Nejlepší řešení pro efektivní oblékání s minimálními náklady - česneková voda pro orchideje

Česnek je zelenina, která má silné antiseptické vlastnosti.Jedná se o povinný produkt v lidské stravě, který udržuje imunitu a chrání před nemocemi.

Česnek také účinně pomáhá zahradním a pokojovým rostlinám.Je to vynikající obvaz pro rozmarné domácí květiny, zejména pro orchideje.Jaké je použití česnekové infuze?Na tuto otázku odpovíme podrobně v našem článku.Na toto téma si také můžete prohlédnout užitečné video.

Co je to?

Česneková voda pro orchideje je domácí tekutý lék, který se používá k péči o rostliny .Česneková infuze se připravuje z drcených hřebíčků.Česnek se nalije vodou při pokojové teplotě a nalije se několik dní (od 3 do 7).Během této doby aktivní prvky obohacují vodu, nasycují ji užitečnými vlastnostmi.Proces vaření můžete urychlit nalitím vroucí vody na česnek.V tomto případě bude infuze připravena za 30-40 minut.

Proč je tak užitečná omáčka v květu?

Česnek je jedním z přírodních antiseptik a přírodních stimulátorů růstu.Jedno hřebíček obsahuje mnoho užitečných prvků:

 • síra;
 • minerální soli;
 • organické kyseliny;
 • antioxidanty;
 • éterické oleje.

Tyto mikroelementy v jejich kombinaci jsou snadno stravitelné, a protopři krmení česnekové vody orchidej rychle absorbuje a asimiluje užitečné látky .Účinek použití nastane během několika dnů.

Jaký je účinek?

 1. Ochrana a likvidace malých kolonií škůdců orchidejí.
 2. Prevence plísňových chorob.
 3. Rychlé zotavení a obnovení rostliny (po nemoci nebo chladu).
 4. Podpora rozvoje kořenového systému.
 5. Aktivní růst zelené hmoty.
 6. Zrychlení a prodloužení doby květu.
 7. Podporují imunitní systém rostliny.
 8. ​​

Kdy je nejlepší použít?

Česnekovou vodu pro léčbu domácké krásy lze použít kdykoli v roce .Je vhodné provádět zpracování po aktivním rozkvětu: to zcela snižuje riziko poškození orchideje.

Účely použití infuze mohou být různé:

 • prevence;
 • stimulace kvetení;
 • kontrola parazitů a další.

Orchidika přestala růst, nekvete, ale není nemocná a neexistují známky napadení škůdci?V takových podmínkách můžete změnit umístění hrnce, sledovat hladinu vlhkosti.Doporučuje se také zavlažování česnekem. Infuze česneku stimuluje kořenový systém orchidejea po 3-5 dnech se situace může zlepšit.

Jaké jsou kontraindikace?

V některých případech zpracováníprezentovaná infuze může vést k poškození nebo dokonce smrti domácí rostliny.

V jakých případech je postřikování zakázáno?

 • Aktivní kvetení orchidejí .Zpracování může mít za následek smrt pupenu.Také během tohoto období je zakázáno ponořovat podzemek do infuze (více o pravidlech pro krmení orchidejí během květu zde ).
 • Česneková voda s vůní plísní, kvašení .Zápach se objeví po delším vystavení teplu nebo kvůli dlouhému skladování.Použití takové kapaliny je zakázáno.
 • Vysoká koncentrace česneku .To povede k popáleninám zelené hmoty.
 • Frekvence .Je zakázáno opakovat léčbu častěji 2-3krát za měsíc.Nezapomeňte střídat zalévání česnekovou infuzí a obyčejnou měkkou vodou.

Co je součástí směsi?

Receptura obvykle obsahuje pouze česnek a vodu.K vaření vezměte usazenou nebo filtrovanou vodu.Přijatelné je také použití destilované vody.Česnek je oloupaný a nasekaný ostrým nožem, strouhaným nebo česnekovým zázvorem.

Mnoho pěstitelů přidává k infuzi česneku kyselinu jantarovou .Tato látka zvyšuje blahodárné vlastnosti obvazu: pupeny se stávají pružnými, květy - svěží a zářivé, kořenový systém je posílen.

Tip : Nejlepší je ošetřit česnekovou vodu kyselinou jantarovou po nachlazení.Taková směs umožní orchideji se přizpůsobit rychleji a snadněji po zimě.

