Nelze je zaměnit s jinými plemeny - hamburgskými slepicemi

Hamburské plemeno kuřat patří mezi zástupce sportovního a dekorativního typu.Tito ptáci jsou docela originální a krásné.Někteří je považují za „krále“ ptačího dvora.

Zajímavým faktem je, že slepice tohoto plemene žijí v rodinách, v jejichž čele je vždy kohoutský pán.Hardy a velmi produktivní.

Další vlastnosti tohoto druhu, jakož i zvláštní podmínky pro chov a chov ptáků, si přečtěte více ...

Toto plemeno je odvozeno od vzdáleného 1740 let.Kuřata dostala svou značnou slávu mnohem později, nejdřív však první.

V 18. století se do Indie začalo dovážet plemeno kuřat, zajímavé ve všech ohledech.Vzhledem k tomu, že příchod zboží prošel přístavem Hamburk, vzniklo pro plemeno stejné jméno.

Další vývoj a vývoj nového plemene se již uskutečnil v Německu.Němečtí chovatelé si dali za úkol vychovávat úžasná malá kuřata a kohouti, kteří by bez větších obtíží mohli snadno přežít a postavit se na nohy, a také si kladou vysoké vejce.

Výsledkem byl proces křížení kuřat plemene Ramelsloer s Kohinkiny a vznikly čestní a vzpurní dekorativní ptáci, kteří se dokonale doplňujíseznam odrůd směru slepičích vajec.Na stažení tohoto plemene se také v různých dobách podílel lunární talakšir, španělský černý a yorkšírský druh.

Anglický vědec Albin poprvé popsal toto plemeno kuřat.

Popis plemene

Hamburgerská kuřata jsou zástupci sportovních a dekorativních poddruhů drůbeže.Jen málo z nich se zabývá chovem, ale i přesto vynikají mezi mnoha podobnými plemeny.

Vzhled je zraden jejich laskavostí a ambicemi , zdá se, že se objevují mezi ostatními ptáky, pyšně nesoucími své krátké, ale slušné záda.

Hamburgské plemeno je velmi lehké, štíhlé slepice s pohyblivým tělem.Je těžké je chytit, protože jejich podivná, protáhlá těla jsou velmi nepředvídatelná.Tělo pevně „sedí“ na středně dlouhých nohou.U ptáků tohoto druhu jsou linie ocasu a peří jasně vyjádřeny, jsou spojeny milostí a ušlechtilým bohatým druhem.

Hlava je v překvapivě nakloněné poloze, přičemž tělo je mírně sníženo a směřuje vzhůru.Hrudník vysoko stoupá nad půvabné tělo, mohutné nohy a kontrastně tenký metatarz umožňují ptákům běžet rychle.

Hřebenatka je mírně narůžovělá, charakterizovaná výrazným zubem umístěným uprostřed.Hřeben je nasměrován dozadu, jako by byl vyčesaný, ušní visačky visící po stranách vystupují na pozadí peří svou pravou bílou barvou.

Malý zobák má stejnou barvu jako prsty a dává mu aspidanově modrou barvu.

Kuřata z Hamburkuplemena jsou nenáročná na podmínky zadržení, rostou velmi rychle.Stojí za zmínku, že téměř 80-85% všech mladých zvířat přežije.

Charakteristiky

Jak již bylo zmíněno, hamburgerová kuřata patří ke sportovnímu dekorativnímu vzhledu.Ale kromě toho jsou také dobrými nosiči vajec.

Od jednoho dospělého hamburgerského kuře ročně lze očekávat přibližně 175-195 vajec.Rekordní čísla zaznamenaly maximální roční zdivo 250 kusů.vejce.

Když už mluvíme o vnějších rozdílech mezi slepicemi tohoto plemene, je třeba zdůraznit tyto specifické vlastnosti:

 • Hlava ptáka je ohraničena štětinovým peřím.Celý obličejový lalok je zcela nahý s hlubokýma očima červené barvy;
 • ​​
 • Narůžovělý hřeben „vyčesaný“ má malé hlízy a dutiny;
 • Podlouhlé tělo, lehce zúžené k ocasu, stoupá nad zemí téměř svisle.
 • malé čelo hlavy a ploché čelo, svislé bílé ušní lalůčky a šarlatové podlouhlé náušnice;
 • Malý zobák světlého stínu;
 • Tenký a dlouhý krk, mírně klenutý dozadu;
 • Vyvinutá dlouhá křídla se širokým rozpětím křídel jsou mírně snížena dolů;
 • Velký, dobře definovaný ocas;
 • Prsty vynikají svou neobvyklou namodralou barvou;
 • Peří je světlé, pestré.
Všechny známé Poltavské slepice jsou velmi podobné těm, které babičky chovají téměř v každém domě v obci.

