Nejvzácnější anglické plemeno kuřat - rudý

Plemeno kuřat s červenou čepicí patří k produkci vajec.Jsou velmi jednoduché na údržbu, takže je stále pěstují angličtí zemědělci.

Pozoruhodnou vlastností těchto kuřat je velký růžový hřeben.Bylo to kvůli němu, že tato drůbež byla schopna získat takové jméno.

Poprvé byl získán v anglickém městě Derbyshire.Jeho historie začíná na začátku XIX. Století, takže je plemeno považováno za docela staré.

Angličtí zemědělci pro jeho získání použili zaniklý bažant Yorkshire Pheasants a Lancashire Mooney.Plemeno Red-Caps dostalo neobvyklý hřeben od bažantů a dobrou produktivitu vajíček od Mooney.

Toto plemeno kuřat bylo chováno na území Velké Británie po staletí, ale nyní je na pokraji vyhynutí.Jeho chov a údržbu provádí soukromí angličtí sběratelé, kteří se snaží udržet minimální populaci plemene.

Popis kuřat s červeným víčkem

Kohout má malé „lehké“ tělo.Není to příliš velké, protože toto plemeno kuřat patří k vaječnému typu produktivity.Střední krk.Na ní roste podlouhlá peří dopadající na ramena kohouta.Krk plynule přechází do hřbetu a je umístěn v mírném úhlu vzhledem k ocasu a krku.Ramenakohouty příliš nevyčnívají z těla, křídla jsou pevně přitlačena.Silné bederní opeření ptáka padá na jejich záda.

Ocas je nasazen vysoko.Je dobře ovladatelný.Kohout má dlouhé zaoblené pletence tmavé barvy.Široký hrudník je posazený hluboko, žaludek je velký, ale u kohoutů se zdá být štíhlejší než u slepic.

Hlava těchto slepic je malá, zploštělá.Na tváři ptáka je krátká tmavá peří.Velký hřeben má růžový tvar.Malé kulaté náušnice.Ušní uši jsou tmavé.Zobák je krátký, ale silný.Vždy má světlou barvu.Na konci má zobák mírný ohyb.

V důsledku hojného opeření nohou je holenní kosti slabě viditelná.Po škubání je však zřejmé, že jsou masivní a silné.Plusy jsou tenké a dlouhé.Tenké prsty jsou správně rozmístěny, mají bílé drápy.

Brekel je plemeno kuřat, nejčastěji má šedou barvu s bílou hlavou.Slepice se navíc velmi liší od kohoutů.

Westphalian Totleger je další vzácné plemeno kuřat.Na této této stránce pro vás naši odborníci připravili recenzi.

Kuřata mají vodorovný hřbet, plný žaludek a malý ocas, které jsou vzhledem k tělu umístěny v tupém úhlu.Hřeben je malý, růžový.Ušní slepice jsou kulaté, tmavé.

Vlastnosti

Kuřata rudokoruny jsou velmi vzácným starověkým plemenem anglických kuřat.Dříve se všichni chovatelé anglického chovu zabývali chovem, ale nyní plemeno postupně vymírá.Nicméně onaNěkteří soukromí chovatelé a velké genetické fondy stále chovají.

Toto plemeno je již dlouho známé svou produkcí vajec. Nosnice s červeným kloboukem mohou snášet vejce i v zimní sezóně .To umožnilo získat maximální možný počet vajec.Bohužel má toto plemeno špatně vyvinutý mateřský instinkt.

Slepice s červenými čepicemi se nikdy nezačnou líhnout potomkům, a proto se zemědělci při vytváření nového stáda často potýkali s tímto problémem.

Tato kuřata jsou v Anglii známa také jako velmi odolná drůbež.Mohou snadno snášet kruté zimy a také zřídka trpí různými onemocněními dýchacích cest.Z tohoto důvodu majitelé populace kuřat nemusejí utrácet peníze za veterináře a zahřívat dům.

Červená kuřata mají vynikající maso.Má delikátní chuť, takže je anglickými chovateli stále velmi ceněn.Ale tato kuřata přibývají na váze příliš pomalu, takže nejsou zcela vhodná pro chov masa.

Musíte také vědět, že tato kuřata jsou skvělí letci.Rádi létají kolem dvora a sbírají ploty a stromy.Z tohoto důvodu musí zemědělci vybavit vnitřní nádvoří nebo udělat velmi vysoký plot.

Údržba a pěstování

Jsou ideální pro udržování v domě, který má prostorný dvůr pro procházky.

Během procházek ztratí ptáci energii akumulovanou během noci.Mohou také najít užitečné pastviny ve formězelené rostliny a hmyz.

Specialisté již dlouho prokázali, žečastá chůze pomáhá plemenům kuřat snášejícím vejce rychleji se zotavovatpro nové zdivo.Z tohoto důvodu byste neměli opomenout radu ohledně chovu hospodářských zvířat v polo-volných podmínkách.

Ti, kdo se rozhodnou koupit, by měli věnovat pozornost stravě kuřat.Měli by dostávat plnohodnotné obohacené krmivo obsahující zelené přísady.To pomůže kuřatům rychle růst a snášet mnohem větší počet vajec.

Pro chov je lepší použít inkubátor , protože instinkt pro inkubaci v těchto slepicích je špatně vyvinutý.Kuřata rostou pomalu, takže vyžadují kvalitní péči o sebe.

Musí být uchovávány v suchých a dobře vytápěných místnostech.Kromě toho musíte sledovat suchost podestýlky, protože kuřata často pijí vodu z pijáků.

Ihned po kontaminaci nebo potřísnění by měla být podestýlka vyměněna.Poměrně často se v nich vysazují patogeny, které v budoucnu mohou způsobit smrt mladých zvířat.

Celková hmotnost kohoutů se může lišit od 2,5 do 3 kg.Nosnice mohou dosáhnout hmotnosti 2,5 kg.Přenášejí v průměru 150 až 200 vajec ročně.

Rysem tohoto plemene jsou velké skořápky.Jejich hmotnost často přesahuje 60 g, takže s výběrem vajec pro inkubaci nebudou problémy.

Analogická plemena

Místo vzácných ohrožených plemen vajec je lepší začít populární Leghorn.

Jejich kultivaceje zapojeno mnoho ruských drůbežářských farem, protože tito kuřata jsou držiteli rekordů: mohou snášet více než 300 vajec ročně.Leghorn lze bez problémů chovat jak v klecích, tak v soukromých usedlostech, a proto je mezi ruskými chovateli drůbeže tak oblíbený.

Další možností náhrady může být ruské bílé plemeno.Často se chová na velkých drůbežářských farmách, protože tyto slepice vykonávají vynikající práci při kladení velkého počtu vajec.Aby však byla zachována normální produkce vajec, musí být krmeno zvláštním krmivem.

Závěr

Plemeno kuřat rudé čepice bylo v Anglii chováno na začátku 19. století.Téměř okamžitě získala popularitu mezi farmáři, protože měla dobrou produktivitu vajec.

Moderní chovatelé bohužel svou práci nepřestávají, a tak se na trhu začnou objevovat produktivnější plemena.Z tohoto důvodu počet kuřat s červeným víčkem prudce klesá.