Největší květina na světě, Amorfní titan.

Amorfofallus Titanic se vztahuje na velkolepé mesmerizující rostliny. Roste vtropech Jižní Afriky, ostrovech v Tichém oceánu, Nicobar a Moluccas.

Květinu lze často nalézt ve Vietnamu, Malajsii, Kambodži, Nepálu, Laosu, Indii, na Madagaskaru.Často roste na plevelných místech a v sekundárních lesích.

Péče po zakoupení

Pěstování Amorfního moru doma je velmi jednoduché.Ale velmi často se květina kupuje ve stavu vegetačního klidu.Během této doby list rostliny zžloutne a spadne.

Mnoho zahradníků si začíná myslet, že titan je mrtvý.Zdravé rostliny jsou často vyhazovány a nahrazovány novými.

Proto je důležité vědět, ževegetační období květu trvá přibližně šest měsíců .Na konci této doby rostlina ožije a dá růst novému listu, který se z vegetace postupně zotavuje.

Další informace o péči o Amorfofalus najdete zde.

Zalévání

Rostlina je zřídka napojena. Po projevu intenzivního růstuse zavlažování zvyšuje jednou za 7 dní.Nejlepší je použít stříkací pistoli.Během klidového období by mělo být zalévání omezeno na minimum.

Kvetení

Květenství rostliny se začíná rozvíjet před začátkem nového vegetativního období před dalšímlist. Doba květu14 dní.Hlíza květu je zmenšena.

Závisí to na spotřebě nezbytných minerálů, které rostlina potřebuje k pěstování ideální květenství.

klas může být velmi horký až na 35–40 ° C.Ženské titanové květy se otevírají o několik dní dříve než ty samčí.Proto není Amorfní hornina samoopylující rostlina.

K opylování potřebuje květinadalší dva-tři Amorfní titan Titanic se současným kvetením.Tyto rostliny si navzájem pomáhají opylovat.Rozdíl v načasování kvetení titanu se může lišit od 2 do 3 dnů.

Po opylení by se měla tvořit plodnost.Skládá se z masitých bobulí se spoustou semen.V tomto případě musí mateřská rostlina zemřít.

Na konci květu by se měl tvořit velký členitý list.Vůně květu je ostrá, nepříjemná.Oční svědci popisujívůnijako kadaverickou, připomínající shnilé ryby.V přírodě tato vůně přitahuje hmyz opylující rostlinu.

Doma nemůže květina tvořit semena.

Tvorba koruny

Rostlina má hlízu, ze které roste obří list.Počet listůnepřesahuje 3 - 4 kusy . V zásadě list vyroste.Na šířku může dosáhnout několika metrů.Drží na hlízě pouze jednu vegetaci.Po - padá.

Po půl roce roste nový list, který je nejvíce pitvaný, široký a vysoký.Řapík listu níže se může výrazně rozšířit,stává se jako africká palma.Podle recenzí pěstitelů květin vypadá listová deska jako korunka na dlani.

Půda

Půda pro květje vždy připravena předem.Rostlina v přírodních podmínkách miluje půdu bohatou na vápence.Za pokojových podmínek roste květina dobře ve směsi půd, mezi které patří rašelina, písek, humus, sodovka a listová půda.

Země se mísí ve stejných proporcích a přidává návnadu.Toto složení substrátu poskytuje titanu potřebné minerály, vitamíny a živiny.V takových podmínkách rostlina roste a roste krásně.

V horní části hlízy mohou růst malé kořeny kmenů.Proto je půda pravidelně nalita do nádoby.Nahé uzlíky na hlízě matky by neměly být povoleny.

Výsadba a přesazování

Hlízy rostliny se začnou brzy budit na jaře.Na jejich povrchu by se měly objevit klíčky.Velikost vybrané kapacity by měla třikrát přesáhnout průměr kořenového systému květu.

Na dno hrnce jsou položeny oblázky .Polovina nádoby by měla být pokryta hliněným substrátem.