Každý si může pro psy vytvořit vlastní ohrazení.Pokud stále nevíte jak, pak vám pomůžeme!Přečtěte si zde!

Zajímavou skutečností je, že v závislosti na konkrétním umístění vzoru na zádech a na křídlech ptáka, jakož i na barvě peří, hamburgerové kuře patří k jednomu z pěti poddruhů nebo odrůd:

 • ) Zlaté pruhované.
 • Stříbro.
 • Zlatá se skvrnami.
 • Stříbřitý se skvrnami.
 • Klasická černá.

Čtvrtý druh ptáka, stříbřitý, je stále považován za nejoblíbenější.Říká se jim také bažant nebo lunární.

Hamburské plemeno kuřat se liší od své ušlechtilosti a milosti.Bez ohledu na to, jak to zní, ale kohouti tohoto druhu jsou velmi klidní a vyrovnaní, zdá se, že jsou vyšší než ostatní a neberou v úvahu konflikt s kohouti jiných plemen během páření.

Hamburgerská kuřata nejsou vůbec rozmarná, připravená na různé životní podmínky.Ptáci zvyklí na volný prostor a pohyblivý životní styl, pohyblivost, velmi společenská a krotká.Rychle zvládl v nových podmínkách.

Kuřata jsou aktivní a vyžadují dobrou chůzi.Kuřata tohoto druhu konzumují málo krmiva, což z nich činí ziskové v domácnosti.

Foto

Několik jedinců našeho krásného plemene chodí na vnější nádvoří:

Na této fotografii kohout v popředí atéměř neviditelné kuře - vzadu:

Vynikající příklad bílého hamburgského kohouta:

Na plotě stojí hezký kohout ve vynikajícím tvaru, který zvedá jednu tlapu:

No, vidítezástupci tohoto plemene po výstavě:

Mladí kuřata v domácím prostředí:

Kuře je zaneprázdněna velmi vážným obchodem - kuřátko sedí:

Produktivita

K dnešnímu dni jsou kvantitativní ukazatele tohoto plemene následující:

 • Chovaná kuřata ve věku 1,5 až2 roky mají průměrnou hmotnost asi 1,7 - 2 kg;
 • Kohouti ve stejném věku - asi 2,6 kg.
 • Produkce vajec - jedno kuře dává v průměru 180 vajec ročně;
 • Průměrná hmotnost vejce je 50–60 g.

Chcete-li mít na farmě hamburgské slepice, musíte se řádně připravit na chov tohoto plemene.

Navzdory skutečnosti, že kuřata rostou velmi rychle, rychle vykrmují a při odchodu jsou velmi nenáročný, by chovatelé drůbeže měli poskytnout podmínkám, které nejvíce napomáhají snášce vajec.Upozorňujeme také na skutečnost, že slepice samy nejsou slepice a na svých vejcích „nesedí“.

Kuřata rychle přizpůsobitelná různým změnám jsou mimořádně životaschopná.Stačí jim zorganizovat volnou voliéru, která plynule přechází do domu, poskytuje místa pro okoun a přiděluje stožáry z tyčinek, přírodních trámů nebo prken.

Ideální možností by byla tichá, teplá kuřecí koňská střeva, ze které by ptáci mohli, pokud si to přejí, jít do uzavřeného prostoru a hledat tam hmyz, „zamést“ stelivo atd.

Malajské boje kohouti jsou jedním z nejkrutějších a nejsilnějších představitelů bojového plemene slepic.

Pokud se rozhodnete provést izolaci střechy pěnou, musíte si nejprve přečíst pokyny !

Toto plemeno lze chovat bez problémů v regionech s vážnými klimatickými podmínkami.

V současné době probíhá chov s hamburgerským chovem kuřat a jejich spolužáky.

Jak dosáhnout maximální ovipozice?

Hamburgerská kuřata jsou vynikající nosnice.Potěší své majitele dvěma sta vejci ročně, a to je zdaleka mimo limit.