Na 500 ml potřebné tekutinypůl tablety kyseliny jantarové.Je nutné ho rozmnožovat pouze v horké vodě (nejprve zředit kyselinu, počkat na vychladnutí a přidat nasekaný česnek). Doba použitelnosti infuze s kyselinou není delší než 3 dny .

Postupné pokyny

Následující část obsahuje podrobné informace o tom, jak připravit infuzi, jak ji použít a jak často opakovat postup..Přesné dodržování doporučení zlepší stav domácí orchideje v krátkém čase a zamezí negativním důsledkům.

Je snadné vyrobit infuzi česneku .Existují 2 základní recepty, které se liší pouze teplotou použité vody.

Recept na destilovanou vodu

 1. Oloupejte 200 g česneku.
 2. Mletí surovin.Můžete použít ostrý nůž, česnekový přístroj nebo jiná zařízení podle vašeho výběru.
 3. Nalijte filtrovanou nebo destilovanou vodu do 1,5 až 2 litrové nádoby.Teplota vody by neměla přesáhnout 40 stupňů, optimální ukazatel je 36 stupňů.Přidejte nasekaný česnek, pevně zavřete víko.
 4. Sklenici s roztokem umístíme na tmavé místo, kde je skladujeme 3 až 7 dní.
 5. Po skončení období infuze vyjmeme sklenici a zfiltrujeme hotový roztok.
 6. Česnekovou vodu skladujte v lednici.

Rychlá infuze za 40 minut

 1. Příprava česneku (150-200 g).Loupání, broušení do stavu vyčerpání.
 2. Dále musí být suroviny nality do 1 litru vroucí vody a zakrytyvíko.
 3. Naplňte roztok po dobu až 40 minut.
 4. Namočte připravenou česnekovou vodu, naneste v poměru 1 litr vody 3-4 lžíce.

Je zakázáno zalévat orchideje s česnekovou vodou přímo z chladničky .Nalijte správné množství kapaliny, počkejte, až dosáhne pokojové teploty a teprve poté proveďte ošetření.

Jak vložit?

Zalévání lze provádět ve 2 verzích: jedná se o kořenovou nebo extra kořenovou úpravu.

 • Kořen .Provádí se ponořením.
  1. Kapalina se nalije do hluboké nádoby (umyvadlo, kbelík) a orchidej, která je v květináči, se sníží.
  2. Voda by měla naplnit nádobu do 2/3.
  3. Dále se rostlina ponechá v roztoku po dobu 40 minut až 2 hodiny.Tak dlouhá doba umožní kořenovému systému rostliny absorbovat všechny prospěšné prvky.
  4. Na konci této doby se rostlina umístí do dřezu na 30 až 35 minut, aby se umožnila přebytečná vlhkost skla.
 • Ošetření bez kořene .Vyrábí se pomocí stříkací pistole.Zředěná česneková voda se nalije do kapacity zařízení a postříká se listy orchidejí.

Jak často se krmení provádí?

Upozornění : Česneková voda se používá k výživě a stimulaci růstu, a také v případě, že zelené části orchideje začnou vysychat.

Použití infuze se musí střídat s běžným zavlažováním (provádí se jednou).Léčba česnekem tedy bude probíhat několikrát za měsíc, ale ne více než 3. Nadměrné zalévání takovou vodou ohrožuje popáleninynebo dokonce smrt rostliny.

Užitečné video

Doporučujeme sledovat video o použití česnekové vody k zalévání orchideje:

Orchidej je jemná a křehká květina, ale při správné péči nebude rostlinabojte se dokonce konceptu.Díky pravidelnému oblékání může rostlina kvete až šest měsíců.Na našich webových stránkách najdete přehled nejlepších nástrojů a metod použití: hnojiva Agricola a Bon Forte ;přípravky Epin, Zircon, Fitoverm a Aktara ; kyselina jantarová, vitamíny.

Závěr

Orchidej je jednou z nejpopulárnějších pokojových rostlin .Stejně jako ostatní domácí květiny vyžaduje pozornost a pečlivou péči.Pokud si všimnete, že orchidej neroste, zastavila kvetení nebo dokonce začala vysychat, můžete kromě drahých přípravků použít i obyčejnou česnekovou vodu.Tato účinná domácí infuze má prospěšné vlastnosti, které pomohou obnovit zdraví domácí krásy.