Nejlepší podzimní odrůdy jabloní pro střední pás

Pro ty, kdo se rozhodnou pěstovat jablka ve středním Rusku, je třeba být opatrnější při výběru odrůd jabloní.Kromě skutečnosti, že by měla produkovat vysoce kvalitní plodinu, by se rostlina měla také rychle aklimatizovat na podmínky regionu.Přečtěte si o tom v článku.Podívejte se na užitečné video.

Názvy nejlepších druhů, jejich vlastnosti

]

Výhodou podzimních jablek je vysoká kvalita a prospěšné vlastnosti .Do doby sběru se jim podaří hromadit vitamíny a potřebné látky, rostou do velkých rozměrů.

DŮLEŽITÉ : Hlavním rysem je, že pozdní plody jsou vhodné pro dlouhodobé skladování až do jara.Kromě toho mají vynikající prezentaci a jsou vhodné pro komerční použití.

Jak si vybrat?

Než si koupíte sazenice pro svou zahradu, musíte pečlivě zvážit studium odrůd.Jabloně by měly být ve všech ohledech vhodné pro danou oblast.Při výběru nejlepších odrůd pro střední pásmo Ruska byste měli věnovat pozornost následujícímu:

 1. Odolnost odrůdy vůči zimním chladem .Strom musí odolávat silným zimním mrazům a jarním mrazům, odolávat ostrým podzimním teplotním poklesům, charakteristickýmpro střední Rusko.
 2. Ovoce .První úrodu z odrůd jablek, která se brzy dozrály, lze odstranit ve 2. - 4. roce;od středního do 5. - 8. roku;od pozdních - 9. - 10. - 12. rok.
 3. Produktivita .Je lepší volit odrůdy jabloní, které každý rok přinesou ovoce.
 4. Doba zrání jablek .Odrůdy jsou rozděleny do tří období: časná, střední a pozdní.
 5. Chov jablek .Nejlepší zimní odrůdy jablek si mohou uchovat všechny vlastnosti až do konce jara.U podzimních odrůd se 1-2 měsíce považuje za dobrou udržovací kvalitu.
 6. Imunitní imunita .Stromy s vysokou odolností vůči chorobám a škůdcům budou vyžadovat méně ošetření.To ušetří čas a rozpočet na další péči.
 7. Tvar koruny .V závislosti na oblasti zahrady si můžete vybrat různé jabloně s malým nebo středním, kompaktním zvykem koruny.
 8. Chuť z ovoce : sladká, kyselá, šťavnatá, s hustou nebo sypanou dužinou.

Region Střední Volha

Region Volhy se vyznačuje horkými, slunečnými léty a dlouhými mrazivými zimami.V souladu s tím musíte vybrat ty podzimní odrůdy jabloní pro střední oblast Volhy, které vydrží v létě vyprahlou půdu a zároveň v chladném období odolávají silným mrazům.

Popis stromů s fotografiemi

Arkad Tenyakovsky

Zraje v prvních týdnech podzimu.Plody střední a velké velikosti;pravidelný kulatý kuželovitý tvar;mít hluboký a široký trychtýř.Barvasvětlý krém se nazelenalým tónem a stěží znatelnou ruditou stranou. Stromy se silnými větvemi a výhonky .

Obvykle průměrná výška.Kůra je tmavě hnědá, identická s barvou nových výhonků, starých větví a kmene.Růst plodin nastává ve 4. až 5. roce po výsadbě.Jabloně jsou mírně náchylné k onemocnění strupovitosti, nebojí se zimy zima.

Bashkir hezký

Patří do kategorie počátků podzimu jablek pro střední pruh.Zrání končí na konci září. Jablka vynikají jasnými, téměř spojitými, šarlatovými pruhy a voskovým filmem .Plody jsou středně velké, sladké a kyselé v chuti.Strom se vyznačuje elegantním listím, silnými větvemi, které rostou v úhlu 90 °.Kůra mladých výhonků je tmavě hnědá, kmen a ty větve, které jsou starší, žluté;v dětském pokoji je najdete ve světle zelené barvě.

