Nejmenší kuřata na světě - malajský Seram

Plemeno kuřat malajské Seram je mladé, jejich historie se nepočítá ani 20 let.Název plemene odráží název země, kde byli chováni - Malajsie.

Toto plemeno je založeno na japonských plemenech trpaslíků křížených s divokými slepicemi z Malajsie.Zpočátku se chovatelé drůbeže zabývali chovem.

Po dvě desetiletí se malajské seramy - nejmenší kuřata ze všech existujících plemen - staly známými po celém světě, ale samozřejmě je nemožné je nazvat běžným plemenem.

Jedním z omezujících faktorů vítězného průvodu v ptačích dvorech celého světa pro tyto drobky je poměrně vysoká cena.

To však nezabrání skutečným chovatelům drůbeže, takže kuřata a samci malajského seramu se stále častěji nacházejí v ruských drůbežárnách.

Popis plemene malajské Serama

Toto plemeno kuřatvelmi neobvyklé vlastnosti plemene.

Tělo je nasazeno téměř svisle, ocas je zvednut v pravém úhlu 90%, krk je klenutý se zřetelným obloukem.Slabina zakřivená hrudník a ocas, stojící pod úhlem menším než 90 stupňů, jsou považovány za vady plemene.

Kohouti mají široké nohy, ocas s několika copánky. Křídla visí dolů na podlahu .Peří není husté.

Hřeben kohouta je ve tvaru listu, s odstíny sahajícími od nasycené růžové do jasně červené a laloky ve stejném barevném schématu.Zobák je silný, mírně zakřivený, nažloutlý.

Je zajímavé, že u výstav jednotlivců tohoto plemene může být ocas nastaven pomocí speciálních zařízení (manipulace jsou podobné těm, když jsou uši narovnány k Dobermanům).Křivé prsty mladých jednotlivců, kteří mají být na výstavě předvedeni, jsou narovnáni pomocí speciálních prstenů.

Slepice ve vzhledu vypadají mnohem skromněji a miniaturněji než samci tohoto plemene.Mají stejná dlouhá křídla visící dolů na podlahu během stojanu.Ocas je také nastaven na úhel 90%.

Vlastnosti

Kuřata tohoto plemene, chovaná v jihovýchodní Asii, nesnášejí průvan, velmi se jim líbí teplo.

Zajímavá fakta: postoj prsu - není to jen geneticky inkorporované, tento typ masáže se dosahuje také masáží hrudníku a ocasu.

Kolik prsu kohouta vyčnívá velmi originálním způsobem: kuřata se umísťují na jeho hruď a v ideálním případě by tam měla sedět tři kuřata.Doma, v Malajsii, je velký význam připisován čistotě plemene a pravidelně pořádají monobreedové soutěže pro malajský seram.

Podle informací chovatelů toto plemeno kuřat nevyrábí barvu, všechna kuřata mají různé vzory.Podle neoficiálních údajů se americkým chovatelům podařilo v plemeni opravit bílou barvu.

Důstojnost - velmi zajímavý vzhled, sledování těchto ptáků je skutečnou estetikoupotěšení .Nevýhody zahrnují složitost obsahu, chovatelé je považují za koddledované a náladové (tato informace byla získána na fórech chovatelů drůbeže).

Údržba a chov

Vzhledem k miniaturní velikosti kuře je toto plemeno často drženo doma v klecích, jako jsou dekorativní králíci nebo krysy.

Uvolňujíce se na procházku z klece, ptáci si položí speciální zástěry (aby nerozptylovali domácí odpad).Možná udržování voliéry, ale pak stojí za to zvážit otázku jejich bezpečnosti: kvůli své malé velikosti mohou trpět většími ptáky.

​​

Jeden z chovatelů na online fóru chovatelů drůbeže sdílel pozorování: slepice tohoto plemene se cítí ve vodě docela sebevědomě, udržujte se nad vodou.

Tyto kuřata dosáhnou zralosti za 6–9 měsíců(tento faktor závisí na výživě).Instinkty nejsou ztraceny ve slepicích, ale je důležité si pamatovat jednu důležitou nuanci: jakmile jsou kuřata stará týden, je lepší je odstranit ze slepic, jinak se kousne.

