Nejlepší zimní odrůda jabloní - Moskevské výročí

Odrůda jabloňových výročí v Moskvě je zcela nová, ne rozšířená na pozemcích pro domácnost.Nezkušený zahradník o něm ví jen málo.

Tato odrůda má absolutní odolnost vůči chrastě a dobrou odolnost proti mrazu.Mezi mnoha novými a osvědčenými odrůdami jabloní stojí za to věnovat pozornost rozmanitosti Moskevského výročí.

Jaký druh patří

Moskevské jubileum je odrůda jablek v polovině zimy.Je považován za jednu z nejlepších zimních odrůd Oryolu.

Používá se k pěstování v ruských dolních Volge a středních oblastech Černé Země.Má nízkou zimní odolnost, proto ji lze pěstovat v regionech s poměrně mírným podnebím:Bělorusko, Ukrajina, Moldavskoatd.Snadno snáší mrazy až do -20-3030 , při nižších teplotách mohouPostižená kůra a ledviny.Vyžaduje to přístřeší.

Jablka dozrávají v polovině září .Můžete sklízet až do poloviny nebo konce října.

Je lepší skladovat v chladném suterénu nebo sklepě při teplotě od -2 do + 1 ° C.

Pro dlouhodobé skladování můžete použít kartonové krabice nebo dřevěné bedny , kde jsou jablka vrstvena ve vrstvách a posypána dobře sušenými štěpkami.nebo sláma.Každá vrstva může navíc posunout noviny nebo papír.Za těchto podmínek může plodina zůstat čerstvá až do začátku března.Dobře se hodí pro zpracování na džusy a zavařeniny.

Moskevské výročí je samooplodná odrůda .Pro získání dobré sklizně je nutné pěstovat odrůdy opylovače v okolí.Jsou to všechny odrůdy jabloní v období zrání na podzim a v zimě, například Stroyevsky, Utes, Aport, Antonovka vulgaris a Kuibyshevsky.

Popis odrůdy Moskevské výročí?

Strom roste rychle as věkemdosahuje výšky 4-5 metrů .Koruna je kulatého tvaru, není příliš tlustá.

Větve jsou silné, střední velikosti, rostou v pravém úhlu ke kmeni.Kůra je hladká, nahnědlá-šedá.

Výhonky jsou hnědé, zakřivené, vícenohé .Ledviny jsou malé, ve tvaru kužele.Listy jsou středně velké, lesklé, na koncích špičaté.Květy jsou jasně růžové s bílými špičkami, shromážděné v malých květenstvích.

​​

Plody jsou středně jednorozměrné, podlouhlé, žebrované .Kůže je lesklá, žlutá s červenavě červenající se na většině jablek.Pod kůží - jasně viditelné šedé tečky.

Maso je sladké a kyselé, pevné, bílé, křupavé, zrnité.

Vynikající chuť vykazují také tyto odrůdy: Anis, Medunitsa, Mládež, Screen a Orlik.

Historie výběru

Odrůda jablek Moskevská odrůda byla získána v roce 1981 v důsledku setí semen.První ovoce se objevilo až po 10let.

Na šlechtění této odrůdy se podíleli vědci All-Russian Institute for BreedingE. N. Sedov, E. A. Dolmatov, Z. M. Serova a V. V. Zhdanov.V roce 2002 byla odrůda rozdělena na zóny .

Region přirozeného růstu

Územní výročí Moskvy bylo pro střední Rusko, střední černou Zemi a střední regiony. Odrůda má nízkou mrazuvzdornost , a proto není vhodná pro pěstování v oblastech se závažnými klimatickými podmínkami.

Může se pěstovat v regionech s mírným podnebím a průměrnými teplotami v zimě.Při vytváření dobrých podmínek poskytuje tato odrůda velmi vysoké výnosy.

Teplé a mírné podnebí je také příznivé pro Bellefleur Číňany, Duben, Běloruské maliny.

Výnos

Strom začíná přinášet ovoce docela pozdě, ve věku 6–8 let .Sklizeň přináší každoročně od září do října.Jablka jsou středně velká, hladká.

Výnos může při dobré péči dosáhnout 200 kgna strom.Jak dosáhnout takové plodiny na vašem webu?Je důležité zasadit jabloň správně a poskytnout jí náležitou péči.

Odrůdy Orlovsky Sinap, Koberec, Southern, Shtrifel a Aloe Ranney se vyznačují vysokou produktivitou.].

Výsadba a péče

Řádná výsadba jabloně je zárukou dobré úrody v budoucnosti.

Různá výročí Moskvy upřednostňuje dobře osvětlené a větrané svahy.

Aby se zabránilo zamrznutí sazenic, je lepší zvolit zvýšenou hodnotumísta bez převládajících větrů, s nízkým výskytem podzemních vod.

Půda pro jabloň by měla být lehká, dobře propustná pro vlhkost a vzduch .

Nejlepší jsou písčité hlíny a hlíny .Protože tato odrůda není odolná vůči mrazu, výsadba se nejlépe provádí na jaře.Jímky se připravují předem, 2-3 týdny před vyloděním.Standardní velikosti:50–70 cm široký a 1-2 m hluboký .

Ornice se smíchá s kompostem a slabým roztokem močoviny.Výsledná směs se naplní do jímky v 1/3 objemu.Do připraveného substrátu se vysadí strom.

Před přistáním postavte kolíček na podvazek.Po výsadbě je stromek dobře kůlny, nejlépe nahoře.

Pro optimální vývoj jabloní je nezbytnou podmínkou zalévání, vrchní obvaz, kultivace a plevelování kmene kmene.V prvním roce po výsadbě se sazenice neoplodní. Po přistání je tvarování prořezávání povinné .Na zimu jsou sazenice pečlivě svázány smrkovými větvemi, které chrání před mrazem a hlodavci.

Následující rok, na jaře, se odstraní smrkové větve, kmeny bělí, kmeny kmenů se vykopají a oplodní.V období jaro-léto se používají dusíkatá hnojiva a v období leto-podzim se používají hnojiva fosforu a draslíku.

Po každém krmení a zalévání se půda v kruhu blízkém stonku mulčuje .Před a po květu lze spolu s minerálními hnojivy aplikovat také organická hnojiva. V suchých létech se zalévání provádí 2-3krát měsíčně .

Formativní prořezávání se provádí ve druhém roce po výsadbě,proti stárnutí - jak strom stárne. I přes pečlivou péči však existuje možnost poškození stromu chorobami a škůdci .Co s tím?

Nemoci a škůdci

Moskevské jubileum je odrůda jabloní s absolutní imunitou vůči strupovitosti .

Slabě ovlivněna hniloba ovoce a cytosporóza.

Jako většina odrůd jabloní může být napadena mšicemi, můry, pilou a hlohou, těžebními můry, sapwood a bource morušového.

Můžete s nimi bojovat včasným sběrem suché trávy a listů, zpracováním kmene kmene a postřikem insekticidy.

Kontrola škůdců se provádí před objevením prvních letáků nebo před začátkem kvetení.

Většina odrůd jablek od Moskvy je většinou vědců považována za nejlepší zimní odrůdu.

Mezi její nesporné výhody patří : odolnost vůči strupovitosti, vysoká produktivita, krásné a chutné plody.Stojí za to se podívat na tuto rozmanitost, možná je to právě to, co dnes v našich zahradách nestačí.