Borovinka (Kharlamovskoe)

Sklizeň této odrůdy je připravena ke sklizni začátkem září a je skladována do prosince.Velikost jablek je blíže k velké, povrch je hladký, bez hran.Zploštělý nebo baňatý tvar.Barva plodu je žluto-zelená, s tmavě červenou tečkovanou pruhovanou hlaveň.Buničina je žluté barvy, sypká, s hrubozrnnou strukturou, šťavnatá a kyselá.Středně velké stromy s křehkým dřevem.

Záběry typického hnědého tónu s dlouhými internody, červené a fialové. Jabloně dobře snášejí zimu a přinášejí velkou úrodu .Slabě tolerovat strup ovoce a listů.Se silným poryvem větru spadají plody.Jablkase objeví ve 4. roce po vylodění.

Podívejte se na video o jabloni Borovinka:

Krása Volhy

Ripen do poloviny září.Jablka jsou poměrně velká, kulatá, vejčitá, světlá, téměř bílá, s mírným červenáním a velkými tečkami.Buničina je šťavnatá a chutná, má jemnozrnnou strukturu.Strom je silný a vysoký, s velkými větvemi.Výhonky jsou červeno-hnědé, s výraznými bílými hlízami, pubertální, se mohou mírně ohnout.

Zaryanka

Další podzimní „plemeno“ jabloní.Plody jsou zploštělé, zaoblené, s mírným žebrováním, zkosené.Kůže je suchá, lesklá.Malované v hnědé červené pruhy na růžovém pozadí.Ovoce je velmi šťavnaté, chutí sladké a kyselé.Struktura je jemně zrnitá s krémovým nádechem. Střední stromy se zaoblenou korunou, které nejsou příliš silné .Odrůda je odolná vůči strupovitosti.

Lubo

Úroda je připravena ke sklizni začátkem října.Jablka pravidelného kulatého kuželového tvaru, střední velikosti.Mají hluboký široký trychtýř a krátký tlustý stopku.Tato odrůda se vyznačuje téměř kontinuální malinově červenou barvou.Buničina je bílá, šťavnatá, s dobrou chutí a jemnozrnnou strukturou.Strom je nízký s velkou řídkou korunou.Kmen a větve jsou hnědé, barva mladých výhonků je tmavá třešeň, s mnoha malými čočkami.

Podzimní pruhované (Streifling)

Jablka této odrůdy mají charakteristické rysy :

 • barva (heterogenní oranžová na světle žlutéproužek pozadí);
 • velké velikosti;
 • tvar ovoce připomíná vajíčko, má velmi mělký trychtýř.Vláknina s mírnou nažloutlostí, někdy s růžovým nádechem;
 • volné;
 • je velmi šťavnatý.

Zraje do poloviny září.Stromy jsou vysoké, se silnou roztaženou korunou.Dávají hojnou úrodu.Úplné zrání ovoce nastává na konci září.Sedí pevně na stromě.Odrůda je vysoce odolná vůči strupovitosti.

Podzimní radost

Velká jablka, zelenožlutá barva, plná do červena.Šťavnatá dřeň střední hustoty, světle krémová barva má sladkou chuť.Sklizeno začátkem září. Odrůda je vysoce odolná vůči strupovitosti .

Plody jabloní střední velikosti, kulatého nebo kónického tvaru, bez žeber.Stromy jsou energické, s hustou korunou.Dobře snášejí zimu.Kůra je hnědá.Střely jsou rovné, tenké, vínové, středně pubertální.

Podívejte se na video o kultivaru jabloní Podzimní radost:

Spartak

Pozdní podzimní odrůda, dozrává vkonec září .Plody jsou široké oválné, střední a velké velikosti, s velmi hlubokým trychtýřem a krátkým stopkou, malované matně červenohnědým červenavým nádechem s rozmazanými pruhy a namodralým voskovým povlakem.

Dužina je bílá se smetanovým nádechem, drobivá, šťavnatá, s trochou „prázdné“ chuti.Kůže je silná a drsná.Stromy s vysoce listovou korunou, světle hnědé větve.Velmi charakteristickým znakem jsou výhonky jasnýchčerveno-hnědá barva.

Ural bulk

Ovoce dozrává v polovině září.Velikost je malá, zaoblená kuželovitá, s úzkým trychtýřem a velmi dlouhou stopkou, světle žlutou.Buničina je lehká krémová, šťavnatá, drobivá, jemnozrnná, s příjemnou sladkou chutí a slabou kyselinou. Stromy jsou velké s kulatou korunou, četnými dlouhými větvemisvětle hnědo-červené barvy.Výhonky jsou tenké, tmavě fialové, pubertální.

