili, jak rychle se jejich tělesná hmotnost zvyšuje.

Stádo je považováno za ideální rodičovské hejno, kde samci a slepice současně dosáhnou puberty.Poté jsou mladí Dorkingové spojeni v jedné místnosti.Ve stejné době jsou samci první, kteří byli převedeni do nového slepičího medvěda, protože si velmi pomalu zvykají na změnu krajiny.

Dorkingoví kohouti navíc mohou zhubnout, takže krmivo musí být zvýšeno o 10 g na jednotlivce.Při dodržení všech pokynů obdrží majitel vysoce kvalitní stádo rodičů s vysokou produktivitou.

Charakteristiky

Živá hmotnost kohoutů Dorking je 3,5 až 4,5 kg a slepic 2,5 až 3,5 kg.V průměru může každé kuře tohoto plemene snášet 120 až 140 vajec ročně.Navíc průměrná hmotnost každého vejce s dokonale bílou skořápkou nikdy nepřesáhne 66 g.

Chovné slepice zpravidla vykonávají svou práci dobře ], protože majídobře vyvinutý mateřský instinkt.Proto kuřata významně zvyšují přežití.

Zemědělec si však musí dávat pozor na podmínky kuřat, protože netolerují vysokou vlhkost.Zvýšená úmrtnost mladých zvířat může zhoršit celkovou roční produktivitu masa a vajec od majitele mateřského stáda.

Kde koupit v Rusku?

 • Chov a chov Dorkings na území Ruska provádí velká drůbežárna LLCLíhně .Nachází se ve městě Chekhov, Moskevská oblast.Všechna kuřata podléhají další veterinární kontrole a očkování.Podrobnější informace o drůbežárně najdete na webových stránkách inkubatoriy.ru nebo telefonicky +7 (495) 229-89-35.
 • LLC „ Korund “ chová kuřata Dorking ve městě Orenburg.Tato farma dodává drůbež do Kazachstánu a Ruska.Podrobné informace o cenách a podmínkách nákupu si můžete přečíst na webových stránkách http://inkubator56.ru/nebo telefonicky +7 (353) 299-14-02.

Analogy

Chov slepic plemene Kokhinhin se snáze udržuje.Jsou ideální pro začínající farmáře, protože jsou velmi nenároční v potravě a údržbě.

Slepice tohoto plemene dobře snášejí mrazy a nevyžadují dlouhodobé procházky na místě, takže jsou vhodné pro majitele malých pozemků pro domácnost.Co se týče kvality masa, které lze získat pěstováním Kokhinkhinu, není horší než u Dorkingova masa.

Hydroizolace sklepanezbytné pro ty, kteří jej budou používat pro účely skladování potravin.

Ale k tomu, aby byla nadace hydroizolace vlastními rukama, budete potřebovat mírně odlišné nástroje.A které jsou zde psány.

Dalším analogem Dorkingsů je plemeno Brahmy .Je větší, trvanlivější a zároveň nenáročný.

Kuřata tohoto plemene jsou vynikajícími nosnicemi, takže by neměly vznikat problémy s chovem mladých zvířat.Kvalita masa u kuřat Brama je vysoká, vyznačuje se jemnou a příjemnou chutí.

Závěr

Dorking kuřata jsou pro zkušeného a sebevědomého chovatele drůbeže dobrou volbou.Řádná údržba a péče o toto plemeno kuřat umožňuje zemědělci přijímat vysoce kvalitní maso, což přináší velké zisky.