Několik způsobů, jak pěstovat a propagovat bambus doma

Vnitřní bambus je nádherná a velmi oblíbená dekorace moderních interiérů.

Aby bylo možné pěstovat bambus doma, je třeba vzít v úvahu některé rysy této rostliny.

Co potřebujete vědět?

Většina milovníků pokojových květin měla chybný názor na zvláštní náladu této exotické rostliny.Nicméně, pro jeho údržbu v pokojových podmínkách, musíte vzít v úvahu pouze některé vlastnosti bambusu, a tobude růst a cítit se skvěle u vás .

Foto

Vizuálně se můžete seznámit s vnitřními bambusovými a podmínkami péče a obsahem na níže uvedené fotografii:

Jak růstdoma?

Existují dva způsoby, jak doma udržovat a pěstovat bambus:

Ve vodě .Obsahová kapalina musí být absolutně prostá všech nečistot, a proto musí být speciálně vyčištěna .Můžete použít vodu z pramene nebo deště - v takové vodě se bude cítit skvěle.Je možné připravit vodu zmrazením v lednici.

Pokaždé, když potřebujetepřidat několik kapek minerálních hnojivnebo směsí pro akváriumrostlin.Bez tohoto bambus zemře.Aby nedocházelo k rozkladu, přidává se do vody určité množství uhlí.

Pro kultivaci si vezměte dlouhou vázu.Vložte tam stonek a zafixujte jej oblázky. Voda se mění jednou týdně , bakterie se budou vyvíjet ve staré a rostlina zemře.

Na zemi .Hrnec je naplněnuniverzální půdní směsía v ní je vysazen bambus .Hlavní podmínkou pro pěstování je dostatečné množství vlhkosti, takže rostlinamusí být často napojena .

DŮLEŽITÉ! Nesmíte však dovolit, aby voda v květináči stagnovala, listy klesnou a bambus ztratí svůj dekorativní efekt.

Pravidla pro pěstování

Existují dva způsoby:

Jak pěstovat bambus z výhonku? Klíček přivedený do domu si musí zvyknout na podmínky bytu.Poté se umístí doprostorného hrnce .Velikost hrnce má zvláštní význam.Protože potřebuje hodně prostoru pro vytvoření kořenového systému.

Jak pěstovat ze semen? Před výsadbou musí být osivonamočeno po dobu 8-12 hodin .Během této doby by se embryo mělo probudit uvnitř semene.Pro setí se substrát odebírá z povrchové půdy (8 hodin), popela (1 hodina), hoblin (1 hodina). Směs se musí prosít , aby se z ní odstranily nečistoty a kameny.

Semena jsou umístěnado hloubky 3–4 mm , jedna po druhé.Zhora jsou otvory sypané a nekompaktované, protože semena vyžadují přístup vzduchu.Kapacita je umístěna na stínovaném místě. Plodiny jsou napojeny denně .Klíčkyse objeví za 20–25 dní.

Zvláštností je počáteční vytvoření kořene, teprve poté klíčí.

Po 4 měsících, kdy klíčky začnou střílet, jsou vysazeny v květináčích s rašelinou.Bambus je vysazen na stálém místě, když jeho výška dosáhne 40–50 cm.

Péče a rozmnožování

Doba rozmnožování vnitřního bambusu, jako u mnoha květin,jaro.Existuje několik způsobů, jak propagovat bambus doma:

Rozdělení kmene .Stonek matky je rozřezán na několik částí a zpracován v místech řezů voskem.To je nezbytné k zachování vlhkosti uvnitř kusů.Sochory jsou umístěny ve vodě. Kořeny se tvoří po 3-3,5 týdnech .Poté se vysadí do květináče nebo do vázy s vodou.

Řízky .Pro tuto metodu jsou horní části stonků vyříznuty z rostliny a umístěny do vody.Nevýhodou této metody je, žez každého stonku můžete získat pouze jeden výstřel .Odřízněte korunu dvěma uzly.Plátek na dospělé rostlině musí být zpracován.Pokud tak neučiníte, rostlina zaschne.

Boční výhonky .Byly odebrány mladé procesy z dospělého vzorku.Mohou být zasazeny ve vodě nebo okamžitě do země.Důležitou podmínkou ječasté zalévání kořenového výhonku .

Rozdělením kořene .V dospělé rostlině, která ji vykopává z půdy, je část oddělena zdravým klíčkem a kořeny vycházejícími z uzlu.Důležitou podmínkou je věk choroboplodných zárodků, kterýmusí mít nejméně dva roky .Od ledvin přesnové klíčky se objevují rok, musí být řezány.

Možné problémy

Při pěstování bambusu se mohou vyskytnout určité problémy, pokud nedodržíte rovnováhu vlhkosti v půdě a nedostatek minerálů v ní.

  • Nedostatek vody vede k hnědým skvrnám na listech.
  • Měkké, visící listy naznačují zamokření.
  • Pomalý růst pochází z podvýživy.Pokud zapomenete přidat hnojiva, pokud se pěstují ve vodě, rostlina vůbec zemře.

Pouze kompetentní péče a dodržování těchto pravidel vám pomůže pěstovat tuto exotickou rostlinu doma.

REFERENCEo tom, co dělat, když bambusové listy zžloutly.

Užitečné video

Nabízíme vám video o tom, jak pěstovat bambus doma: