Nejlepší ze zelených jablek - Renet Simirenko

Při výběru jabloně zahradníci nejčastěji preferují osvědčené odrůdy.Jablka Renet Simirenko, která byla milovaná mnoha, neúprosně popularita.

K tomu přispívá dobrý výnos, kořenitá, sladká chuť ovoce a dobře vyvinutý režim péče o stromy.

Co je to za druh?

Odrůda "Simirenko" pochází z domácího jabloně (Malus domestica) apatří do odrůdové skupiny "Renet" .Přirozeným způsobemje tato odrůda pozdní zima .Odborníci správně považují Renet Simirenko za nejlepší rozmanitost, pokud jde o potravu a agrotechnické vlastnosti jabloní se zelenou kůží.

Jablka „Simirenko“ označují zimní jablka, která se uchovávají do června nebo dokonce do září, když se pěstují v sadech s konzervovanou trávou (hustá travnatá vegetace).

Nejdelší trvanlivost (přibližně rok) se dosáhne použitím řádně vybaveného skladu, beden a sklepů s teplotou 0 až 4 ° C nebo lednicí.

Zimní odrůdy rovněž zahrnují Molodezhny, Oryol Polesye, Berkutovsky, Bratchud a Vityaz ].

Znečištění

Bytostsamo neplodná odrůda „Renet Simirenko“ potřebuje blízkost k opylování odrůd jablek “ „ Idared “,„ Na památku Sergejeva “,„ Korey “,„ Kuban spur “nebo„ GoldenVynikající. "

Jabloň Simirenko je částečně samoopylená, přičemž vázá asi 11% veškerého ovoce.

Popis odrůdy Renet Simirenko

Stromy Simirenko rostou velmi vysoké , vysoké, vysokéstřední a vyznačuje se svěží šířící korunou.

Výsost se také liší Podzimní radost, Shtrifel, Duben, Bogatyr a Voňavé.

Na tmavě šedých větvích s nahnědlým nebo červeným nádechem tvoří protáhlé zakřivené listy světle zelené barvy se zoubkovanými hranami zaoblenou korunu.

Kvetení bílých květů střední velikosti v tomto jabloni je poměrně pozdní a sklizeň nastává v polovině podzimu.Ovoce je smíšené, tj. Na různých ovocných formacích, jako jsou oštěpy, řasy a ovocné větvičky.

Při stříhání buďte opatrní, abyste neodstranili větve s plodem.Jinak se objem budoucí plodiny výrazně sníží.

Jablka Renet Simirenko se vyznačují světle nebo jasně zelenou barvou s bílým nádechem a světlými tečkami na kůře, které se za slunečného léta dotkly něžného červenání. Je také přirozené, že odrůda má na kůži malé bradavice až do velikosti 7 mm a často 2-3 kusy na ovoce - to je zvláštní charakteristika odrůdy .

Ovocejabloně drží rychle na větvích a čekají dlouho na sklizeň.

Velikost jablek je střední nebo dokonce velká, váží do 200 ga tvar se liší od kulatého kónického po plochý kulatý.Povrch ovoce je hladký a rovný a jsou také asymetrické.Velmi voňavá jablka "Simirenko" mají jemnou sladkokyselou chuť s pikantním nádechem.

Lékaři zvláště doporučují tuto odrůdu, která neobsahuje antokyany, pro lidi s metabolickými poruchami a pro výživu ve stravě.

Historie výběru

„Renet Simirenko“ se rozšířila, když se poprvé objevilana platonické farmě v Čerkassku na Ukrajině .Majitel zahrady L.P. Simirenko tuto odrůdu náhodně objevil a byl velmi zmatený.

Stále není jasné, zda strom vyrostl z neznámého semene nebo zda patřil k starým zapomenutým odrůdám.Následně byl "Simirenko" aktivně pěstován a šířen po celém světě.

Oblast distribuce

Odrůda jablek Renet Simirenko se doporučuje k pěstování v jižním Rusku, ve Středním pásu černé půdy, v Kubanu a na Ukrajině.Jabloň Renet Simirenko vyvíjí nejlépe a nese ovoce v stepních nebo lesostepních zónách, kde teplé klima a půda bohatá na živiny vytvářejí pro to všechny podmínky.