Poté udělejte malou depresi, ve které je hlíza pevně umístěna.Poté jsou kořeny jemně pokryty zbývající půdou a ponechávají vrchol výhonku.

Po výsadběje květina hojně napojena a umístěna na teplé, dobře osvětlené místo.

Reprodukce

Reprodukuje amorfní titandělením hlíz. .Největšíhlízy.Vykopat z nádrže.Většina z nich je umístěna zpět do banku.Malé množství je ponecháno pro reprodukci.Hlízy jsou pečlivě zasazeny do nádoby.

Pět let po výsadběse rostlina stává plnohodnotným květem.Dalším typem reprodukce jsou semena.Vysévají se v připravené nádobě a stříkají z postřikovací láhve.Nejlepší čas pro setí je brzy na jaře.Optimální teplota pro výsadbu je 20 ° C.

Titanický amorfní plod se může rozmnožovat v malých uzlech.Objevují se každoročně na hlízě matky.

A pak video o reprodukci amorfního titanu.

Pěstování

Za dobrých podmínek se rostlina rychle šíří a rozkvětu.Pedikel se objeví v březnu až dubnu.Jeho výška dosahuje více než 50 centimetrů.

V horní části by se měly tvořit květenství jasného bardého stínu.

Květiny mohou být pokryty tenkým hnědým pláštěm.Výška titanu dosahuje tří až čtyř metrů. Délka životaje přibližně 35–40 let.Více než 40 let, kvetení dochází 3-4 krát.

Teplota

Rostlinamá velmi ráda teplo .Amorfní titan se cítí dobře při teplotách od 22 do 25 ° C.Květina upřednostňuje jasné světlo.Doma je lepší umístit jej blízko oken, daleko od topení a baterií.

Výhody rostliny

Hlízy rostliny používají kuchařipři vaření .Jídla z kořenů této květiny jsou v japonské kuchyni běžné.Hlízypřidat k dezertům, první a druhý chod.Nasekané plátky lze přidat k dušeným masům.

Z kořenů si japonská třítová mouka připravuje domácí těstoviny.Z hlíz jsme získali vynikající želé, tofu.

Jídla eliminují alergické reakce, odstraňují toxiny a toxiny.Hlízy přispívají k hubnutí a odstraňování tuku.

Vědecké jméno

Titan patří do rodiny Aroidů.„Amorf“ v překladu znamená „amorfní“.A slovo „phallos“ je „phallus“, které je odpovědné za vzhled květenství.Vědecké jméno je Amorphophallus Titanic: Amorphophallus.

Někdy se rostlina nazývá lilie voodoo.Africké kmeny dabovaly rostlině ďábelský jazyk.Je endemický a roste v omezené oblasti.Květinářství nazývá neobvyklou květinou hada na palmě a srovnává ji s řapíkem.Kvůli vůni se rostlina nazývá kadaverická aroma.

Existují i ​​jiné druhy Amorfospora, které lze nalézt zde:
  • Běžné druhy květu Amorfosfalu.
  • Krásná květina s nepříjemným zápachem - Amorphophallus Cognac.

Foto

Amorfní titan: fotografie rostliny během květu.

Nemoci a škůdci

Nejčastějinemocjsou pozorovány mšice .Někdy se na listech rostliny nachází roztoč pavouk.Pokud je nalezen škůdce, listy se omyjí mýdlovým roztokem.Poté musí být ošetřeny speciálním řešením.

Dokonaleinsekticidy , které byly zakoupeny i vyrobeny doma.Dechtové mýdlo se mísí s odvarem bylin.

Můžete také použít roztok manganistanu draselného, ​​zředěný vodou v poměru: dvě čajové lžičky na deset litrů vody.

Amorfofallus Titanic doma nenáročný.Preferuje vzácné zalévání, má rád top dressing.Na hlízách rostou malé kořeny, což přispívá k reprodukci rostliny.V přírodních podmínkách dává přednost půdě bohaté na vápence.Může být ovlivněn škůdci.

A další video s touto obrovskou kvetoucí krásou.