Nejstarší americké plemeno kuřat - Dominic

Dominická kuřata jsou v USA známa jako nejstarší plemeno.Jeho kořeny vedou vědce k samému začátku kolonizace Ameriky, kdy první osadníci přivezli hospodářská zvířata a drůbež z Evropy.

Nyní je plemeno považováno za vzácné, protože místo toho se chovalo produktivnější analogie.

Dominická kuřata byla získána prvními americkými osadníky.Křížili domácí kuřata přinesená z Evropy mezi sebou, aby získali nového otužilého ptáka, který by mohl položit velké množství vajec.

V těchto dnech přežití prvních evropských přistěhovalců do značné míry záviselo na produktivitě hospodářských zvířat, takže potřebovali slepice s dobrou produkcí vajec.

)

V 70. letech 19. století byli zemědělci schopni chovat populární plemeno Plymouthrock z dominických kuřat.

Ihned po tomto plemeni Dominic téměř přestal existovat.Naštěstí nadšení farmáři dokázali plemeno zachránit před vyhynutím.V 70. letech 20. století byli odborníci aktivně zapojeni do obnovy těchto domácích kuřat, takže nyní ve Spojených státech existuje více než 1000 dominikánských zvířat.

Popis dominického plemene

Dominická kuřata jsou drůbež s průměrnou velikostí těla.Na něm roste nádherná a velmi měkká peří.

Pomáhá domácím kuřatůmOdolávat všem povětrnostním podmínkám na americkém kontinentu.Dříve obyvatelé Ameriky používali chmýří a peří tohoto plemene k vycpávání polštářů a matrací.

Krk tohoto plemene je střední délky.Na ní roste peří střední délky, lehce padající na ramena dominického kohouta.Krk okamžitě přechází do široké zády, umístěné v mírném úhlu vůči ocasu.

Ramena kohoutů příliš nevyčnívají z těla, protože je husté peří zcela zakrývá.Křídla jsou také téměř neviditelná pod velkolepým peřím kmene a dolní části zad.

Ocas Dominikánců je vysoko posazený, ale peří na něm nejsou příliš dlouhá.V kohoutku se skládá z malých zaoblených copánek.Široký hrudník sedí hluboko, žaludek je velký, ale u kohoutů je mírně „zasunutý“, což vyvolává dojem „tenčí“ postavy.

Hlava těchto kuřat je střední velikosti.Na červené tváři plemene peří zcela chybí.Velký hřeben má růžový tvar.V kohoutcích je mírně zvednut nad hlavu.Náušnice jsou velké a zaoblené.

Ušní uši jsou vždy zbarveny červeně.Zobák je podlouhlý.Obvykle je namalován ve světle žluté barvě s tmavými skvrnami.Konec je mírně zakřivený.

Adler slepice se stále používají na velkých farmách.A to není překvapivé!Zaslouží si takovou pozornost.

Jedním z nejvzácnějších plemen kuřat je racek Ostfries.Můžete si o tom přečíst zde: https://selo.guru/ptitsa/kury/porody/myaso-yaichnye/ostfrizskaya-chajka.html.

Silné peří na Dominikově břiše skrývá podlouhlé dolní končetiny.Peří plemene je tak nádherné, že se zdá, že tito ptáci vypadají jako koule.

Metatarsus tohoto plemene je středně dlouhý, kosti jsou velké.Dlouhé a tenké prsty jsou správně umístěny, mají bílé drápy.Šupiny na nohou jsou jasně žluté.

Dominicovy slepice jsou velmi podobné vzhledu jako kohouti.Vyznačují se zaoblenějšími tvary těla, širokou hrudí, plným žaludkem a malým vzpřímeným ocasem.

Vlastnosti

Dominická kuřata jsou příjemně klidná.S ostatními kláštery se snadno dostanou do soukromé směsi, takže majitel hospodářských zvířat se nemusí bát možných bojů.

Tito ptáci se navíc lidí vůbec nebojí.Snadno jdou ruku v ruce i v dospělosti.

Navzdory důvěryhodnosti svého charakteru mohou Dominikové kohoutiněkdy být agresivní vůči jiným zvířatům .

​​

V historii existují případy, kdy kohouti klovali na velkých krysách, ježcích a dokonce i malých kočkách, když museli chránit slepice a mladá zvířata.To jsou opravdu oddaní ptáci.

Dominické nosnice mohou snášet vejce v kteroukoli roční dobu.Během zimy se nezastaví, takže farmář nic neztratí.Kromě toho jsou Dominic kuřata nádhernými matkami.Oni sami tvoří spojku a začnou ji inkubovat sami, chovají zdravé a životaschopné kuřata.

Tito ptáci jsou vůči podmínkám zajištění zcela nenároční.Zpočátku je kolonialisté drželi v stísněných, spěšně sestavených domech.Nejvícslabí jedinci zemřeli a nové stádo bylo vytvořeno pouze od nejsilnějších ptáků.

Toto plemeno kuřat se bohužel nyní považuje za vzácné, takže vytvoření rodičovského stáda může být obtížné.Mimochodem, v Rusku je toto plemeno kuřat nyní nemožné koupit, takže je lepší koupit více běžných plemen.

Chov a chov

Američtí kuřata Dominic jsou dravá drůbež.

Nejlépe se však chovají v prostorném domě s volným výběhem.Během procházky spotřebují ptáci svou energii a budou si moci také hledat výživné pastviny ve formě hmyzu, zeleně a padlých semen.

Nelze však zapomenout na hlavní krmivo pro drůbež. Směsi zrna sestávající z ječmene, ovsa a pšenice jsou pro ně perfektní .V zimním období mohou být krmeny obohacenými krmivy, které pomáhají posilovat imunitu.

Aby se zvýšila produktivita vajec, je třeba zvýšit počet hodin strávených na procházce.

Jsou-li ptáci chováni v uzavřených domech, je možné vybavit pohodlnými zářivkami, které se zapínají a vypínají pouze tehdy, když to farmář potřebuje.Neustále však nepřerušujte světlo, protože to může nepříznivě ovlivnit zdraví ptáka.

Pokud jde o rozmnožování plemene, není nijak komplikována. Slepice samy sedí na pokládce vajeca stejným způsobem samostatně inkubují slepice.Kuřata proto neustále sledují své potomkypřežití mezi kuřaty je vždy udržováno na vysoké úrovni.

Celková hmotnost dominických kohoutů může za dobrých podmínek dosáhnout 3,2 kg.Nosnice mohou získat až 2,3 kg živé hmotnosti.Mohou snášet až 180 vajec ročně a kladení vajec se nekončí během nachlazení.

Průměrná hmotnost vajec je 55 g, ale pro líhnutí jsou lepší větší vzorky.Míra přežití mladých zvířat a dospělých je obvykle 97%.

Podobné druhy

Místo vzácných dominických kuřat je lepší chovat populární plemeno Plymouthrock.Tato kuřata patří k produktivitě typu maso-vejce.

Rostou velmi rychle a dosáhnou puberty brzy, což umožňuje zemědělcům maximalizovat zisky při zachování těchto ptáků.Plymouthské pruty jsou nenáročné na podmínky zadržení, takže mohou být vhodné pro chov amatérskými chovateli drůbeže.

Závěr

Kuřata Dominic je nejstarší americké plemeno kuřat.Do jeho chovu se zapojili první kolonizátoři, kteří s sebou přivezli různá evropská kuřata.

V důsledku toho dokázali vychovat otužilého a nenáročného ptáka, který je stejně dobře vhodný pro chov masa a vajec.Bohužel je současná populace Dominicovu výrazně snížena díky chovu konkurenčnějších plemen.