V centrální části Ruska se zahradník může setkat s obtížemi -tato odrůda není otužilá a na jihu dokonce zmrzne .K vyřešení problému pomůže teplé přístřeší a pečlivá péče.

Pokudpotřebujete zimu vytrvalé odrůdy, věnujte pozornost veteránům, zimním krásám, moskevským pozdě, Oryol Polesie

Produktivita

„Simirenko“ označuje průměr odrůd z hlediska předčasné zralosti. Strom dává první sklizeň až v 6. roce života .Pokud použijete zakrslou pažbu k roubování, můžete počkat na sklizeň na 4. rok.Mladé stromy přinášejí ovoce ročně, zatímco starší stromy produkují méně nebo každé 2 roky.

Zaprvé, každý jabloň přinese 12–15 kg ovoce a ve věku 10 let - asi 100 kg ročně .Sklízí se zpravidla koncem září nebo začátkem října.

Následující odrůdy rovněž vykazují dobré výnosy: Bryansk, Orlovim, Marina, Antonovka a Aport.

Výsadba a péče o rostliny

Doporučuje se zasadit jabloň na podzim, kdy zůstává celý měsíc do mrazu(od 20. září do 15. října).) nebo brzy na jaře (v poslední dekádě dubna).

Pokud byl na podzim zahradník pozdě s výsadbou před 20. říjnem, je lepší vykopat jabloň do země a zasadit ji na jaře.V zahradě na osobním pozemku je optimální plán výsadby následující: 0,8-1 m x 2,5 m.

Aby bylo možné řádně zasadit jabloň Renet Simirenko, je důležité dodržovat následující schéma:

 1. )Vykopeme díru(nejlépe 7 dní před výsadbou), jejíž hloubka je 60 cm a průměr 1 m. Horní úrodná vrstva Země je užitečná pro vyplnění díry - dáme ji na jednu stranu odděleně od dna.
 2. Příprava předem kolík pro podepření stromu .Spálíme jeho spodní konec tak, aby dřevěný kolík nehnil.
 3. Příprava půdy .Jílová půda s přídavkem říčního písku a rašeliny je nejlepší volbou.Pokud se ale používá písčitá půda, přidáme do ní humus nebo rašelinu.
 4. Uvolníme dno jímky lopatou a vyplníme půdu dříve uloženou a doplněnou humusem- vrstvou asi 20 cm tlustou.
 5. V případě potřebyhnojíme-1 nebo 2 kbelíky dřevěného popela a hnoje.
 6. Zbývající prostor jámy vyplňujeme úrodnou nebo speciálně připravenou zeminou.Měla by se tvořit vyvýšenina o výšce asi 20 cm.

Pozor - pokud zanedbáte správné vyplnění jámy, budete muset znovu vysadit špatně zakořeněné sazenice a riskovat jejich uchování.

 1. Vyrazíme kolík do středu knollu.
 2. Pomocník drží sazenici nad jámou, kořeny stromu jsou narovnány ve tvaru pahýlu.
 3. Kořeny vyplňujeme úrodnou půdou shora a lehce je bereme.Kořenový krk (místo, kde kmen směřuje do kořenového systému) by měl být umístěn nad zemí.Pokud ji prohloubíte, sazenice zemřou.
 4. Zaléváme strom - 3 nebo 4 kbelíky po 10 l.
 5. Mulčujte zemi kolem kmene pilinami.
 6. Sazenice spojujeme s kolíčkem osmičkou.
 7. V budoucnosti musí být pečlivě dodržována všechna pravidla péče o jabloň.
Důležité - kvalita a hojnost plodiny přímo závisí na péči a údržběvšechny podmínky.
 1. Zalévání .Je nutné pravidelně zalévat jabloň, která ještě není plodná, aby se zabránilo vysychání půdy - asi 3krát ročně, 3-5 kbelíků na strom.Nedostatek vlhkosti ovlivní růst výhonků, a tím i budoucí sklizeň.

  Začíná koncem července zalévání, takže jabloň se připravuje na zimu.Standardy pro počet kbelíků pro rodící stromy jsou stejné, avšak zalévání by se mělo provádět v následujících fázích: během kvetení, před tvorbou vaječníků v červnu, 2 nebo 3 týdny před úplným dozráním jablek.S blízkým výskytem podzemní vody se upravují míry zavlažování.

