Nemoci avokáda: proč rostlina vyschne špičky listů, proč odpadne?

Avokádo lze nazvatrozmarnými rostlinami , protože je citlivé na různé choroby.

Nemoci mohou poškodit nejen choroby, ale i škůdci.

Abyste se vyhnuli problémům , musíte být schopni rozpoznat jejich příčinu a znát způsoby, jak se jich zbavit.

Avokádové nemoci

Běžnou avokádovou nemocí jerozpad listů .Pokud spadnou zespodu, problém nejčastěji spočívá v rozpadu kořenů nebo zamokření půdy.

Před padáním v tomto případě listy často zformují nebo zčerná.Je nutné se pokusit snížit vlhkost země, ve které se rostlina nachází.

Dalším důvodem jepadlí plísní .Toto onemocnění je houba.Rostlina je pokryta sněhovobílým a plísňovým květem.Nejprve spodní listy zžloutnou a spadnou a nové se zdeformují.Pak rostlina postupně umírá.

Prachová plíseň se zdá být ignorována při zavlažovacích pravidlech, tj. Při nadměrné vlhkosti a nedostatečném zalévání.Pokud je avokádo umístěno na balkoně v období dešťů, existuje vysoké riziko onemocnění, pokud je počasí chladné.

Nezapomeňte, že se nemoc snadno přenáší z jakékoli napadené rostliny.

To je to, co potřebujetezavázatplísní :

  • nahradit horní vrstvu Země;
  • prořezávat poškozené listy;
  • stříkají listy a kmen kmenem léčivého přípravku (mangan, soda-mýdlo, hořčičný roztok atd.).
Pokud padne múčnatka sama o sobě, neznamená to, že se již nebude projevovat.Nezapomeňte léčit rostlinu tak, aby se příznaky plísní znovu neobjevily.

Klesání horních listůje obvykle způsobeno jejich suchostí.I když je zajištěno dobré zavlažování, ale vrcholy stále zbarvují žlutě a padají, důvodem je nedostatečné zavlažování.Kromě toho byste měli zavlažovat nejen Zemi samotnou, ale také celý povrch rostliny.Nezapomeňte si umýt listy a kmen.

Někdyse barva listů jeví neživá .Letáky radikálně nemění barvu, ale pouze ji ztratí.Problém je v nedostatku světla.Postarejte se o dobré přirozené světlo.

Hlavní příčiny sušení

Proč avokádové suší špičky listů? Listy se zpravidla nejprve vyschnou .To je pro avokáda velmi nebezpečné, protože postupně může zemřít.

Co když avokádo zaschlo listy? Provokanti sucha- nízká vlhkost a nesprávné zalévání.Chcete-li vyloučit suchý vzduch, měli byste místnost důkladně větrat.To se nejlépe provádí, když je počasí mokré.

Nezapomeňteběhem ventilace pohybovat rostlinou.Je nežádoucí, aby pociťoval vliv změn větru a teploty.

Běžné Způsob, jak zvýšit vlhkost , je vzít pravidelnou nádobu s vodou a umístit ji poblíž hrnce.

Avokádo ne vždy snadno odsává vlhkost ze vzduchu, takže pro něj může být snazší.Chcete-li to provést , otřete jak listy, tak kufr vlhkým hadříkem .

Důvodem suchosti této rostliny mohou být nesprávně vybraná hnojiva.Pokud je v obvazu chemie, poškodí to kořeny.Zkuste použít jako hnojivo co nejpřirozenější sloučeniny.

Jak ovlivňují teploty rostlinu?

Rostlina může onemocnět i při nesprávně zvoleném teplotním režimu.

Pokud si nevyzkoušíte avokádo teplem , jsou listy shluky.Kroutí se, ale je nepravděpodobné, že zožloutnou.Možná bude jejich barva tmavší.Tato pozice listů je známkou „umírajícího“ stavu avokáda.V chladném počasí se růst zpomaluje a život rostliny postupně mizí.

I když jsou listy již zvlněné, avokádo lze stále zachránit.Chcete-li to provést, musíte upravit teplotu v místnosti tak, aby se ukázala jako optimální (nejméně patnáct stupňů).Nepokoušejte se zařízení co nejvíce zahřívat, protože bude velmi trpět ostrou kapkou.Postupně zvyšujte teplotu lépe.

Nikdy neumisťujte tepelné přístroje do blízkosti avokáda.I když je používáte k zahřátí místnosti, udržujte je mimo zařízení.

Příliš vysoké teplotymají také nepříznivý účinek na avokáda.Zejména pokud je vzduch suchý.Tepelný provokatérzažloutnutí listů a jejich suchost.Z toho se stanou tužší a menší, což znamená, že jsou stlačeny.

Nejlepší metodou resuscitaceje postupné snižování teploty a mírné zalévání.Nesnažte se naplnit zem, pokud teplota není nízká - dosáhnete opačného účinku.

Škůdci

Avokádo je často napadeno dvěma škůdci -scutellum a roztočem .Mají stejný účinek.

Poté, co dosáhnou listů a kmene, se paraziti aktivně rozmnožují a vyvolávají nažloutnutí a prolnutí listů.To je velmi nebezpečné, protože infikovaná rostlina rychle umírá.

Na suchém vzduchu mohou paraziti snadno chovat.Před kontrolou škůdců nezapomeňte navlhčit vzduch.

Nezapomeňte, že paraziti snadno přecházejí z jedné rostliny do druhé, a to jak pomocí vzduchu, tak lidských rukou.Proto se pokuste izolovat nemocné rostliny od zdravých rostlin.

Aby se zničilo scutellum , je účinné řešení mýdla.Je nutné rozpustit dehtové mýdlo ve vodě a listy očistit směsí.

Avermecatiny jsou vyžadovány ke kontrole roztočů pavouků .Mezi takové léky patří Vermitek a Actofit.

Avokádo pěstované z kamene a vysazené v květináči jako domácí květina vypráví o cestách a tropickém slunci.Jak postarat se o rostlinu za účelem získání ovoce po chvíli, stejně jako o škodlivých a prospěšných vlastnostech ovoce - přečtěte si v našich materiálech.

Co vyžaduje pozornost

Mnoho z nichtato onemocnění postupují velmi rychle.Protověnujte náležitou pozornost rostlině , abyste předešli škodlivým účinkům.

Čím dříve bude problém zjištěn, tím lépe přijatá opatření pomohou.