Jedna slepice se může líhnout od 4 do 7 vajec, inkubační doba je průměrně tři týdny při teplotě + 37,5 - 38 ° C a vlhkosti 65%.

V posledních dvou až třech dnech, než se kuřata vylíhnou, by měla být vlhkost téměř 100%.Chovatelé berou na vědomí, že kuřata mají dobrou míru přežití, krmí se speciálním vysoce kalorickým krmivem až po dobu dvou měsíců.Tato kuřata jsou velmi náročná na dostupnost čisté vody v pijáku.

Jerseyský obr -plemeno kuřat, pojmenované kvůli jeho velikosti.Tato kuřata již v některých domácnostech nahradila brojlery.

Brahmovy slepice jsou však jedním z nejpopulárnějších ptáků v domácnosti.Více o nich zde: https://selo.guru/ptitsa/kury/porody/myasnie/brama.

Existují informace, že kuřata tohoto plemene se dokáží bez vody a jídla po dobu tří dnů.Jednotlivci tohoto plemene se vyznačují veselou, přátelskou dispozicí.Ve vztahu k sobě nejsou agresivní.Ptáci jsou docela dynamičtí, neustále v pohybu.

Charakteristické

Miniatura - jedním slovem tedy můžete popsat kuřata plemene malajského seramu.Živá hmotnost samců je 300 - 650 g.(oficiálně zaznamenaný záznam o jejich nedostatku kohouta - 250 gr.).Živá hmotnost kuře je 250-300 g.

Podle hmotnosti jsou rozděleny do tří kategorií: třída A, B, C.

  • třída A: kohouti od 225 do 350 gramů;slepice - od 200 do 325 gr.
  • třída B: kohouti od 351 gramů.do 500 kg;kuřata od 326 do 425 gramů.
  • Třída C: kohouti od 500 do 600 g, slepice od 430 do 535 g.

Čím menší jsou kuřata tohoto plemene, tím více jsou odborníky oceněny .

V roce kladou slepice Seram 50–60 vajec vážících průměrně 20 až 30 gramů (ve velikosti jako křepelčí vejce nebo o něco více).Vzhledem k nízké produkci vajec se nepovažují za příliš plodná, ale spravedlivě je třeba poznamenat, že jejich hlavním účelem je však dekorativnost.A svým úkolem - být ozdobou ptačího dvora - se dokonale vyrovnají.

Pokud je teplota nižší než + 25 ° C, keramika již klusá.Vpříznivé podmínky jsou prováděny podle plánu: přestávka 7-10 dní každých 5-6 dnů zdiva.Vejce mají dobrou chuť.

Adresy chovatelů

V Rusku se malajská kuřata Serama chová převážně v soukromých hospodářských usedlostech.Poměrně často jsou zástupci tohoto plemene dováženi ze soukromé mateřské školy v Bělorusku a Bulharsku (webové stránky chovatele -www.serama.bg).

Na stránce „ plnokrevník “ (http://curci.ru/kontakty/) jsou uvedeny kontakty chovatele: město Alexandria, telefon +38 095 475-29-25.

Analogové

Slepice a samci malajského seramového plemene jsou velmi zvláštního vzhledu, nejsou v miniaturním srovnání žádní.Analogy tohoto plemene mohou být i jiné dekorativní kuřata, nosiče trpasličího genu - bentam, malé kopie produktů jako Kokhinhin, Araukan, Phoenix, .Faverol a další.

Při diskusi o zvláštnostech chovu a zachování tohoto dekorativního plemene malých kuřat chovatelé drůbeže uvádějí, že v naší zemi je obtížné zaručit, že získaní ptáci budou chovat, s vynikajícím genovým fondem.

Navzdory všem obtížím (kuřata jsou docela drahá, dospělí jedinci jsou opatrní v chovu atd.), Malajské Seram jsou již v ruských domech pro ptáky.

Chov okrasných plemen kuřat se nyní aktivně vyvíjí, což znamená, že je pravděpodobné, že se tato malá kuřata postupem času v Rusku stanou četnými a známými.