 2. Krmení .Na jaře, před začátkem vegetačního období, je jabloň krmena dusíkatými hnojivy.Na podzim je nutné strom oplodnit hnojem a minerálním komplexem.

  Jabloň by měla být povrchově napájena dusičnanem amonným.Fosforová hnojiva se zavádějí do hliněných drážek asi 30 cm hluboko kolem kmene.

 3. Ořezávání .U mladých jabloní by se měly stříhat pouze výhonky o délce nejméně 60 cm.Tím se ušetří jednoletý růst, na kterém je vázána většina ovoce.
 4. Koruna, která je příliš silná a větve zamrzlé během zimy, vyžaduje pravidelné a včasné ředění.
 5. Zimovka .Jabloň "Simirenko" obvykle toleruje sucho a teplo, netrpí silným větrem a nezbavuje ovoce.Nemá však rád zimní chlad, netoleruje mrazy, které poškozují boles a větve i na jihu.

  Strom tedy potřebujeod podzimu skrývají kořeny a mulčují kruh blízkého kmene.Rašelina, kompost nebo humus budou sloužit jako mulč.Díky rychlému růstu výhonků se koruna ovlivněná chladem rychle obnoví.

  Mladé stromy musí také svázat kmeny .S věkem kůra kondenzuje a zajíci se jich už nebudou bát.Dalším dobrým způsobem, jak chránit kmen, je vápno nebo křída.

Nemoci a škůdci

Bohužel jabloň Simirenkoje bohužel náchylná k napadení plísní a strupovitostí .

Prevence těchto potíží je častým ztenčováním koruny, které se provádí podle všech pravidel.

Obvykle se nakazené jabloně infikují loňským listím .Navíc, pokud mladé listy onemocní, strom bude velmi obtížné zachránit.

Aby se předešlo problémům, je nutné spálit všechny staré listy, mumifikované ovoce a větve, které loni padly.

Pokud je jabloň Simirenko stále nemocná, neaplikujte ihned tekutinu Bordeaux.S touto chorobou se dobře vyrovná, ale inhibuje růst čerstvých listů.Nejlepší je použít jeden z následujících léků:Polykarbacin (40 g), Acrobat M (25 g), Euparen (10-15 g) nebo Didan M (25 g) .

Produkt se zředí v 10 litrech vody a aplikuje se každé 2 týdny. Pro optimální výsledky se léky střídají .Euparen bojuje také proti plísním - zpracování se provádí podobně.

Pokud bylo léto horké a suché, odborníci doporučují 2 týdny před sklizní jablekzpracovat strom pomocí jednoho z výše uvedených nástrojů .V opačném případě je velmi pravděpodobné, že během skladování dojde k nakažení ovoce strupovitostí a hnilobou.Zpracování se provádí pečlivě a zvláštní pozornost je věnována spodní straně listů a povrchu jablek.

Častými hosty v sadech jsou škodlivé druhy hmyzu, jako jsou ovocná bělová, bource morušová, těžební můry, můry a hloh.

Za účelem ochrany stromu před škůdci je třeba na jaře postříkat přípravky mědí a před květem směsí Zolon a Scora.

Je důležité pamatovat na odstranění plevelů. Doporučuje se na kmen stromu umístit lovecký pás vyrobený z vlnitého papíru.Tím se škůdci zastaví a zabrání se vniknutí do koruny .

Brzy na jaře, před výskytem poupat a začátkem toku mízy,můžete jabloň postříkat roztokem 700 g močoviny v 10 l vody .

Tento postup zničí veškerý hmyz, který se od podzimu zachoval na stromě a pod ním.Poté můžete stříkat Simirenko biologickými přípravky, jako je Fitoverm, Zdorovy Sad nebo Agravertin.Zpracování zahrady pomocí Zircon, které pomáhá zvyšovat odolnost jabloně a její odolnost vůči chorobám, nebude bolet.

Odrůda Renet Simirenko je vynikající volbou pro mnoho zahradníků.Vysoká produktivita, odolnost vůči suchu a větru, dlouhodobé uchování chutného ovoce - to vše nemůže jen přitahovat.Člověk si musí zvyknout na péči o jabloň - a zahradníkanení nadšená.

Podobná videa: