Nejproduktivnějším a nejoblíbenějším plemenem v Rusku jsou kuřata Leghorn

Leggorn kuřata, zjevně nevýznamná, jsou velmi běžná ve světě a v naší zemi kvůli vysoké produktivitě.

Vrstvy Leggorn rychle zrají, mají vysokou produkci vajíček, jsou otužilé a dokonale se přizpůsobí všem povětrnostním podmínkám.

Z tohoto důvodu jsou chováni s potěšením v soukromých a zemědělských domácnostech.

V tomto článku budeme mluvit více o tomto chovu kuřat.

Původ plemene

]

Plemeno Leghorn pochází z Itálie, kde bylo chováno a pojmenováno po jednom italském přístavu.

V té době slepice nepředstavovaly velkou hodnotu - produkce vajec nebyla tak vysoká, jak je tomu nyní.Ve Spojených státech se ptáci aktivně křížili s japonskými, španělskými plemeny a menšími.

Po vývozu do Evropy bylo provedeno velké výběrové řízení s cílem zvýšit produkci vajec a růst mladých zvířat.Výsledkem byl výskyt ptáků, který se stal základem pro chov plemene Leggorn.Zároveň charakteristika plemene nejenže nezmizela, ale stala se mnohem jasnější a odhalovatelnější.

V SSSR se Leggors začali dovážet v roce 1925 ve větším měřítku - od šedesátých let z Dánska, USA, Japonska a Anglie.V zemidošlo k nárůstu chovu drůbeže v průmyslovém měřítku.

Do roku 1975 bylkuřata záměrně dovážena do zvláštních drůbežářských farem jako plemeno vajec .Právě od nich bylo ruské bílé plemeno dále chováno.Leghorn se dnes používá v drůbežářských farmách.Jsou základem pro vytváření křížů a plemen vajec.

Obecný popis kuřat Leghorn

V Rusku se zpravidla rozmnožují bílé legíny.Tato barva je nejčastější u ptáků tohoto plemene.Leghorn - malí ptáci se svislým klínovitým tělem, které je jejich charakteristickým znakem.

Mají tenký a dlouhý krk, miniaturní hlavu s listovým hřebenem.Tito kuřata jsou skuteční šampióni snášející vejce, přičemž váží maximálně 2,5 kg. Začínají bzučet ve věku 4 měsíců .

Vlastnosti

Leghorn má objemný žaludek a široký, hluboký hrudník, díky čemuž je obyvatelstvo dobře rozpoznává.Peří je husté, nohy střední délky, u mladých zvířat žlutá, u dospělých ptáků bílá.

Ocas je široký, s úhlem 40 ° vzhledem k tělu .Barva duhovky mladých kuřat je u dospělých tmavě oranžová - světle žlutá.Uši uší mohou být modré nebo bílé.Charakteristickým rysem plemene jsou červené náušnice.

Existují leggory s tečkovanou, zlatou, koroptvou a hnědou barvou.Ve druhém případě mají slepice nenápadnou barvu, zatímco kohouti jsou obzvláště přitažliví - jejich peří může pocházetzlatá červená až černá se zeleným přetečením.

​​

Kuckoo leggorn se objevil jako nové plemeno v roce 1948.Vyznačují se mobilitou a vstřícností, snadno se udržují.

Stejně jako u hnědé, slepice a kohouti se výrazně liší barvou.Z tohoto důvodu není žádné zvláštní potíže při určování pohlaví kuře v prvních dnech jeho života.Zlaté slepice jsou krásné a majestátní ve své barvě se zlatým nádechem.Vyznačují se neuvěřitelně vysokou produkcí vajec s nízkou hmotností.

Skvrnité leghory jsou jedinečné svou barvou.Objevili se ve Skotsku v roce 1904 a následně ani jedno plemeno neodhalilo takové zbarvení.Jejich jedinečnost spočívá v tom, že peří převládá v bílém nad černou, zatímco u jiných druhů je opak pravdou.

Fotografie

Na následující fotografii vidíte několik jedinců kohoutů a nosnic plemene White Leghorn na jedné z farem:

Fotografie bílého kuře Leggorn v náručí:

Krásný exemplář kohouta, který chodí po zahradě:

Již existuje větší farma.Zdálo se, že kuřata byla fotografována:

Samci a samice jedinců koroptev leggorn, nebo jak se také říká „italská koroptev“:

Údržba a kultivace

Jak již bylo uvedeno, leghors nejsou rozmarní, takže je lze chovat všude.Díky své vytrvalosti a dobré adaptivní schopnosti jsou zvláště aktivně chováni v severních oblastech.

