Nejžádanější odrůdou v Rusku je hruška vzpomínky na Jakovlev

Čína je považována za domov hrušky, nyní Čína produkuje více než 50% všech těchto plodů.Hruška je známa již dlouhou dobu, od pravěku, ale její moderní vzhled je dílem chovatelů.

Hruška patří do rodu Pirus z čeledi růžové, jedná se o dekorativní a ovocné stromy a keře.Roste, hlavně na severní polokouli, v jeho jižní a střední šířce.Pod rovníkem se v průmyslovém měřítku pěstuje pouze v Argentině.

Je známo asi 60 druhů hrušek, většina z nich jsou volně rostoucí stromy.V Rusku se hruška objevila ve středověku z Polska a název, který se stále používá, dulia, zakořenil.

V naší zemi roste v jižních regionech, ve středním pruhu a na Dálném východě, odrůdy se také chovají v některých regionech Sibiře.Podle doby zrání je hruška rozdělena na rané, střední a pozdní odrůdy, často se konzumují letní, podzimní a zimní hrušky.

Článek dále charakterizuje a popisuje rozmanitost hrušek v paměti Jakovlev, recenze kandidáta na zemědělské vědy Isaev R.D.a fotografii, na které uvidíte, jak hruška vypadá, a zjistíte, kdy tato nádherná odrůda dozrává.

)

K jakému druhu hrušek patří?

Na památku Yakovlev se jedná o podzimní hruškovou odrůduzískanou křížením odrůd “ Téma “s francouzským Olivierem de Serre.

Podzimní odrůdy hrušek zahrnují: Tatyana, Talgar krása, Pohádka, Tikhiy Don a Otradnenskaya.

Sazenice jsou snadno dostupné ve školkách.Jedná se o rychle rostoucí univerzální odrůdu svysokým výnosem a vynikající odolností vůči strupovitosti.

Je součástí státního rejstříku proregiony Střední, Střední Černá Země a Střední Volha.

Historie výběru

Vážný přístup ke šlechtění nových odrůd hrušek v Rusku začal prací akademika I. V. Michurina, byl v rukou samotářů.milenci.

Za Michurina získala státní podpora pěstování nových odrůd různých rostlin. P.N. Yakovlevjeho student, vzhled několika odrůd hrušek je spojen s jeho jménem: Yakovlevova oblíbená “, „ podzimní Yakovleva “. ​​

Začal práce na pěstování této odrůdy, dokončil svého syna, odtud jméno.Hruška Yakovlevzískaná u VNIIS pojmenovaného po Michurinovi ,se pěstuje hlavně ve středním pruhu země , následuje popis odrůdy a fotografie ovoce.

Popis odrůdy Pamyati Yakovlev

Strom je malý, rychle roste, střední hustota, kulatá koruna,šedá kůra.Hlavní výhonky rostou rovnoběžně se zemí.Strom dává hodně výhonků, jsou středně silné.

Ledvinyjsou kuželovité, hladké a velké subrenální polštáře. Listyjsou malé, zelené. Květyjsou bílé, květenství 4-6 okvětních lístků.

Plody jsou střední, hotové jsou slunečné s trochou oranžové. Hruška je šťavnatá, sladká, drobná zrna.

Ovoce se používá jako syrové jídlo, slouží jako vynikající surovina pro výrobu džemu a kompotu a snadno se přepravuje.

Stromnese ovoce po dobu 4 let výsadby, po dobu 7 let dává velkou sklizeň. Malý růst stromů umožňuje zpřísnit výsadbu, takže z menší plochy lze získat sklizeň krásného ovoce.

Vysoké výnosy se mohou pochlubit lednem, Yakovlevskaya, Miracle, Russian Bere a Tonovetka.

Pear. Vzpomínka na Jakovlev , úplný popis charakteristik, které se dozvíte později v tomto článku, tvrdohlavě toleruje zimu, zřídka mrzne. Odrůda roste v jakékoli půdě, aledává přednost jílu s přítomností podzemní vody.

Fotografie

Fotografie stromu a plodů hrušek Na památku Yakovlev:)

Charakteristiky

Hruška paměti Yakovlevsamooplodná a brzy rostoucí odrůda , sama o sobě je opylovačem pro jiné zahradní rostliny.období zrání, ve kterém padá na podzim , mrazuvzdorné, odolné vůči strupovitostia jiným typickým chorobám ovocných rostlin , poskytuje dobrou sklizeň.

Nejsou žádné závažné nedostatky.

POZOR! Ve vyprahlých oblastech pěstování potřebuje odrůda pravidelné zavlažování.

Podívejte se na video s recenzemi kandidátů s.x.Science of Isaev Roman Dmitrievich o hrušce Na památku Yakovlev se pak dozvíte, jak se provádí přistání a péče.

Výsadba a péče

Sazenice se vysazujína jaře nebo na podzim, v dubnu nebo v říjnu .V prvním roce se hnojiva nemusí obejít, ale sazenice se musí napojit.

Jsou-li sazenice zasazeny v jílovité půdě, pro dobrý růst rostlinpřidejte do půdy rašelinu, říční písek nebo kompost.

DŮLEŽITÉ! Pro přistání vytvořte otvor s hloubkou 80 - 90 cm a poloměrem asi metr.Nedaleko nelze pěstovat slunečnice nebo kukuřici, tyto plodiny berou živiny z půdy.

