Největší kuřata na světě s vynikajícím masem - plemeno Jersey obří

Na světě existuje velké množství plemen kuřat - více než 200. Podle povahy produktivity jsou rozdělena do kategorií: maso, maso a vejce, vejce, dekorativní a bojová.

Nejčastěji se na farmě chovají plemena masa, aby se získalo velké množství vynikajícího masa, vajec, je-li vyžadováno mnoho vajec, a masa a vajec, pokud je žádoucí přijímat jak vejce, tak kuře a maso.

Každý chovatel přemýšlí o tom, do jakých plemen by se měl zapojit.Jedním z nejlepších plemen kategorie masa je obří Jersey.Jedná se o největší kuřata na světě.

Jerseyský gigant je velmi zajímavé plemeno, tato kuřata jsoujeho velikost je vlastně jen gigantická.Název plemene dostal Dexter Uham (USA), stalo se to v roce 1915.

Tyto kuřata byla v roce 1922 v Americe oficiálně uznána.Jersianové byli chováni křížením plemen kuřat jako Brahma, Java, Kroad-Langshany a bojováním.

Kuřata byla přivezena do Anglie v roce 1921.V roce 1924 byli představeni do Nizozemska.Plemeno bylo uznáno v Německu v roce 1987, současně byl vytvořen speciální klub.Jersey obři byli chováni speciálně pro velké množství vynikajícího masa a velkých vajec.Tyto slepice mají dobrou produkci vajec.

Popis plemene Jersey obří

Hens Jersey obří - masivní, silní a silní ptáci.Mají vynikající zdraví a silnou psychiku.

Navzdory své impozantní velikosti jsou Jersiani mírumilovní kuřata s klidnou a nespokojenou dispozicí.

Vzhled .Tělo je široké a dlouhé, hrudník je hluboký, široký a dobře vyvinutý.Zadek je téměř vodorovný, široký a dlouhý.Hřeben je rovný, má 6 stejných zubů.Zobák je dobře zakřivený.

Oči jsou vypouklé, hnědé barvy.Hlava je poměrně široká.Náušnice jsou střední velikosti, na dně dobře zaoblené.Krk je plný a středně dlouhý.

Peří je docela velkolepé, peří těsně přiléhá k sobě.Křídla jsou střední velikosti, jsou pevně přitlačena k tělu.Ocas je velkolepý a velký.Boky dobře osrstěné, silné nohy, prsty střední délky.

Obecně platí, že dres Jersey je slušný a slušný.Tento působivý pták okamžitě přitahuje pozornost, je silný a, dalo by se dokonce říci, působivé.

Existuje několik druhů barev :

 1. Černý obří má černé peří, smaragdový odstín je povinný.
 2. Bílý obr má křišťálově bílé peří.
 3. Existuje také barva, tzv. Blue Bordered.

Fotogalerie

Dále můžete na fotografii vidět plemeno obrovských kuřat obrů z Jersey.První dvě fotografie byly pořízeny na jedné z drůbežářských farem v Rusku, které také chovají naše hrdiny:

A takvzhled kuřat:

Velmi mladé slepice, které ještě nedosáhly své rekordní velikosti:

Jak bylo uvedeno výše, tito ptáci jsou schopni se živitco najdou.Tento kohout se zabývá tímto:

A tady je slepice pro tyto ptáky.A opět při hledání potravy ...

Charakteristiky

Samci Jersi váží 5,5 - 6 kg a hmotnost může dosáhnout značkya 7 kg a ještě více.Hmotnost žen je od 4 do 5 kg.

Velmi mladý kohout váží 4,8–4,9 kg a mladý kohout váží 3,5–3,6 kg.Výroba vajec kuřat je dobrá - v průměru 170 - 180 vajec ročně, vejce jsou světle světle hnědé barvy.

Vejce jsou velká o hmotnosti 60–80 g. Velikost prstence pro kohouta je 24 mm, pro kuře - 22 mm.Pták začíná spěchat ve věku asi 6 měsíců.

Vlastnosti

Plemeno je ideální pro soběstačnost v mase a vejcích.Pták je velká, dobře krmená, dobře položená vejce.

Roste rychle, přibírá na váze, a protoza 1 měsíc vyžaduje velké množství hnojiv, vitamínů a vápníku , aby se jejich muskuloskeletální systém normálně vyvíjel.Péče o malá zvířata je velmi důležitá, takže v důsledku toho roste opravdu velký a otužilý pták.

Zdraví je vynikající, toto plemeno má dokonce i špatné povětrnostní podmínky.Postava je klidná, ne zlá, obři jsou milí a vyrovnaní ptáci.

Vzhledem ke své velké tělesné hmotnosti mohou kuřata dokonce rozmačkat vejce, stává se, že vejce náhodně vypadnou z hnízda, takže stojí za to obložit jejich varlata jinými kvádry.A přesto kvůli tak velkémumasy, slepice nemohou překonat vysoké živé ploty.Proto je pohodlné a snadné je udržovat.

Celé léto mohou trávit pastvinami, jíst červy, plevele a listy .Mají rádi procházky po dvoře, pro cvičení potřebují hodně místa v blízkosti slepice.Na konci jara, léta a podzimu je spotřeba krmiva snížena o téměř 70%, protože Jersiani jsou dobrými řezáky.

Kuřata jsou úhledná a disciplinovaná, uklidňující a zcela nekonfliktní.

Na našich stránkách máte vždy možnost vidět fotografie kuřat May Day.Stačí kliknout na výše uvedený odkaz.