Ptáci potřebují minimální množství krmiva , takže jsou ideální pro šetrné lidi.Zpravidla neexistují žádná zvláštní doporučení pro krmení kuřat, ale jídlo by mělo být vysoké kvality.

Stejně jako jiná plemena kuřat jsou mladí legoňané nejdříve krmeni vejci a zrny, poté jsou do stravy zahrnuty pšeničné otruby, zelenina, sekané kosti a zelenina.

Dospělá kuřata mohou být krmena smíšeným krmivem, protože obsahuje nezbytné stopové prvky.Do stravy nosnic se doporučuje přidat další vitamíny a snadno stravitelné proteiny.

Mladý růst mladého Leghorna je obzvláště rychlý , proto je důležité správné krmení.Na stravě dospělých kuřat se přenáší ve věku 21 týdnů.

Předtím to není nutné, protože nosnice jsou krmeny potravinami bohatými na vápenaté soli, které mohou nepříznivě ovlivnit růst mladých zvířat.Když začíná období kladení vysokých vajec, ptáci musí být krmeni ad libitum.Po špičce produkce vajec, aby se ušetřilo množství, lze snížit o 10%, to neovlivní produktivitu nosnic.

Nestojí za to držet slepice výhradně v kleci - mohou se v blátě a v davu objevovat různé nemoci.V průmyslovém chovu drůbeže se to provádí pomocí antibiotik a hormonů, díky čemuž se ptáci rychle vyčerpají a odmítnou.

Během období intenzivního snášky vajec jsou leghors zvláště citlivé na hlukovou hysterii, takže je důležité je omezit hlasitými zvuky.Jinak začnou bít, křičet, křídla klapek, kvůli nimž jejich produktivita prudce klesá.Útoky lze opakovat několikrát denně.

Na domácích pozemcích a na malých farmách mohou být legoňáci drženi v kuřecím koši s jinými slepicemi.Ti, kteří právě začínají chovat kuřecí plemeno Leghorn, by si měli pamatovat, že líheňský instinkt je v Leghornu špatně vyvinut, takže každý rok si budou muset kuřata zakoupit pro pěstování.

Vlastnosti

Kuřata s nízkou hmotností (v průměru 2,5 kg) ročně snášívíce než 250 vajec .Existují ptáci, kteří přinášejí až 365 vajec ročně.Vrchol produkce vajec nastává v prvním roce po začátku ovipozice.

Míra plodnosti vajec je vysoká na 95%.Úroveň mladých mláďat je také vysoká - 92-93%.Skořápka je bílá, vejce samotné má průměrně 65–70 gramů.Dospělí kohouti váží více než 2 kg.

Jedním z nejznámějších lidových léčivých přípravků je třezalka tečkovaná: léčivé vlastnosti, indikace a kontraindikace.

No, na adrese https://selo.guru/rastenievodstvo/lechebnye-svojstva/aloe-vera.html najdete všechny léčivé vlastnosti vrstvy.

Kde koupit v Rusku?

  • Podle posledních údajů je v naší zemi více než 20 velkých šlechtitelských podniků a farem, v nichž chovají a vylepšují popsané plemeno.

    Jedním z takových míst je rolnická farma nacházející se v Nizhnyaya Tura, Sverdlovská oblast, „ Farmer “.V případě jakýchkoli otázek můžete kontaktovat e-mailem [email protected] nebo od 19 do 20 hodin telefonicky +7 (922) 039-27-84 (Valentin Arkadevich).

  • In the Altai Territory, p.Pervomaisky Okres Pervomaisky na ulici.Internationalnaya 9 „a“ je velká drůbežárna - OJSC „ Drůbežárna Molodezhnaya “, kde si můžete také koupit leggorn (velká zásilka byla zavedena pro chov v roce 2013).Kontaktní telefon: +7 (385) 327-70-50
  • Dalším místem je SEC „ Gaisky Pouicken Farm “.Adresa: s.Okres Kameykino Gaysky v regionu Orenburg.Telefon obchodního oddělení: +7 (353) 624-32-19.

Analogy

Velmi podobné popsanému plemeniRuská bílá kuřata , kteráobjevil se jako výsledek křížení Leggorn.Jejich vzhled je podobný, mají podobné vlastnosti: časná zralost, barva skořápky.Ruská bílá má však výhodu - má dobře vyvinutý instinkt pro inkubaci, díky čemuž vyhraje.

Plemeno New Hampshire mírně zaostává ve výrobě vajec (až 200 vajec ročně), ale má také své vlastní výhody.

Souhrnně lze říci, že plemeno Leggorn neztratí svou popularitu a nezapomene se na svou schopnost snášky vajec a schopnost přizpůsobit se jakýmkoli podmínkám.Po mnoho let bude nadále růst v soukromých farmách, domácích pozemcích a drůbežárnách.