Výnos plodiny

Pozdní odrůda podzim-časná zima.Ovoce dozrává ve druhé polovině září.Jablka jsou docela kulatá, zaoblená kuželovitá, se sloučenými pruhy kaštanové na matně červeném pozadí, s hustým jemně zrnitým chutným masem bílé smetany.Strom je středně velký, tenké a dlouhé větve rostou v ostrém úhlu.Výhonky jsou rovné, červenohnědé.

Mladý přírodovědec

Toto je jedna z nejlepších odrůd jabloní v období zrání.Vytrvalost v zimě a odolnost proti chrastě jsou vysoké.Strom je polopasrového typu.Plody střední velikosti, ploché, zaoblené, hladké.Paleta barev se pohybuje od zelené po žlutou s rozmazanými jasně červenými pruhy.Buničina je krémová, šťavnatá, sladká a kyselá, výborné chuti.

Obecná pravidla péče

 1. Výsadba sazenic .Přistávací jáma a kopec by měly být připraveny v závislosti na umístění podzemní vody na místě.Pro snadnou péči by vzdálenost mezi stromy měla být alespoň 4 metry.
 2. Péče o jabloň v roce výsadby .Po výsadbě na jaře by sazenice měly okamžitě zkrátit centrální vodič o 2-3 pupeny.To stimuluje růst postranních výhonků.Během prvního roku života přichází péče o jabloň zalévat a chránit ji před škůdci.
 3. Formativní řezání .Příští jaro je nutné začít tvořit korunu stromu.Tento proces zahrnuje zkracování mladých výhonků, stříhání větví, které jdou dovnitř koruny a vystupují z kmene v ostrém úhlu.Kořen stromu se tvoří každoročně po celou dobu života jabloně.To není jen klíč k dobré sklizni, ale také zdraví a dlouhověkost.
 4. Údržba kmene kmene stromu a jeho péče .V prvních letech života stromu je nejlepší udržovat kruh blízký stonku prostý plevelů a výsadby, pravidelně ho plevelovat a uvolňovat.Můžete jej mulčovat hnilým hnojem nebo posekanou trávou.Jakmile jabloň vstoupí do plodného období, musí být mulčování zastaveno a kruh kmene může být zasetý volným trávníkem.
 5. Jak správně nakrmit jabloň .Péče o jablko vždy zahrnuje zavedení organických nebo minerálních hnojiv.Jabloň dostává první krmení během výsadby, když je do půdy jámy přidán hnůj nebo humus.To stačí na první tři až pět let.

  Pro následujících 15–20 let strom absorbuje látky z půdy.Po 25–30 letech by minerální hnojiva měla být zavedena do blízkého kmene jabloně, tento postup zachrání strom před nedostatkem dusíku a fosforu,krmení stačí dalších 3-5 let.

 6. Ochrana před škůdci a chorobami .Pravidelná preventivní opatření jsou nezbytná k ochraně zahrady před škůdci a nemocemi.Použití chemikálií je nezbytné.Nastříkejte nejméně dvakrát na škůdce a tolik na nemoci.
  POZOR : První postřik se provádí před květem na zeleném kuželu.Zaměřuje se na ničení hmyzu plazícího se ze země nebo zimování na kůře a potlačování vývoje plísňových chorob.

  Druhý - po rozkvětu zahrady, kdy jsou znatelné vaječníky.Jeho účelem je ničení hmyzu, který může poškodit vaječníky, a létající spory hub.Drogy mohou být libovolné, hlavní věcí je jejich včasné použití!

 7. Sanitární prořezávání .V péči o jabloň je také nutné zahrnout hygienické prořezávání.Představuje odstranění suchých a nemocných větví, pravidelné každoroční ředění koruny.Pokud tato opatření nebudou přijata, může strom trvale onemocnět a zemřít.

Závěr

Jak chápete, ne každá odrůda jablek přinese ovoce v podmínkách této nebo té oblasti.Je třeba zodpovědně přistupovat k výběru sazenic a pečlivě studovat jejich vlastnosti.Po správném výběru si můžete sklízet každý rok.