Další opylovač pro hrušku. Na památku Yakovlev je samooplodný.

V březnu vyřezávají dřevo , odstraňují některé staré větve a zkracují zbývající, čímž se omezuje růst dřeva, a navíc prořezávání vede ke vzniku nových pupenů.Odstraňte větve se starými poupatami.

V dubnu se strom postříká a chrání před škůdci, postup lze provést dvakrát.Poprvé během pučení, druhý, na začátku vzhledu květu. Rostliny chrání přípravky Inta-Vir, Strobi a Fury.

V květnu je rostlina napájena topem .Močovina je nejlepší.

V létě sekání pěstované trávy a zalévání, zejména s nedostatkem deště.

Na podzimv září je vhodné kmeny kmenů ,propláchnout možnými ranami na stromě, zakrýt je miniem , bude to chránit hrušku před nemocemi a pomůže v zimním chladu.

V listopadu musí být půda kolem hrušky krmena. Pro tento účel jsou vhodné kompost, vápno a popel.

Hruška děkuje za péči.

Nemoci a škůdci

Paměť Variety Yakovlev je odolná vůči většině chorob hruškových stromů, další popis

https://selo.guru/ptitsa/bolezni-p/gribkovye/parsha.html hrušek. Toto onemocnění je způsobeno houbou, postihuje celý strom.

Určení, zda je strom bolestivý, je snadné, pokud se na některých listech objevily hnědé skvrny, je to strupovitost.Nemoc se často vyskytuje v důsledku deštivého počasí.

Nejlepším prostředkem kontroly je prevence, prořezávání a vrchní úprava stromu.Pokud nemoc přišla, pak je hlavní metodou kontroly postřik Bordeauxovou tekutinou.

To se musí provést několikrát.První postřik se provádí před výskytem listů, druhý bezprostředně po pádu květu, poté o tři týdny později.

POZOR! Při postřikování stromu nemůžete spálit listy na stromech.Pokud se nemoc výrazně vyvinula, můžete stříkat až šestkrát za sezónu.Na podzim postříkejte strom roztokem dusičnanu amonného.

Odolnost proti chrastě Moskva brzy, Oryol Beauty, Oryol Summer, Dressed Efimova a Mramor.

Bílá skvrna.
Toto onemocnění je také vzrušeno houbou, na listech se tvoří bílé nebo šedé skvrny, které se změní na žluté a poté spadnou.Léčba roztokem Bordeauxovy tekutiny pomáhá vyrovnat se s touto chorobou.Je nutné stříkat strom před květem, po 12-14 dnech, opakujte ošetření.

Fruit Rot.
Patogeny: houba, husí chyba.Nemoc ovlivňujeovoce, na prvních skvrnách barvy vrtu se objevují, suší a padají.Padlé ovoce se sbírá a hluboce pohřbí v zemi, ošetřuje se Bordeauxskou tekutinou.

Rakovina černé. Kůra stromu je ovlivněna houbou, praskne, ztmavne, pak zemře a strom vyschne.

Stonek je pravidelně oplachován, ošetřuje se strupovitými roztoky, nemocné části kůry se promyjí síranem měďnatým a potahují se zahradními var.

Škůdci. Hlavním škůdcem hrušky je mšice, malý hmyz, který infikuje listy a výhonky.Mšice sají rostlinnou mízu.

Stříkání je hlavní kontrolní metodou, při které se používají roztoky kalbofos a rovikurt, které se stříkají několikrát.Můžete použít roztoky česneku a pampelišky, domácí mýdlo.

Hrušky měděné hrušky. Hmyz, který klade vejce do kůry a listů stromu.Strom roste pomalu, malé plody dozrávají, chuť se ztrácí.V průběhu sezóny stříkejte několikrát mýdlem nebo česnekovým roztokem.

Roztoč hrušky.
Malý hmyz pokládá vejce do kůry a listů stromu, nasává mízu rostliny, postupně vysychá.Ke zničení škůdce se zpracovává koloidní roztok síry.

Pear Moth.
Hmyz, který se živí plody rostliny.Odstraňte spadané ovoce, proveďte postřik infuzí pelyněku, aplikujte roztoky biologických produktů.

Pear Blossom. Hmyz, který klade vejce do květu rostliny, se živí svými listy a pupeny.Před květemprovést postřik roztokem kalbofosu s přídavkem emulzního koncentrátu.

PLATTE POZOR. Postřik může být prováděn komplexně, aby bylo možno léčit několik druhů škůdců a chorob rostlin.

Dalším nepřítelem stromu mohou býthlodavci , kteří při hledání potravy, zejména v zimě, hlodají kořeny stromu.

Níže uvedené stromy jsou svázány se střešní hmotou, smrkovými větvemi, odradí hlodavce a zabrání popáleninám na kmenech slunce.

Paměť hrušek Yakovlev, stejně jako všechny hrušky, má léčivé vlastnosti, je užitečná při cukrovce, střevních onemocněních a odstraňuje z těla škodlivé prvky.

Tato odrůda roste v mnoha oblastech země a potěší zahradníky lahodným a cenným ovocem.

Podívejte se na video o hrušce odrůdy paměti Yakovlev.