Zkušení chovatelé drůbeže, kteří se zabývají chovem kuřat tohoto plemene, vám pomohou zvýšit produktivitu nosnic na 220 vajec ročně.

Ke zvýšení snášky vajec potřebujete znát některé rysy ve fázích vývoje hamburgerů.Zástupci tohoto druhu začínají snášet vejce již od 4,5–5 měsíců a tato hodina jako obvykle připadá na začátek zimy.V tomto časovém období je málo osvětlení, výrazně se zlepší i procházky slepic na čerstvém vzduchu.Je třeba to opravit!

Nejprve je třeba v domě zvýšit denní hodiny.To je jednoduché, pokud používáte elektrické osvětlení.Postupně se zvyšující periody „světla“ zajistěte, aby osvětlení nepřetržitě fungovalo 13–14 hodin.S nástupem jara lze podsvícení snížit.

Po naplánování optimálních denních hodin v domě pokračujte v organizaci procházky.V létě od 6 hodin ráno by měly být otevřeny speciální průlezy, které umožní ptákům volně se pohybovat.Zima doTeplota minus 15 ° С musí být také otevřena a předem posypána slámou.

A třetím, ale ne posledním faktorem, je podpora příznivého teplotního režimu přibližně + 12 + 6 ° С.Pokud teplota klesne na + 5 ° C, sníží se produktivita vrstev na 15%.Nemyslete si však, že když teplota stoupne, dojde ke zvýšení ovipozice.Naopak - sníží se až o 20-30%.

Pěstování v Rusku

Hamburgerová kuřata jsou klasifikována jako vzácná plemena, takže je pravděpodobně nebudete kupovat na specializované farmě.Nejsou „zasazeni“ do široce rozšířené produkce, z tohoto důvodu si můžete koupit vejce nebo samotná kuřata, můžete se dobře podívat pouze na návrhy amatérských chovatelů drůbeže, kteří se chovem tohoto druhu zabývají.

Zde jsou kontaktní údaje nejúspěšnějších a nejvyhledávanějších chovatelů drůbeže zapojených do chovu a prodeje hamburgerských kuřat v celém Rusku:

 • školka č. 1 v Rusku -" BIRD VILLAGE ."Zde najdete více než 500 druhů různých drůbeží, mezi nimiž zaujímá Hamburk kuřata své místo;
 • Farma „ Veselé razítko “ - Kurgan, st.Omskaya, 144. Telefon: +7 (919) 575-16-61.E-mail: [email protected]
 • Specialista na chov Hamburku a jiných vzácných druhů kuřat,Alexander- Moskva, umění.m. Vykhino.Telefon: +7 (495) 772-67-32.

Chov kuřat hamburgského plemene vyžaduje schopnost manipulace s ptáky, znalost základních zásad jejich chovu, podmínky.specifika výživy.Pokud jde o otázky týkající se nákupu vajec nebo kuřat na farmách a od jednotlivců, můžete konzultovat otázky, které vás zajímají, získat nadbytečné informace o inkubátorech, pitných miskách, krmítkách a dalším zboží.

Analogové

Hamburgerová kuřata mohou být zcela nahrazena těmito podobnými plemeny, které mají podobné vlastnosti, vzhled a produktivitu:

 • ) Ruské bílé plemeno - kuře, vztahující se na směr vajíčka.Má zvýšenou produkci vajec, průměrná tělesná hmotnost dospělého jedince je 1,8 kg., Kohout - 2,5 kg;
 • Pervomaiskaya - kategorie kuřecího masa a vajec, malé velikosti, až do docela produktivní.K dnešnímu dni se provádějí experimenty zaměřené na zvýšení produkce vajec;
 • Leningradský chintzje pták kategorie masa a vajec, nenáročný na podmínky zadržení, mobilní a charakterizovaný vysokou úrovní přežití.Probíhá šlechtitelská práce na zvýšení hmotnosti tohoto malého ptáka a hmotnosti vajec.

Souhrnně lze konstatovat, žeslepice plemene Hamburg jsou výborným kladením vajec .Tito ptáci jsou maličkosti, velmi pyšní a zvláštní.

Jsou nenároční v péči a kultivaci, ale pro dosažení skutečného výsledku ve zvýšení jejich produktivity je nutné jim poskytnout určité životní podmínky.

V prodeji nejsou žádní zástupci tohoto druhu.Nakupujte vejce nebo kuřataje to možné od zemědělců nebo soukromých osob zabývajících se chovem.