Bylo by hezké zahřát si dřevěný dům venku.Pomůže vám to v drsných zimách! Přečtěte si více ...

Kuřecí maso je šťavnaté a chutné. Chová se pro maso pouze do jednoho roku , po roce se chuťové a nutriční vlastnosti masa nezmění.Vejce jsou velká, mají příjemný hnědý odstín a jsou velmi chutná.

Plemeno je oceňováno pro následující vlastnosti :

 1. Vysoká míra růstu.
 2. Slušná hmotnost v dospělosti (do 7 kg).
 3. Dobrá produkce vajec.
 4. Velká vejce.
 5. Vynikající, vynikající maso.

Údržba a pěstování

Veškeré rysy údržby dresů Jersey jsou spojeny přesně s jejich hmotností a velkým komplexem.Podívejme se na ně podrobněji.

 1. Kuřata tohoto plemenepotřebují velký prostor pro jejich údržbu a poměrně velký dvůr pro jejich chůzi .Díky své hmotnosti a velikosti nebudou ptáci v omezeném množství pohodlní a útulníprostor.

  Proto je velmi důležité před založením tohoto plemene přemýšlet o tom, zda jim bude poskytnuto velké území.V malém kuřecím koši a na malém dvoře budou mít takoví sedatí a pyšní ptáci těžké časy.

  Pokud to území dovolí, odvážně začněte co nejvíce Jersianů, stanou se doslova ozdobou vašeho dvora.A jejich vejce vás potěší velikostí a barvou skořápky a chutí.

 2. Jerseyský obr je pták velké váhy, těžký a velký.Z tohoto důvoduby se bidla a hnízda neměly umisťovat příliš vysoko .

  Stává se, že jeden pták náhodně srazí s jiným nebo s kohoutem, který letí na okouna, někoho neúmyslně urazí.Skákání proti vůli těžkého ptáka může způsobit poškození jeho hrudní kosti.Proto by obři měli být položeni na vrhu hluboko a měkce zároveň, aby případné pády nebyly pro kuřata tak nebezpečné.

 3. Jersey Giants mají hřeben ve tvaru listu.To je považováno za nejvíce omrzliny. V chladném počasí se doporučuje hřeben namazat olejem .Kromě toho je vhodné předem uvažovat o ochlazení a izolovat slepici.Stačí přivést ptáka na teplé místo.

Obecně jsou kuřata poměrně nenáročná a odolná.Na rozdíl od jiných plemen mohou dokonce chodit v dešti a to je neobtěžuje.Velmi zřídka jsou překonáni jakoukoli chorobou, obvykle jsou ptáci zdraví a energičtí.

Na jaře, v létě a na podzim je množství krmiva značně sníženo v důsledku skutečnosti, že kuřata jedívětšinou venku chodí hodně a jedí plevel a červy.

Při západu slunce jdou do kuřecího koše a tráví noc bez rozruchu a skandálů, jako ostatní slepice.Není těžké udržovat a chovat toto plemeno, hlavní věcí je vzít v úvahu některé výše uvedené body.

Kde si mohu koupit v Rusku?

Jersiani jsou v naší zemi populární kvůli jejich velké tělesné hmotnosti, kráse a chuti masa a vajec.Četné farmy a statky se zabývají a chovají.Zde jsou některé z nich.

 • LPH SIMBIREVYH .Adresa: s.IvashkovoShakhovskoy v Moskevské oblasti.Ulice Novaya, dům 8, budova 2. Telefon: +7 (915) 082-92-42.
 • Kuřecí yard .Adresa: Apsheronsk na území Krasnodar.80 Frunze Street Telefon: +7 (918) 166-04-10.
 • Hraběcí hnízdo , školka se sídlem v Nižním Novgorodu, chová ptáka více než 20 let.Telefon: +7 (910) 383-97-69.

Analogy

Existuje několik dalších plemen, která jsou poněkud podobná slepicím z Jersey Giants.Například, plemeno kuřat je Australorp černé.Tyto slepice jsou poměrně velké, mají široký a dlouhý hřbet, velká a hluboká ňadra.Někteří jednotlivci mohou dosáhnout významné váhy.

Australorps nosí vejce dobře, v průměru 180 kusů ročně (někdy více než 200–250).Vejce jsou poměrně velká, váží 60 g, hnědá.Black Australorps vypadá podobně jako Jersey obři, ale objem je stále menší.

Konkrétně indické bojové slepice pěstované pro kohoutí zápasy.Vyžadují zvláštní přístup!

Víte, jak dlouho trvá vaření kukuřice, aby se dosáhlo lepší chuti?Čtěte zde: https://selo.guru/ovoshhevodstvo/ovoshhnye-sovety/ckolko-vremeni-varit-kukuruzu.html !

Výběr správného plemene pro vaši farmu nebo chov je velmi důležitý.Měli byste mít rádi vzhled ptáka a jeho charakter a měli byste být také spokojeni s typem produktivity.Pokud kuřata nejsou přitahována žádnými vlastnostmi, pak bez ohledu na to, jak prospěšné je jejich chov, pravděpodobně nebudete chtít.

Jerseyoví obři jsou oblíbenými mnoha chovatelů, tomuto plemeni se obvykle líbí jeho vzhled, klidná povaha a dobré kladení vajec.A protože jeho velká velikost a těžká hmotnost mu dávají důležitost a pevnost, pták je schopen ozdobit jakýkoli dvůr.